יובל מרים את המורל • בחיפה נהנו משירה בציבור בסגר, בזכות יובל לאופר

יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)

יובל לאופר הרים את המרפסות בחיפה בתקופת סגר הקורונה, עכשיו הוא מתנדב לשמח את דיירי בתי האבות

יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)
יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)

זיכרונות מהסגר

אחד הדברים שייזכרו לטובה מתקופת סגר הקורונה, אותם ימים בהם היינו כולנו ספונים בבתים, מייחלים לקצת מגע אנושי, יהיה, ללא ספק, השירה במרפסות. כשהדלתות היו סגורות ואפילו את השכנים נאלצנו להימנע מלראות, אפשר לומר שהיציאה הספונטנית אל המרפסת ויצירת אירועים רבי משתתפים, (במסגרת המגבלות כמובן), הפכו לסוג של חיבור לשגרה ולשפיות, כפי שאנחנו מכירים ואוהבים.

יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)
יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)

שרים יחד במרפסות

אחד מהאנשים שרבים מזכירים את שמו, כמי שהעניק להם רגעים יפים כאלה מהסגר, הוא יובל לאופר החיפאי. יובל עוסק במוזיקה, מפעיל ומנחה אירועי שירה בציבור, שהחליט, מתוך רצון לספק מעט שמחה ואופטימיות לאחרים בימי הסגר, ולהקל, עד כמה שניתן על קשיי הבידוד וההסתגרות בבתים, לצאת עם כל ציוד ההגברה שלו, אל הגינה הציבורית בשכונתו רמת חן בחיפה, ולהרים אירוע.

מי אתה יובל לאופר?

יובל לאופר בן 45 יליד חיפה.
למדתי בבית הספר היסודי ויצמן בקרית מוצקין ולימים עברתי להתגורר בקנדה, שם סיימתי את לימודי התיכון.
היה חשוב לי לשוב לארץ ולשרת בצה"ל. התגייסתי ושרתתי בחיל הרפואה.
במהלך שרותי הצבאי הכרתי את אשתי חגית, התחתנו והקמתי את משפחתי בארץ.
אני נשוי ואב ל 3 ילדים שתי בנות ובן. בתי הבכורה שי התגייסה לאחרונה לצה"ל ומשרתת בדובר צה"ל.

תקופת הקורונה הביאה דברים חדשים לחייך, ספר קצת…

בעקבות משבר הקורונה, הציבור מצא עצמו בסגר ממושך. בתקופה זו ראיתי לנכון לשמח את האנשים הסגורים בבתים ולעשות את מה שאני אוהב ויודע – להעלות את המורל של התושבים. בשלב הראשון יצאתי באירועי שירת מרפסות לתושבי שכונת המגורים שלי – רמת חן בחיפה. בכל יום חמישי בערב, הייתי מוציא לגינה את ציוד ההגברה שלי, מקיים אירוע של שירה בציבור ועושה שמח. בנוסף, ערכתי לתושבים מסיבת מימונה ומסיבת יום העצמאות. בהמשך גם הרחבתי את הפעילות ובשיתוף פעולה פורה עם אגף התרבות של עיריית חיפה, זכיתי לשמח תושבים בכל חיפה כשנסעתי בניידת השמחה ברחבי העיר.

וזה לא נגמר בזה, החלטת לעשות עוד משהו למען הקהילה

לפני כחודש ימים, בעיצומו של משבר הקורונה, החלטתי לצאת בפרויקט התנדבותי בשם "לשיר מהלב", שמטרתו להופיע בפני דיירי בתי האבות והדיור המוגן, אשר נאלצו לשהות בסגר ממושך שנכפה עליהם וכפי הנראה, הקשה עליהם במיוחד. אוכלוסייה זו יקרה ללבי, ביניהם נמנה גם סבי שמעון גלזר, ניצול שואה וממקימי המדינה. מתוך הערכה עצומה והזדהות, פניתי לארגון "אבא" (ארגון בתי האבות) וגם ישירות לדיור המוגן ולבתי האבות עצמם, והצעתי להם שאופיע אצלם ואשמח את הדיירים. הם שמחו מאוד ומיד קבענו מועדים להופעות.

יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)
יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)

איך הרגשת כשהתחלת להופיע מול הדיירים בבתי האבות?

הנתינה ללא תנאי והיכולת לשמח אנשים שהיו נתונים בסגר זמן רב כל כך, הסבו לי סיפוק עילאי ואושר רב.
המוזיקה והשירה קירבה בין הלבבות, הצלחתי ליצור שמחה ולהעלות חיוך על פניהם של אנשים בתקופה של חוסר ודאות וזהו סיפוק שאין שני לו.

כולנו מקווים שנחזור לשגרה מלאה בקרוב, מה אתה מתכנן לימים האלה, כשיגיעו?

בימים רגילים, וגם כעת, במסגרת המגבלות ותקנות הקורונה, אני מנחה ומפעיל אירועי שירה בציבור במסיבות, בימי הולדת, ערבי גיבוש, מפגשים משפחתיים וחברתיים וכמובן, ממשיך להופיע ולשמח בבתי אבות ובדיור המוגן. פניי לאירועי הקיץ הקרובים, בתקווה לחזרה מהירה ומלאה לשגרה.

מה קורה בערבי השירה האלה?

התכנית שאני מציע כוללת את שירי ארץ ישראל הישנה והטובה בשילוב שירים עבריים עכשוויים בכל הסגנונות. תכנית המשלבת בתוכה שילוב בין ישן וחדש, בהתאם לבחירת בעל/ת האירוע והעדפותיהם. אני מגיע לכל אירוע עם ציוד הגברה מקצועי בשילוב מצגת שקופיות הכוללת אין ספור שירים המוקרנים על מסך ענק.
אני משתף את הקהל בשירה וריקודים, מעלה את מצב הרוח, עושה המון שמח ומעניק אירוע מהנה ומרומם.

יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)
יובל לאופר עושה שמח (צילום: פרטי)

התשוקה היא במוזיקה

במשך חיי עסקתי בתחומים שונים, אך התשוקה שלי היא במוזיקה, בנתינה ובהענקת שימחה לאחר. עוד בתור ילד התחברתי מאוד לסגנון המוזיקה הזה כאשר קלטות של גבי ברלין היו מתנגנות באופן קבוע ברכב המשפחתי ואני הרמתי לכולם.

תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    כל הכבוד ליובל שעושה שמח ומרים את המורל

לא ניתן להגיב