תלמיד מביה”ס אליאנס בחיפה נחשף לחולה קורונה מאומת • משרד החינוך: “ביה”ס פועל בשגרה מלאה”

בית ספר אליאנס (צילום בן אריה מרום)

תלמיד כיתה י”א מבית הספר אליאנס בחיפה נחשף לחולה קורונה מאומת במהלך חג השבועות. כך הודיעה אתמול מוצ”ש 6/6/20 מנהלת בית הספר, להוריהם, לתלמידים ולצוות בית הספר. זאת לאחר שקיבלה הודעה על כך הודעה ממשרד הבריאות.

בעקבות כך ועל פי הנחיית משרד הבריאות, התלמיד נכנס לבידוד ובמהלך תקופה זו הוא יעבור בדיקה לגילוי קורונה. בית הספר ימשיך לשמור על הנחיות משרד הבריאות, ולפיהן באי בית הספר מחויבים בהצהרת בריאות במשו”ב לפני כניסתם לבית הספר, עטיית מסיכה שמכסה את הפה והאף במהלך כל היום, ושמירה ככל הניתן על ריחוק חברתי ובהקפדה יתרה על היגיינה.

ממשרד החינוך נמסר לחי פה בעקבות המקרה:

בית ספר פועל בשגרה מלאה. ככלל במקרה שתלמיד או עובד הוראה, נכנס לבידוד בעקבות חשיפה לחולה מאומת, בית הספר ממשיך בשגרה ופועל בהתאם להנחיית משרד החינוך והבריאות.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  היום, הייתי חייבת לנסוע באוטובוס, בחיפה, בשעות אחר הצהרים, האוטובוס הגיע ריק למחצה, להתמלא עד שכל המושבים פרט ל2 היו תפוסים, בהדר נכנסו קבוצת תלמידים, עטו מסכה על יד הנהג, ומיד אחרי הכניסה הורידו המסכה בחלקם, וחלקם הורידו אותה לצוואר, היו כאלה באוטובוס שלא לבשו מסכה, וכך נכנסו לאוטובוס, הנהג לא מסתכל, וזה לא נכון, הנהג צריך לבדוק ולראות, יתכן שעומס מקשה על נהג להיות גם “שוטר” אז אוליי יש לחשוב להוריד שוב את מספר הנוסעים. לבריאות הכלל.

  1. לימבו אמר/ה

   אכיפה אינו תפקיד הנהג.

 2. שמשון אמר/ה

  צודקת בכל מילה.ומצד שני,הנהג מפחד לפתוח את הפה כדי לא לקבל סכין מאחד הנערים.אין משטרה,תנסי לצלצל למשטרה,יתחקרו אותך 5 דקות בטלפון,בינתיים הנערים יברחו.צריך להגיד כל יום ברכת הגומל שמגיעים הביתה בשלום.יש הרבה חלאות מין ברחובות.

 3. ענבר אמר/ה

  מדובר בווירוס מסוכן ומדבק מאוד. כמובן שלא רואים אותו, אך הוא נמצא כאן. נדרשת הבנה ותרגום למעשה שחובה להקפיד על ההנחיות (מסיכה+שמירת מרחק+היגיינה). אך לאכזבתנו ישנם לא מעט אנשים שעדיין לא מבינים זאת. חלקם אפילו מתנהגים בזילזול, ובכך הם מסכנים את האחרים. כל עוד זה המצב אין ברירה, אלא להמשיך עם הגבלות: למשל אם באוטובוס (כפי שנרשם) אי-אפשר ליישם את ההנחיות, זה יביא לכך שיחזור המצב שהיה בתקופת מרץ ואפריל. וחבל…

 4. כאמלה אמר/ה

  לכבוד מנהל בית הספר “אליאנס”,ברצוני להביע את עמדתי לגבי המקרה שחל עליכם בתקופה אחרונה,אחרי שמצאתם תלמיד חולה קורונה החלטתם להכניס את כל התלמידים לבידוד לפי הנחיות משרד הבריאות ולא להמשיך לימודים אחר כך בבית הספר. הבעיה היא שזה פוגע בשאר התלמידים שלומדים אצלכם בבית הספר ועכשיו הם פתאום הפסיקו ללמוד כרגיל! זה לא רק פוגע בכמות החומר שהם לומדים תוך שנה וכמה זמן הם מפסידים בתקופה זו וההפתעה שאין לימודים פתאום בלי להתכונן מראש או למצוא עבודה או לסדר תכנית למידה מקוונת או לסדר תכנית לימודים חדשה מתאימה.. אלא זה גם פוגע בהם מבחינה נפשית בגלל הפחד השולט בהם שיש תלמיד חולה ואולי הם נדבקו בנגיף זיהומי,ופתאום אין להם מה לעשות רק מעבירים זמן ומחכים לעתיד לא ידוע.
  לכן אני מציעה לכם בית ספר “אליאנס” לתכנן תכנית חדשה מתאימה לתלמידים להתמודד עם המצב הקשה,לשמור על הקשר עם התלמידים ולא לעזוב אותם לבד,גם לשמור על המצב הנפשי שלהם דרך פעילויות לא שיטתיות. אני מקווה שנצליח ביחד להתמודד עם המצב הקשה. תודה רבה.