חולי קורונה שהבריאו מוזמנים לבוא לתרום פלסמה • היום ומחר 2-3/6/20

תרומת דם מד"א (צילום: מד"א)

היום ומחר ייאספו בחיפה תרומות פלסמה מחולי קורונה שהבריאו, במטרה לסייע לחולים פעילים.

המערך יפעל בימי שלישי ורביעי (2-3/6/20) בתחנת מד”א בחיפה, בכתובת: יצחק שדה 10 חיפה.

למטרה זו הוכשרו מתרימי דם כמתרימי פרזיס ונרכשו מכשירים חדשים, במטרה לאפשר לתושבי חיפה והצפון להשתתף בפרויקט החשוב. ההתרמה מבוצעת תוך שמירה מלאה על הנהלים וההנחיות של משרד הבריאות בצל הקורונה.

למבריאים שאין באפשרותם להגיע עצמאית, מפעיל מד”א חיפה, מערך הסעות לתחנה האיסוף ובחזרה לביתם.

תרומת דם מד"א (צילום: מד"א)
תרומת דם מד”א (צילום: מד”א)

אלי בין, מנכ”ל מד”א:

אנו שמחים לבשר על הרחבת מערך התרומות הפלסמה לצפון הארץ, אשר יאפשר לנו לסייע לחולים נוספים להילחם בנגיף באמצעות הפלסמה של חולים שהבריאו. אנו קוראים לתושבי חיפה והצפון אשר עומדים בקריטריונים והבריאו – להגיע ולתרום, למען החולים האחרים.

מנות הפלסמה שנאספות מהמחלימים מקורונה, בתהליך התרמה מיוחד, מיועדות לטיפול בעירוי בחולים בינוניים וקשים במחלת הקורונה (COVID-19). זאת בהתבסס על ההנחה שמי שהחלימו מהמחלה פיתחו חלבונים מיוחדים נגד הנגיף (נוגדנים), שנמצאים בפלסמה שלהם. עירוי מנות אלה מספק לחולים “חיסון פסיבי”,  שמסייע להם להתמודד עם המחלה.

פרופ’ אילת שנער, סמנכ”ל שירותי הדם במד”א:

מתחילת חודש מאי, כל תרומה נבדקת בבדיקה סרולוגית, במעבדות שירותי הדם, לזיהוי נוגדנים לנגיף הקורונה בשיטה מתוקפת ומאושרת ע”י הרשויות בארה”ב ובאירופה, והתוצאות יישלחו לתורמים. עד כה, ניתן היה לתרום פלסמה רק בשירותי הדם של מד”א בתל השומר ובתחנת מד”א בירושלים. וכאמור החל מהשבוע, ניתן יהיה לתרום גם בתחנת מד”א בחיפה. מראשית משבר הקורונה ועד כה, תרמו בתחנות אלו 662 תורמים. כעת, נוכח העלייה במספר הנדבקים, וככל שיהיו מחלימים שמעוניינים לתרום פלסמה ייפתח מערך איסוף תרומות גם בתחנת מד”א בחיפה.


חולי קורונה אשר חלפו לפחות 14 יום מהחלמתם המלאה, מוזמנים לתרום פלסמה, בהליך פשוט ביותר. לשם כך ניתן לפנות לשירותי הדם של מד”א בטלפון 03-9101101, או במייל trumatplasma@mda.org.il

עבור חולי קורונה שהבריאו, ואין באפשרותם להגיע עצמאית לתחנות מד”א, מפעיל הארגון שירות מיוחד, ללא עלות, להסעת מחלימים מנגיף הקורונה לביצוע תרומת פלסמה. במסגרת השירות, נהגים מתנדבים במד”א יסיעו את המחלימים לאחת מנקודות התרמת מרכיבי הדם של שירותי הדם של מד”א, בתל השומר, ירושלים או בחיפה, ולאחר איסוף הפלסמה יסיעו אותם חזרה לבתיהם. כל זאת, ללא כל עלות מצד האזרחים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  הקורונה זה שטויות והבלים.אין ולא היה קורונה,הכל שקרים של ביל גייטס.כנסו ליוטיוב,רשמו,הרב אמנון יצחק,וקבלו את כל התשובות.הכל כ….ס….ף. עובדים עליכם בעיניים…ובכיס.אל תהיו תמימים.

 2. חן אמר/ה

  מה זאת אומרת אין ולא היה וירוס? יש לי קרובים שחלו בקורונה ואנשים גם מתים מהוירוס הזה בקצב מסחרר! אני חי באנגליה והמצב פה ממש גרוע יחסית לארץ . זה שבארץ המצב טוב זה לא אומר שאין סיבה לדאגה ושאין דבר כזה קורונה.
  תפסיקו לכתוב שטויות ולהמציא דברים שאתם לא יודעים!
  נכון , הסינים הפיצו את הנגיף הזה בשביל לרסק את הכלכלה של שאר המדינות בעולם והם יהפכו להיות הכלכלה הכי חזקה בעולם. זאת הייתה כנראה המטרה שלהם מלכתחילה, זה כבר ידוע לכולם. אבל בהחלט יש נגיף קורונה ובהחלט צריך להיזהר ממנו ולא להיות אדישים!!!

 3. מיכל אמר/ה

  אני מחלימה מקורונה אשמח לתרום פלסמה ולהציל חיי אדם יש לי סוג דם AB + שמעתי שזה סוג דם מבוקש אשמח לעזור

הגיבו כאן לכתבה