בנות שרות לאומי מוזמנות להצטרף ל”אקים” חיפה והקריות

עמותת אקים חיפה פותחת שעריה לבנות שירות לאומי מחיפה, קריות והצפון, שיצטרפו לבית ספר “גן אור” ולמרכז היום הטיפולי -שיקומי שבקרית אתא

ערכים? משמעות? נתינה וקבלה? עשייה מבורכת? עזרה לזולת? שירות שמלא באהבה? כל אלו מחכים לכן ב”גן אור” – בית ספר לתלמידים עם מוגבלות שכלית בגילאי 6-21, ובמרכז היום הטיפולי-שיקומי לאנשים עם נכויות התפתחויות קשות בגילאי +21, השוכנים בקרית אתא כבר 40 שנה ושייכים לעמותת אקים חיפה. כעת, הם פותחים את שעריהם לשנת שירות איכותית ועמוקה, מלאת רגעים מעצימים, תוך כדי היכרות עם מגוון תפקידים טיפוליים – הידרותרפיה, סיעוד, רכיבה טיפולית, תרפיה באומנות, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד.

פעילות ” גן אור” באקים (צילום: עמותת אקים חיפה)

נירי דוד, מנהלת בית ספר “גן אור” של עמותת אקים חיפה

עיקר העבודה בטיפולים היא לאתר את הגרעין הבריא ולמצוא את דרכי התקשורת והביטוי בין האדם לעולם סביבו, ואנחנו רואים התקדמות מרגשת אצל חלק מהתלמידים

מרכז היום הטיפולי-שיקומי מיועד לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ונכויות פיזיות, ומבקרים בו מדי יום 39 חברים שנהנים ממגוון פעילויות וטיפולים – סדנאות יצירה, אומנות, כלכלת בית וגינון טיפולי. כמו כן, החברים מקבלים טיפולים פרא-רפואיים ורכיבה טיפולית על סוסים. מודל העבודה של מרכז יום מבוסס על עיקרון של ארגון ממוקד אדם, המכבד את זכותם של החברים לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיהם.

לימור בוטנרו, אחראית מתנדבים בעמותת אקים חיפה, שאמונה על גיוסן של בנות שירות לאומי, סטודנטים, מילגאים, תיכוניסטים וכל אדם שישמח לתרום, אומרת כי בנות השירות יצטרפו לצוות הטיפולי והחינוכי – פיזיותרפיסטים, אחיות, מחנכות ומורות – והן תסייענה בהובלה, האכלה, הקמה, הוצאה לטיולים ועזרה בכל מה שנדרש סביב הטיפול בתלמידים.

לימור בוטנרו, אחראית מתנדבים בעמותת אקים חיפה

רוב התלמידים מתניידים בכיסאות גלגלים ומתקשרים בעזרת מחוות וטכנולוגיה מסייעת. התלמידים מגיעים לבית הספר מעשרות רשויות מקומיות בצפון, הם מקבלים טיפולים הידרותרפיים בבריכה מחוממת, פיזיותרפיה, רכיבה טיפולית וקלינאות תקשורת.בימים אלה של חוסר וודאות וקושי אשר כולנו חווים, קיים הרצון להקל , ולו במעט, לתת, לחזק להראות שאנחנו כאן איתם.
פעילות באקים חיפה (צילום אקים חיפה)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. שמשון אמר/ה

    העיקר להחטיא את בנות ישראל.התבוללות עם הגויים,להמיר את דתם,ולהכניס בראשם ליכלוך וטומאה.והכל,כאילו,מתן עזרה לעמותת אקים.לא לשרות לאומי.תצילו את הבנות שלכם.

    1. קב"ה אמר/ה

      מאחל לך בן ובת מטופלים שם בעזרת ה’