מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה בכלל מוסדות החינוך במחוז חיפה

במערכת החינוך במחוז חיפה אין חולים מאומתים במוסדות החינוך.

הודעה ממשרד החינוך: אתמול (29/05/20) התבשרנו, כי קיימת העלייה בשיעורי התחלואה של נגיף הקורונה, לפיכך משרד החינוך בראשות האלוף במיל’ שר החינוך, יואב גלנט, ומנכ”ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, סיימו לערוך ניטור מקיף אודות שיעור התחלואה הקיים בכלל מערכת החינוך.

מהניטור עולה, כי עד עתה בכלל המערכת יש 137 חולים מאומתים, עובדי הוראה ותלמידים (שאינם ממחוז חיפה) מתוך מספר כולל זה 103 הם עובדי הוראה ותלמידים חולים מבית הספר הגימנסיה בירושלים. נתון זה מחדד כי כ- 75% מהחולים במערכת הם מבית הספר עצמו, הגימנסיה בירושלים. יתר החולים מפוזרים בכלל הארץ, כשבכל מקום הם מצויים בשיעורים בודדים וקטנים מאד.

לנוכח הניטור ותמונת המצב הברורה הוחלט במשרד החינוך כי מערכת החינוך במחוז חיפה תמשיך לפעול כבשגרה ובכפוף להנחיות מסמך אורחות חיים המעודכן.

המשרד ימשיך לערוך ניטור שוטף אחר המתרחש במערכת ולקבל תמונת מצב עדכנית לשם המשך קבלת החלטות.

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל לחי פה: הדגיש, כי על מנהלי מוסדות החינוך וצוותי החינוך להמשיך ולשמור בהקפדה על כללי הזהירות והמניעה בתוך כותלי בתי הספר בהם: עטיית מסיכה, שמירה ככל שניתן על מרחק ושמירה על כללי ההיגיינה.

אנו כרגע נמצאים בשגרה חדשה, שגרה שהיא אינה אותה שגרה שהיינו מורגלים אליה והיא דורשת הסתגלות מחודשת להגבלות שנכפות עלינו. החזרה ל”שיגרה” מחדדת לנו דילמות והתלבטויות שחלקן כבר היו קודם וחלקן התחדדו עתה. כולנו נמצאים בציפייה גדולה לחזרה לשגרה שהורגלנו אליה, ואכן, כל צעד שעושים לעבר השינוי המיוחל, מקדם אותנו אליה, אך גם צריך כל הזמן להמשיך ולהחזיק את ההגבלות וההנחיות שעדיין תקפות.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    החלטה אמיצה.כך צריך להיות .מעולה.כל הכבוד לד”ר סער הראל ,מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך על כך שמערכת החינוך בחיפה תמשיך לפעול כרגיל.מצוין.שבוע טוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.