סבב מינויי בכירים בבית החולים רמב״ם בחיפה | ד”ר מיקי הלברטל -“אחת החוזקות הגדולות של רמב”ם היא ההון האנושי”

חילופי תפקידים ומספר מינויים בכירים נכנסו לתוקפם בשבועיים האחרונים בקריה הרפואית רמב”ם בחיפה, עם חזרת בית החולים לשגרת עבודה. בין בעלי התפקידים שני מינויים להנהלת בית החולים, מנהלת חדשה לאונקולוגית ילדים וייצוג גבוה של נשים.

ד”ר מיקי הלברטל – מנכ”ל ביה”ח רמב”ם

אחת החוזקות הגדולות של רמב”ם הוא ההון האנושי שפועל בין כתלי בית החולים. בין בעלי התפקידים הנכנסים ישנם כאלה שצמחו בין כתלי בית החולים, כאלה שבחרו להצטרף אל שורותינו וייצוג של נשים חזקות ומקצועיות. אני מודה לפורשים על תרומתם הגדולה לקידום הרפואה באזור הצפון ופיתוח תחומי המומחיות השונים בהם פעלו לאורך השנים, לרווחת המטופלים, וכן – על סלילת הדרך לדור העתיד. אין לי ספק שהם ימשיכו במלאכה באופן הטוב ביותר.

ד”ר יעל שחור מונתה לסגנית ביה”ח רמב”ם בחיפה

ד"ר יעל שחור (צילום: דוברות רמב"ם)
ד”ר יעל שחור (צילום: דוברות רמב”ם)

ד”ר יעל שחור, סגנית בית החולים “רות” לילדים ברמב”ם, מונתה לסגנית מנהל בית החולים.
דר’ שחור סיימה את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה והתמחתה ברפואת הילדים ותת-התמחות בתחום המחלות הזיהומיות בילדים. בהמשך עברה דר’ שחור השתלמויות בתחום הזיהומים בילדים ב- CHOP בפילדלפיה ולאחר מכן קורס להכשרת רפואת מטיילים.

משנת 2016 כיהנה בתפקיד בית החולים “רות” לילדים, במהלך כהונתה היתה בין השאר אחראית על פתוח סגל הרופאים והמתמחים הבכירים והצעירים, ניהלה תכנית לחינוך והכשרת מתמחים למחקר, מנטורינג וכד’ וניהלה את הקשר עם רופאי הקהילה.

ד”ר שחור בעלת תואר MBA במינהל רפואי ובין השנים 2017-2019 סיימה בהצלחה את “תכנית ענבר” – תכנית לעתודה ניהולית ברפואה אשר כללה הכשרה ניהולית באוניברסיטת הרווארד, ובמקביל ביצעה התמחות במינהל רפואה בהנהלת בית החולים.

לצד עיסוקה הקליני, דר’ שחור משמשת היא מרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון. היא פרסמה מאמרים רבים העוסקים בתחום זיהומים ומדוכאי חיסון, משמשת כנציגת הטכניון בועדת הסטאג’ הארצית והיא השתתפה בכנסים רבים בארץ ובעולם.


ד”ר דניאלה מגן מונתה למנהלת בית החולים “רות” לילדים ברמב”ם

ד'ר דניאלה מגן (צילום: דוברות רמב"ם)
ד’ר דניאלה מגן (צילום: דוברות רמב”ם)

מינוי בכיר נוסף ברמב”ם הינו זה של ד”ר דניאלה מגן, מנהלת המכון לנפרולוגיה ילדים, אשר החלה לכהן כמנהלת בית החולים “רות” לילדים ברמב”ם ומחליפה בתפקידה את פרופ’ מרים בן הרוש אשר פרשה לגמלאות בתום קריירה ענפה ואורכת שנים ברמב”ם.
ד”ר מגן, תושבת חיפה, עובדת ברמב”ם משנת 1991. היא סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון, ובעלת מומחיות ברפואת ילדים ובנפרולוגיה ילדים. ד”ר מגן הינה בוגרת השתלמות בביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת סטנפורד בארה”ב, עוסקת בחקר מחלות גנטיות של הכליה, וחברת סגל בפקולטה לרפואה של הטכניון, בדרגת מרצה קליני בכיר. בנוסף, היא שותפה להקמת המכון לנפרולוגיה ילדים ברמב”ם, אותו היא מנהלת משנת 2013.

ד”ר מגן עם כניסתה לתפקיד מסרה:

בית החולים רות לילדים, שהינו החדיש והגדול מסוגו בצפון מדינת ישראל, התברך במארג אנושי נפלא ומגוון של סגל ומטופלים, מכל רבדי אוכלוסיית הצפון, והוא מהווה דוגמא ומופת לסובלנות ולאהבת אדם. אני גאה להמשיך את תנופת הפיתוח של בית החולים בתחומי הרפואה, המחקר והחינוך הרפואי, תוך שימת דגש על שילוב בין מקצוענות רפואית לבין יחס מכבד וחומל לחולים ולצוות כאחד, לרווחת כל הבאים בשעריו.

ד”ר שפרה אש מונתה למנהלת מחלקת המטו-אונקולוגיה בבית החולים “רות” לילדים

דר עופרה אש (צילום דוברות רמב"ם)
ד”ר עופרה אש (צילום דוברות רמב”ם)

בתוך כך, רמב”ם הודיע על מינויה של מנהלת חדשה למחלקת המטו-אונקולוגיה בבית החולים “רות” לילדים אותו ניהלה פרופ’ בן הרוש, אשר כאמור פרשה לגמלאות. ד”ר שפרה אש, יו”ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים תשמש מעתה בתפקיד מנהלת המח’ להמטו -אונקולוגית ילדים והשתלות מח-עצם.

ד”ר אש, אשר מגיעה לרמב”ם מהמרכז, סיימה את לימוד הרפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובמקביל השלימה תואר ראשון במדעי החיים. ד”ר אש התמחתה ברפואת ילדים בבית חולים בלינסון ובהמשך בצעה תת התמחות בהמטולוגיה אונקולוגיה ילדים בבית חולים שניידר לרפואת ילדים.

בשנים 2000-2001 עסקה במחקר בבית חולים דנה פרבר, בוסטון. בתשע השנים האחרונות ניהלה את יחידת אשפוז יום אונקולוגי בבית חולים שניידר והייתה אחראית על תחום גידולים מוצקים בילדים.

ד”ר אש הינה מהמומחים המובילים בארץ בטיפול בנוירובלסטומה, והיא מייצגת את ישראל בפורומים בינלאומיים ומובילה מחקרים קליניים בתחום. מזה כשש שנים דר’ אש משמשת כיושבת ראש האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים.


דר’ אייל רז – מנהלה החדש של מחלקת ההרדמה בבית החולים

ד'ר אייל רז (צילום: דוברות רמב"ם)
ד’ר אייל רז (צילום: דוברות רמב”ם)

את סבב המינויים החדשים ברמב”ם חותם מינויו של ד”ר אייל רז למנהלה החדש של מחלקת ההרדמה בבית החולים. ד”ר רז מחליף בתפקידו את פרופ’ ישי כץ, אשר פורש לגמלאות לאחר ניהול המחלקה במשך 14 שנים.

ד”ר רז למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים במקביל ללימודי דוקטורט במדעי המוח וסיים את שני התארים בשנת 2001. לאחר סיום סטאז’ במרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב, התמחה בהרדמה בבית החולים בילינסון. בסיום ההתמחות המשיך לעבוד בבית החולים בילינסון כמומחה בהרדמה, והיה אחראי על תכנית ההתמחות במחלקה.

בשנת 2011 יצא ד”ר רז לשבתון מחקרי באוניברסיטת וויסקונסין בארה”ב, שם נשאר כרופא בכיר בצוות של הרדמה לניתוחי מוח (נוירואנסטזיה) כאשר הוא מחלק את זמנו בין עבודה קלינית וחקר המוח.
בשנת 2016 חזר ד”ר רז לישראל, והחל לעבוד במחלקת הרדמה של בי”ח רמב”ם, ושילב בין עבודה קלינית בחדר ניתוח לבין חקר השפעתן של תרופות הרדמה על המוח כראש המעבדה לחקר המנגנון העצבי של ההרדמה. ד”ר רז הוא חבר במרכז המחקר של רמב”ם ומשמש כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  לכל בעלי התפקידים החדשים בבית החולים רמב”ם בחיפה שיהיה במזל טוב ובהצלחה.יישר כוח לכם.

 2. דורון+רז אמר/ה

  אכן. “אחת החוזקות הגדולות של רמב”ם הוא ההון האנושי שפועל בין כתלי בית החולים”.

 3. זהבה אחות פנימית ג' אמר/ה

  יישר כוח.
  אתם נפלאים !

 4. אורנה אמר/ה

  אכן, כמו שאמר מנהל ביה”ח הד”ר מיקי הלברטל הון אנושי, זה ממש כך! מחמם את הלב לדעת שיש על מי לסמוך בעת הצורך. לא נותר אלא, לאחל בהצלחה רבה למנהלים החדשים בתפקידם החדש ולחזק את ידיהם . שאפו גדול!