ממשיך פרויקט ניקוי הקישון – חודש היתר הזרמת המים המושבים

הדוברה החופרת ומנקה את קרקעית נחל הקישון
צ._אבישג_שאר_ישוב_(2).jpg
אתר ריכוז הבוצה הנאספת מקרקעית הקישון – צמוד לגדר בז”ן

הפרויקט לשיקום נחל הקישון מתחדש. זאת לאחר שבוע וחצי של הפסקה, בעקבות אי מתן היתר הזרמת מי הקישון המטוהרים בחזרה לנחל מטעם רשות המים. לאחר התעלמות של יותר מחצי שנה מהמלצותיה של ועדה מקצועית ברשות המים שקראה להתיר את הזרמת מי הקישון – הורה מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, דוד לפלר, לרשות הניקוז והנחלים קישון להפסיק את העבודות במקום ולהקפיא את פרויקט שיקום הנחל.

הדוברה החופרת ומנקה את קרקעית נחל הקישון
הדוברה החופרת ומנקה את קרקעית נחל הקישון

הפסקת העבודות והלחץ הציבורי נשאו את פירותיהם ולאחר שהתבשרה מינהלת הפרויקט כי אישור ההזרמה המיוחל – התקבל, שבו צוותי העבודה הבינלאומיים לעבודה מאומצת, לחפירה ולטיפול בקרקעית הנחל המזוהמת לרווחת תושבי מפרץ חיפה.

“יחד עם השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, המשרד להגנת הסביבה, הרשויות במפרץ חיפה והגופים הרבים המעורבים בפרויקט הלאומי וההיסטורי לשיקום נחל הקישון, אנו שמחים ומברכים על חידוש העבודה החשובה באתר. אנו ממשיכים להחזיר את הנחל לחיים חדשים לטובת מאות אלפי תושבי מפרץ חיפה ולטובת כלל אזרחי ישראל המשוועים לנחל משוקם ופורח”, נמסר מטעם מינהלת הפרויקט לשיקום נחל הקישון.
במסגרת העבודה לשיקום הנחל ינוקה שטח באורך 7 ק”מ אשר זוהם בעבר בתוואי הקישון, כאשר משטח זה יוצאו ב-18 החודשים הבאים כ-400,000 מטר קוב של משקעים מזוהמים שהצטברו במשך עשרות שנים בקרקעית הנחל. המשקע המזוהם שייחפר ויישאב מקרקעית הנחל יטופל בתהליך ביולוגי ארוך ומורכב. מי הנחל שיישאבו יחד עם המשקע, יופרדו ויוחזרו אל הנחל לאחר הטיפול, והמשקע מהקרקעית שטופל ונוקה ייערם בגבעות אשר יהיו חלק מהפארק המטרופוליני המתוכנן לקום בעתיד בקישון.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.