עצרת מחאה “די לאלימות ולרצח נשים” התקיימה במרכז הכרמל בחיפה | תמונות

תחת הססמה “דם נשים אינו הפקר” התקיימה הערב עצרת מחאה וזכרון לזכר הנשים שנרצחו.
המארגנים הזכירו כי בשבועיים האחרונים בלבד נרצחו 3 נשים.

הרב דוב חיון • עצרת מחאה "די לאלימות ולרצח נשים" התקיימה במרכז הכרמל בחיפה (צילום: יוסף הירש)
הרב דוב חיון • עצרת מחאה “די לאלימות ולרצח נשים” התקיימה במרכז הכרמל בחיפה (צילום: יוסף הירש)

הרב דובי חיון אמר בעצרת:

לצערנו הרב, רצח ואלימות נגד נשים הפכה בישראל לתופעה משותפת לכל חלקי החברה הישראלית. רצח ואלימות מגדרית לא פוסחים על שום עיר וכפר, מוצא, גיל ומעמד סוציו-אקונומי. בשנת 2019 נרצחו בישראל 17 נשים, ובשנת 2020 שרק התחילה לא מזמן, כבר נרצחו 11 נוספות- יהי זכרן ברוך.

על אף שרוצה הייתי לעמוד כאן ולומר שאנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי למגר את התופעה המחרידה הזו, התחושה היא שאין זה כך. רבות מדי מהנרצחות התלוננו והגישו תלונות במשטרה טרם הרצח, וזכו להתעלמות, מוסדות ותכניות רווחה שיכולות היו להציל את חייהן של עשרות נשים לא מתוקצבות, ולמרות הפגנות ומחאות חוזרות ונשנות, ממשלת ישראל מסרבת להשקיע כסף בתכנית מקיפה למיגור אלימות נגד נשים.

בתקופת הקורונה, ההזנחה של שירותי הרווחה והיעדר תכנית לאומית גבו מחיר כבד במיוחד, כאשר הדיווחים על נשים שחוששות לחייהן עלו במאות אחוזים, ומספר הנרצחות רק מאז תחילת המשבר כבר עלה לתשע. הפתרון של הרשויות להוציא את הנשים מביתן הוא לא ראוי ולא מספק, האישה לא צריכה להיענש פעם נוספת על כך שחייה נתונים בסכנה, אלא דווקא הגבר האלים הוא זה שאנחנו צריכים להוציא מביתו ולשים במסגרת מיוחדת שתשקם אותו.

בעקבות הצעתה של חברתי, חברת הכנסת תמר זנדברג, הוכרז היום כי תוקם ועדת משנה פרלמנטרית שתעסוק בנושא רצח נשים, תעקוב אחרי מהלכי הממשלה ותוודא את העברת התקציבים ומימוש הרפורמה. זהו צעד קטן בדרך הארוכה והקשה בדרך למיגור האלימות כלפי נשים, ואני קורא מכאן לחברי הכנסת והממשלה הנכנסת, להפסיק להתמהמה- זהו מצב חירום לאומי, ואנו זקוקים לתכנית חירום לאומית. במקום למנות שרי כלום ושר המים והשטויות שימנו שרה למיגור האלימות כלפי נשים. אני מודה למארגנות העצרת ולכל מי שהגיעה ולקחה חלק בקידום הנושא הכל-כך חשוב הזה, ומי ייתן שלא נדע עוד צער.

ורדית דוזלר טנג׳ מנהלת ויצו חיפה מסרה לחי פה: זו הפגנה אבל גם אזכרה, זו הבטחה שניהיה כאן כל פעם שאישה תרצח. כדי למחות, כדי לכאוב כדי להעיר את תשומת הלב של הממשלה לכך שלא נשתוק עד שהנושא ייבדק, יטופל ויתוקצב.

העיר חיפה מבקשת בהפגנה הזו לא לחקות לשום גורם ממשלתי ולתעדף ולתקצב את הנושא בראש סדרי העדיפויות. כדי שנהיה יותר בטוחות כאן ברחובות ובבתים.

ורדית דוזלר טנג' • עצרת מחאה "די לאלימות ולרצח נשים" התקיימה במרכז הכרמל בחיפה (צילום: שרון)
ורדית דוזלר טנג’ • עצרת מחאה “די לאלימות ולרצח נשים” התקיימה במרכז הכרמל בחיפה (צילום: שרון)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מיכל אמר/ה

    ברור שאני נגד אלימות כלפי נשים, אבל למה המפגינות, לרבות נציגות הציבור בינהן, ללא מסכות? הן כן מעל החוק והסדר?

  2. חסויה אמר/ה

    תפסיקו עם הפלות .תפסיקו לרצוח נשמות ברחם יפסק רצח נשים

הגיבו כאן לכתבה