עידן יחיאל מחיפה – מצטיין רח”ט תכנון ומנהל כוח אדם

עידן יחיאל (צילום: דו"צ)

הכירו את עידן יחיאל, בן 21, תושב חיפה שזכה בהצטיינות רח”ט תכנון ומנהל כוח אדם. לכבוד ההצטיינות, כתב עידן טור אישי המסכם את התקופה המשמעותית שעבר, אותה רצה לחלוק עם תושבי עיר מגוריו.

נולדתי בעיר חיפה, שם גדלתי ושם אני גר עד היום. לאורך כל שנות לימודיי למדתי בבית הספר הריאלי העברי בחיפה, ראשית בסניף אחוזה ולאחר מכן בסניף בית בירם, ובמקביל ללימודים לקחתי חלק פעיל בתנועת הצופים. במסגרת הפעילות בתנועה הדרכתי חניכים בגילאים שונים, ובנוסף יצא לי להתנדב במקומות שונים בעיר ולעזור לחברה.  אני מתעניין מאוד בתחום הספורט ובאירועי הספורט השונים, והוא אוהד מכבי חיפה מילדות.

בספטמבר 2017, התגייסתי לצבא עם מוטיבציה גבוהה ועם רצון להתנסות בחוויות ובאתגרים חדשים. עכשיו, אני יכול להגיד בלב שלם שהשירות שעברתי היה מלמד, מעשיר ומבגר, ואני מרגיש שבמסגרת תפקידי הצלחתי להביא את עצמי ואת יכולותיי לידי ביטוי בצורה המיטבית ביותר.

התגייסתי לשרת בלשכת גיוס חיפה השייכת ליחידת מיטב בתור אחראי משתמטים, ועם הזמן והניסיון קיבלתי תחת אחריותי גם את תפקיד עוזר ראש מדור גיוס בלשכת גיוס חיפה. במסגרת התפקיד אני אמון על יישומו של חוק שירות ביטחון במדינת ישראל על כל מלש”ב (מועמד לשירות ביטחון) שמתגייס דרך לשכת גיוס חיפה. במסגרת כך, אני אוסף את כלל הפרטים הרלוונטיים ומבצע את כל הבירורים הנדרשים על מנת לשלב בין צרכי הצבא לצרכי הפרט על הצד הטוב ביותר. אני מרגיש שלא יכולתי לבקש תפקיד משמעותי יותר ואני שמח שקיבלתי את ההזדמנות להשפיע על אלפי מתגייסים.

האתגר המשמעותי ביותר שחוויתי בשירות הוא ההתעקשות הבלתי פוסקת על כל מלש”ב שעבר תחתיי והניסיון לגרום לו לא לוותר לעצמו ומצד שני לגרום לצבא לא לוותר עליו. ניסיתי להסביר לכל מלש”ב את הסיטואציה ואת המצב שבו הוא נמצא “בגובה העיניים” ובצורה המתחשבת ביותר ובכך הצליח להעלות את המוטיבציה של מלש”בים רבים, שלבסוף התגייסו ולא “נפלו בין הכיסאות”.

במשך שנתיים ברצף, לקחתי חלק בפסטיבל המתגייסים אשר מתרחש מדי שנה בחודש יולי בפארק הירקון בתל אביב. הפסטיבל מהווה הזדמנות ייחודית עבור מלש”בים לפגוש פנים מול פנים את נציגי יחידת מיטב העוסקים בהליכי הגיוס השונים. בתור נציג של מדור גיוס, ראיינתי עשרות מלש”בים אשר שיתפו בקשיים מולם הם ניצבו אל מול תהליך המיון והגיוס לצה”ל. במסגרת הראיונות הצלחתי לעזור לרבים מהם לפתור את בעיותיהם עם המערכת הצבאית ביעילות, ובכך הקלתי גם על המלש”בים וגם על המערכת הצבאית עצמה.


בתור חייל במדור גיוס הרגשתי שעליי להבין את המשמעות של ההחלטות אותן הוא מקבל ולשלוט בצורה מושלמת בפרוצדורות שיש להוציא לפועל במסגרת הטיפול במלש”ב. האדם אליו פניתי עם בעיות מקצועיות מכל סוג שהוא ועם כל קושי או התלבטות בהם הוא נתקל במסגרת התפקיד הוא עוזר ראש מדור גיוס הראשי של מיטב. בזכותו פתרתי בעיות רבות, התמקצעתי בתפקיד ולמדתי את החשיבות הטמונה בעזרה לכל מלש”ב ומלש”ב.

אני מרגיש שבמהלך כל שירותי הצבאי נתן את כל כולי לתפקיד, עבדתי מכל הלב, ופעלתי מתוך רצון להגיש את עזרתו לכל אחד אשר זקוק לה, גם מבין המלש”בים בהם טיפל וגם מבין חבריי לשירות. גם כאשר נתקלתי בקשיים מקצועיים או אישיים לא ויתר לעצמו, כפי שלא הרשתי לעצמו לוותר על אף מלש”ב.

אני פונה לכל המלש”בים באשר הם- השירות הצבאי הוא אמנם לא פשוט ומאתגר וכך גם הדרך אליו, אבל בכל זאת חשוב לקחת את כל החוויה הזו על הצד הטוב ביותר ולא לוותר לעצמך.

השירות הצבאי יכול להיות משמעותי, מאתגר ומפתח, וגם לפתוח דלתות

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    מזל טוב עידן.אני שמח מאוד בשבילך

הגיבו כאן לכתבה