בחיי שלא עשיתי ניתוח • כללית חיפה

פרג’ סולימאן השיל כ-40 ק”ג ממשקלו, “איש לא מאמין לי שהשינוי הושג ללא ניתוח, תודות לליווי המקצועי המעולה של הדיאטנית של הכללית דועאא קטיש. כל מה שהייתי צריך לעשות זה להקשיב ולשנות הרגלים”

פרג’, בן 28, גרוש+2, הגיע ביולי 2019 לטיפולה של הדיאטנית הקלינית דועאא קטיש במרפאה היועצת של כללית, לייעוץ הכנה לקראת ניתוח בריאטרי. משקלו היה 136.4 ק”ג ומאסת הגוף שלו היתה גבוהה במיוחד: BMI 46.11.

הוא סיפר לדיאטנית כי רבים מחבריו עברו ניתוח וכשראה את התוצאות, החליט שגם הוא רוצה בשינוי כזה והיה בטוח כי ניתוח יעשה לו פלאים. לדבריו ניסה בעבר לרדת במשקלו ולעתים גם הצליח, אך הירידה לא היתה משמעותית, לא החזיקה לאורך זמן ותמיד שב ועלה במשקלו.

לפני - פרג סולימאן לאחר הדיאטה שעשה עם הדיאטנית דועאא קטיש
לפני – פרג סולימאן לאחר הדיאטה שעשה עם הדיאטנית דועאא קטיש

הסתבר לדיאטנית שהוא מרבה באכילת חטיפים מלוחים, ג’אנק פוד, שותה לא פחות מ- 3 בירות ליום וצורך הרבה פחמימות וגם ממעט בפעילות גופנית.

הדיאטנית פירטה בפניו את השלכות הניתוח הבריאטרי וכן את היתרונות והחסרונות, בהדגישה שהניתוח אינו פתרון קסם וכי יהיה עליו לשנות לחלוטין את הרגלי האכילה, אחרת לא יראה כל תוצאות. בעקבות כך, מודה פרג’, “נפל האסימון” והוא החליט לוותר על ניתוח ולנסות בשלב ראשון, שינוי הרגלים בהנחיה צמודה של הדיאטנית.

במפגשים הבאים, חל שינוי משמעותי בהרגלי התזונה שלו. הוא הפסיק לחלוטין לשתות בירות ונמנע מאכילת החטיפים המלוחים, הפחית בפחמימות, החל לאכול אוכל ביתי מסודר, מבוסס על חלבון ושפע ירקות. מאפס פעילות עבר להרגל של ריצה ואימון במכון כושר 5 פעמים בשבוע.

התוצאות של ההשקעה נראות היטב וכיום, לאחר פחות משנה מגיע משקלו לכ – 90 ק”ג בלבד, כ-40 ק”ג פחות משהיה, עם מאסת גוף משופרת של  BMI 30.4 ומסת שריר טובה תודות לאימונים.
במדידות נמצא גם כי חלה ירידה משמעותית במסת השומן בגופו. 

לפרג’ אין די מילים להודות לדיאטנית שהצליחה לשנות לו את חייו כדבריו: “בזכותך נולדתי מחדש”, הוא אומר לדיאטנית, אך היא מחזירה ואומרת לו שההישג הוא שלו ובזכות עצמו.

פרג סולימאן לאחר הדיאטה שעשה עם הדיאטנית דועאא קטיש
פרג סולימאן לאחר הדיאטה שעשה עם הדיאטנית דועאא קטיש

נשארה רק בעיה אחת..

לדאבונו, נותרה בעיה אחת: איש לא מאמין לו שהשינוי הושג ללא ניתוח ואז הוא שולח את מכתב הסיכום של הדיאטנית שהועבר לרופא המשפחה שלו כעדות לכך שאכן רזה תודות לליווי המקצועי המעולה בכללית והקפדתו על המלצותיה. 

בימים אלה מצויין שבוע התזונאי העולמי. סיפורו של פראג’ הוא רק דוגמה אחת בולטת לתפקידן החשוב במערך הטיפולי. 50 הדיטניות של כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי, בהנהלתה של ד”ר גלית גולדז’אק קוניק, מלוות בהצלחה מקרים רבים של מטופלים המתמודדים עם מגוון בעיות בריאות ומחלות ואשר בליווי פרטני ובקבוצות כללית דיאט סייעו השנה למאות מטופלים להוריד במצטבר אלפי קלוגרמים ממשקלם תודות לשינוי הרגלים לאורך זמן ולחולים רבים לאזן את מחלתם אף עד כדי הפחתה או הפסקת הצורך בטיפול תרופתי.

דיאטנית הכללית - דועאא קטיש
דיאטנית הכללית – דועאא קטיש

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

9 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  רפואה שלמה לפרג’ סולימאן.

  1. סלימאן פרג אמר/ה

   תודהה גבר

 2. יוסי אמר/ה

  יפה מאוד, מדהים, כל הכבוד, לי היה תהליך דומה שהחזיק שנה-שנתיים, השאלה מה קורה אחרי? מה אחרי 3-4 שנים? איזה סיכוי נותנת לי הסטטיסטיקה בסדר גודל עודף משקל כזה ללא עזרה רפואית אמיתתי?

  1. סלימאן פרג אמר/ה

   מה קורה.. תודה רבה.. מבטיח שעוד 3 ו 4 שנים תשמע עלי שבתחריות פיתוח גוף וריצות ועם אחוז שומן הכי נמוך שיש ועם גוף הכי חטוב

  2. סלימאן פרג אמר/ה

   העזרה יחדיה שקבלתי לווי האלופה דועאא והתוכניות האוכל שנתנת לי והמעקב שלה שנמשך עד עכשיו

 3. עופר אמר/ה

  נראה כמו כתבה ממומנת מטעם היבין יבין

  1. סלימאן פרג אמר/ה

   טועה בהחלט כל מה שנתכב כאן זו האמת ומוכן לכויח בכל דרך שיש שום כתבה ממומנת אם תרצו אין זו אגדה זה המשפט האמתי אבל אם אין רצון לחלק גדול מאנשים זו הבעיה שלהם שישארו בפינה ובמיטה שלהם ולחלום על ההשיג והשינוי שלי שנעשה שבזכות עצמי ובזכות דאיטנית הכי תותחית שמאוד מודה לה דועאא וימשיכו במחשבות שלהם שזה לא אמיתי לע נמאס לכויח לאנשים וכל אחד ודעה שלו

 4. דין+דין אמר/ה

  לא צריך מומחים לרזות צריך דבר אחד כוח רצון . לשנות הרגלי תזונה ולעשות פעילות גופנית.

  1. סלימאן פרג אמר/ה

   צודק בהחלט הסיפור שלי שירדתי יותר מפעם אבל לא ברמה כזו ולא הצלחתי לשמור עם מומחים יכול לקבל תוכנויות אוכל לאורך חיים ותעשה את זה בכיף ולא יאמס לך ותמיד ישאר אצלך טעם שעוד ולא טעם שעייף ונמאס