שני קנים של צבה חומה אותרו באזור

בוקר חגיגי למתנדבים הסורקים במחוז צפון: שני קנים של צבה חומה אותרו היום חמישי 28/5/20 אחד בנהריה ואחד בחיפה. הקן הראשון אותר בהתרגשות רבה ע”י זוג מתנדבות בחיפה ובו 108 ביצים. באותו זמן, לא רחוק משם אותר קן נוסף, במהלך השתלמות סורקים בנהריה. המתנדבים זכו לצפות בכל השלבים של הזיהוי והעתקת הקן שבו 91 ביצים ויצאו לדרך מלאי מוטיבציה.

קן ביצי צבה חומה (צילום: סוזי רונן רשות הטבע והגנים)
קן ביצי צבה חומה (צילום: סוזי רונן רשות הטבע והגנים)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  בוקר חגיגי בהחלט לסורקים במחוז צפון.חג מתן תורה.חג הקציר.חג הביכורים וחג שבועות שמח ממני.

 2. רותם אמר/ה

  איפה בחיפה?

 3. בן אור זאב אמר/ה

  תודה לכם ,הסורקים הנפלאים ,חשבתי לי ,על האפשרות …שחזירי הבר ,מזיקים לחיות הבר הקטנות יותר ,ואולי…כשוכני פחי אשפה ,יתכן ,והחזירים מפזרים וירוסים ומחלות בכל מיני מקומות בעיר ,היכן שהכלבים והחתולים שלנו אוהבים לבלות ,לטייל ,ולפגוש חברים שלהם .

  1. משה אמר/ה

   חזירי הבר מפזרים את תכולת פחי האשפה וזה בטח מפגע תברואתי. הגיע הזמן שעיריית חיפה תפעל לסלק את חזירי בר משטחים ציבוריים במיוחד מהגינות הציבוריות. הם הורסים את הדשא משאירים צואה ובכלל מהווים סכנה ממשית לציבור שלם כמו ילדים ומבוגרים שפוחדים לצאת מהבית. אני קורא שוב לראש העיר דר קליש לטפל בבעיה שמעוררת גועל ברחובות העיר. אני בטוח שתיירים שיגיעו לעיר ויפגשו חזירי בר ברחובות ידירו רגליהם מעירנו היפה. גם כך העיר סובלת מזיהום אוויר ומתחלואה גבוהה ב20% יותר משאר הערים בישראל. זה המבחן הכי גדול של הגברת קליש. אחרת תהיה זו הקדנציה הראשונה והאחרונה שלך כראש עיר. האירגונים הירוקים לא ירפו עד אשר יסולקו המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה.

 4. מתוחה אמר/ה

  נו? מה המשך של הסיפור? מה הולכים לעשות עם זה?

 5. אריה אמר/ה

  נראה שיש להרדים את החזירים בחץ הרדמה וסרס ולעקר את הבוגרים כדי להקטין את הילודה בכל המלטה הם מביאים בין 5 ל 8 חזירונים קטנים ואף יותר . אחת הסיבות לכך שהם באים לשכונות היא ככל הנראה זיהום אשר פגע במזונם בטבע אולי כדאי לרכז להם מזון בתוך היער כל בשעה קבועה כל יום כדי להרגיל אותם ללכת לאכול ביער כך נמנע מהם להגיע לשכונות לתור אחרי מזון .

 6. שמשון אמר/ה

  חברה,לכו לאכול בורקס,עדיף עם ביצה,במקום לכתוב שטויות על חזירי הבר.החזירים האמיתיים הולכים על 2