סנ”צ לשעבר יצחק טיילר מי שהיה “השוטר הקשוח ביותר של חיפה” הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה

אבל כבד נפל ביום שישי – 15/05/20 בעולם המשטרה בעיר חיפה, עם היוודע דבר פטירתו של מי שהיה מוכר שנים רבות בחיפה כאחד השוטרים הקשוחים ביותר שלה – סנ”צ לשעבר יצחק טיילר, שהלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת כליות. רבים בעולם המשטרה החיפאי ורבים מעברייני העיר ומשפחות הפשע החיפאים אף הגדירו אותו כ – “השריף” ורבים מתושבי העיר הכירו אותו בדמותו של “השוטר הבלונדיני הרע עם השפם”.

רן לב, שוטר ופקוד של טיילר בעבר, מסר לחי פה

מעבר להיותי שוטר וגם טיילר שהיה קצין משטרה ענק שנינו היינו גם מאוהדיה המושבעים של הירוקים קבוצת מכבי חיפה בכדורגל. בשנת 2002 שיחקה מכבי חיפה את משחק החוץ שלה נגד “שטרום גראץ” האוסטרית משחק שהתקיים בסופיה בבולגריה, לא היו לי אז ימי חופש אך בכל זאת החלטתי להוציא מחלה ולטוס למשחק. לאחר המשחק כשחזרתי שוב לעבודתי כשוטר מיד נקראתי למפקד שלי איציק טיילר ז”ל, הוא שאל אותי: “איפה היית במחלה ?” ועניתי לו” “כן, הייתי בבית”. לפתע לנגד עיניי הוציא לי טיילר ז”ל תמונה של האוהדים במשחק שבה רואים אותי מצולם. התנצלתי בפניו, כמובן שקיבלתי שטיפה אבל כאוהד שרוף הוא הבין אותי ויצאתי עם נזיפה, ככה הוא היה, שוטר מהקשוחים ביותר שידעה העיר חיפה, קשוח קשוח אבל היתה לו גם נשמה טובה ולב זהב, יהי זיכרו של איציק טיילר ברוך!

סנ”צ יצחק (איציק) טיילר נולד להורים ניצולי שואה וגדל ברחוב גאולה בשכונת הדר הכרמל בחיפה. טיילר ז”ל הובא למנוחות ביום שישי, 15/05/20, בבית העלמין חוף הכרמל, כשמאות אנשים שהכירו אותו, בהם בני משפחתו, קציני משטרה רבים, שוטרים כיום ושוטרים בעבר, אנשי ספורט וכדורגל, וחברים, ליוו אותו בדרכו האחרונה. בתוך כך, יש לציין כי יצחק טיילר ז”ל, פרש לגימלאות מהמשטרה לפני כ-10 שנים. עוד נוסיף כי אם לא היתה זאת תקופה של משבר הקורונה וללא הנחיות והמגבלות של משרד הבריאות היו מגיעים ללוויה בוודאות אלפי אנשים בהמוניהם.

טיילר ז”ל היה בתפקידו האחרון סגן מפקד תחנת משטרת חיפה, והיה מעורב באירועים משטרתיים רבים בחיפה, היה גם ראש ימ”ר חיפה. דמותו של השוטר הקשוח יצחק טיילר ז”ל זכורה לרבים מתושבי העיר חיפה כשהיה אחראי על השוטרים באיצטדיון הכדורגל העירוני בקריית אליעזר, במגרש באיצטדיון קריית חיים ובאולם הכדורסל בהיכל הספורט רוממה בחיפה, שנים רבות היתה אהדתו נתונה לקבוצת הירוקים של מכבי חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. נפתלי אמר/ה

  הכרתי אותו כאשר התחתן עם מלכה, זוכר גם את הוריו, אם איני טועה הייתה להם מסעדה קטנה בכניסה לנמל חיפה. בחור יפה ומוצלח. יהיה זכרו ברוך.

 2. חגית אברהם אמר/ה

  הכרתי את טיילר כבר בגיל שבע עשרה כשהיה ממונה על החקירת רצח של הילד דני כץ מדניה

 3. גל אמר/ה

  היה חוקר רצח מדרגה ראשונה תהיה נשמתו בגן עדן

 4. שלומית אמר/ה

  שמעתי שהיה קצין מעולה, ומפקד טוב. כואב על אדם כזה שאיננו איתנו. יהי זכרו ברוך.

 5. Kdd אמר/ה

  יהי זיכרו ברוך

 6. קריגר צבי אמר/ה

  יצחק היה פורץ דרך במערך ההתנדבות של אזרחים במחלקת בילוש חיפה
  אני הייתי בין אלו שהיו במחזור הראשון ,הוא דאג שלא תהיה כל דחייה בין הבלשים והמתנדבים וידע להוקיר
  תודה לנו שהשקענו שעות על גבי שעות בפעילות ביח’ בילוש/סמים יחד וצמוד עם יצחק ז’ל וכל הצוות שנתנו לנו גיבוי
  מלא לאורך כל שנות ההתנדבות שלנו
  אבדה גדולה לנו האזרחים וליח’ בפרט
  ממני לכל המשפחה שלא תדעו עוד צער
  קריגר צבי

 7. יצחק אמר/ה

  קניתי ממנו את הסוזקי בלנו הישנה שנת 2002 הוא היחדי שנהג בה עד שמחר לי אותה בעקבות המחלה, רכב שמור וטוב.
  יהיה זכרו ברוך.