התעלמות מההחלטת מועצת העיר בנוגע לחניה חינם בחופי הים לתושבי חיפה – האופוזיציה דורשת כינוס ישיבה

חברי האופוזיציה במועצת העיר חיפה: אביהו האן, מוטי בליצבלאו, שי אבוחצירה, סופי נקש, שמשון עידו, יצחק בלס, הילה לאופר, יעל שנער, יוסי שלום, חדווה אלמוג ואלי בן דיין, דורשים לקיים ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין, בנושא התעלמות מהחלטת מועצת העיר שהתקיימה ביום 11/6/19, ובה הוחלט פה אחד על חניה חינם לתושבי העיר בחניונים של חופי הים, והקמת ועדה משותפת לקואליציה ואופוזיציה לבחינת מימוש תשלומי חנייה לתושבי הערים אחרות.

דרישה זו באה בעקבות החלטת העירייה לקדם מיזם חניה חדשה בחניוני חופי הים, על מנת לעודד תחלופת רכבים ולסייע בדרך זו לחיזוק העסקים הפרוסים לאורך הטיילות, במסגרתו מתרחצים ומבקרים המגיעים לבלות בטיילות, בבתי העסק ובמסעדות החופים – החל מהחופים הדרומיים ועד לחוף קריית-חיים – יהיו מוגבלים בחניה לשעתיים חינם בשתי השורות הראשונות הסמוכות לטיילת. מיזם שיחל מיום 1/6/20.

אביהו האן בעת הדיון בעיריית חיפה אודות הוצאתו מוועדת השימור (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

יו”ר הירוקים של חיפה, אביהו האן, מסר לחי פה:

חופי הים הינם משאב ציבורי חשוב, שיש לשמור עליו מכל משמר. תושבי חיפה שמשלמים את הארנונה מהגבוהות ביותר בישראל, סובלים מזיהום אויר ועודף תחלואה, זכאים בזכות ולא בחסד להגיע לחופי הים , להנות מהם ולחנות ללא חובת תשלום.

לא יתכן ולא הגיוני שראש העיר עינת קליש , כצורך להגדלת הקופה העירונית , תיישם חניות בתשלום בחופי הים. אנו, סיעת הירוקים, וסיעות נוספות מהאופוזיציה, נתנגד להחלטה רעה זו שלה באופן נחרץ. קליש, חייבת ללמוד מהו כבוד הדדי. יש לכבד את החלטות מועצת העיר וחברי המועצה המייצגים את 280000 תושבי חיפה, אשר קיבלו פה אחד במועצת העיר לפני קרוב לשנה החלטה נכונה, לאפשר חניה חינם בחופי הים. אם קליש חושבת אחרת ,מן הראוי היה להביא הצעה שונה למועצה ולא להפעיל באופן חד צדדי החלטה שונה מזו של מועצת העיר.

אנו ,חברי האופוזיציה, זימנו ישיבת מועצה דחופה שלא מן המניין ,כדי לומר לראש העיר: את החלטות המועצה יש לקיים, את החניות בחופי הים יש לאפשר ללא תשלום.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. צור אמר/ה

  לאביהו האן ולסמר:
  אוויר ולא אויר (גם בשרב….).
  ליהנות ולא להנות.

 2. אבי אמר/ה

  כל הכבוד על המהלך. טוב שלא מחליטה על דעת עצמה, לקחת דמי עמידה ברמזור או דמי מעבר במעבר חצייה.
  יש תחושה שמשהו הזוי מתרחש בעירית חיפה, בקרוב יחליף אותה – צביקה ברבי ויעשה סוף לביזיון.

 3. איציק אמר/ה

  עינת קאליש .. תמשיכי להתעלל בתושבי העיר .. ניפגש בבחירות הקרובות

 4. חיפאי ותיק אמר/ה

  עינת קליש בעיה לדורות
  טיפשים שהחלפנו את יהב …..שכבר חשבנו שיותר גרוע לא יכול להיות קיבלנו את האנטיפטית הזו

 5. אבי כהן אמר/ה

  החלפת יונה יהב תהיה בכי לדורות.
  זה לא יאמן מה שנעשה בעיר היפה הזו.
  וזה לא פלא שהצעירים שטיפח יונה יהב, שוב בורחים.
  מזל של קליש שהמבוגרים לא יכולים לברוח, אבל אולי יצליחו להרשיע אותה בייצוג הקבלנים והתנכלות לתושבים או יבואו איתה חשבון ביום הבוחר. מרגיש לי כאילו היא נציגה מטעם הקבלנים.

 6. יורם איגור אמר/ה

  לראשת עירנו עינת קליש…
  החלטה מעולה והגיונית ביותר,
  תושבי השכונות מחנה דוד, שער העליה, קריית שפרינצק, עין הים,חוף התכלת, אלנבי, ובת גלים, ששיכים לשכבה סוציו אקונומית נמוכה לא זקוקים לרכב כדי להגיע לחוף הים…
  הם גרים פשוט גרים מול החוף ולעומת זאת העשירונים הגבוהים יותר שיכלו להרשות לעצמם לגור גבוהה יותר על רכס הכרמל, עים הם רוצים להשתכשך בחופי הרחצה ולהגיע לשם עים רכב שישלמו, האפשרות האחרת שיחנו בתוך השכונות הצמודות לחוף של מחנה דוד או שער העליה וילכו ברגל לים לא חולפת להם אפילו לשנייה בתוך ראשם, שאפו גדול לראשת עירנו עינת קאליש ומעודדת פעילות גופנית למי שלא רוצה לשלם על החנייה נקווה שע”י גביית תשלום זה יהיה יותר כסף לנקיון כל החופים, ושלפחות מכונית אחת תחנה בתוך השכונות הצמודות לחופים ושהנהגים ילכו קצת ברגל כי זו פעילות מאוד בריאה

הגיבו כאן לכתבה