קיוון חדש • אקדמאים מפוטרי קורונה יוסבו להוראה באקדמית גורדון בחיפה

סטודנטים מתכנית המצוינים של האקדמית גורדון (צילום: יחסי ציבור)

האקדמית גורדון זכתה בקול קורא של משרד החינוך, להסב אקדמאים שפוטרו בתקופת הקורונה – להוראה

“קיוון חדש” – צו השעה של משרד החינוך ומשרד התעסוקה – להכשיר מועמדים להסבה להוראה בבתי ספר יסודיים בתכנית הומניסטיקה (מקרא, ספרות ותקשורת), חינוך לגיל הרך ולהוראת המתמטיקה בחינוך העל יסודי.

התכנית “קיוון חדש” תפתח סמסטר מיוחד בן 12 שבועות רצופים ללא חופשות, שבמהלכו ילמדו הסטודנטים 5 ימים בשבוע, 40 שעות שבועיות של קורסים מקוונים. במסגרת התכנית ילמדו קורסים בנושאי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, דידקטיקה, פדגוגיה, טכנו-פדגוגיה ועוד. בתחילת שנת הלימודים הקרובה הסטודנטים יוכלו להשתלב במקומות עבודה ויקבלו ליווי מלא של מדריך פדגוגי וחונך. דגם ההתנסות הייחודי שיופעל בתכנית זו הוא “דגם תוך-תפקידי”, משמע, התנסות בהוראה המשלבת בו זמנית, שנת התנסות והתמחות.
במסגרת התכנית הייחודית, עבודה זו תשלב את ההתנסות בהוראה, המתקיימת בשגרה במהלך ההכשרה להוראה, עם שנת ההתמחות בהוראה המתקיימת לאחר סיום ההכשרה. בסיום השנה יהיו הבוגרים זכאים לתעודת הוראה ולרישיון הוראה.

פרופ’ יחזקאל טלר (צילום יח”צ)

פרופ’ יחזקאל טלר – נשיא המכללה

המכללה נבחרה באמצעות קול קורא שיצא משירות התעסוקה ומשרד החינוך בשל ניסיונה הרב בהכשרת אקדמאים. אנו מציעים זה שנים רבות תוכניות הכשרה להוראה עבור אקדמאים ובכל שנה זוכים להיענות רבה. הסטודנטים שעברו הסבה, השתלבו בהצלחה בבתי הספר השונים במחוז חיפה ובמחוז הצפון, גילו יוזמות ופיתחו מיזמי חינוך חדשים. אנו מקווים כי הסטודנטים החדשים שיגיעו יזכו להמשיך את דרכם של אקדמאים שעברו את התוכנית בשנים הקודמות ויתוודעו למקצוע שימלא אותם תחושת סיפוק ומיצוי

תכנית הסבת האקדמאים “קיוון חדש” היא יוזמה של משרד החינוך ושירות התעסוקה, ונועדה לסייע במשבר האבטלה של מאות אלפי העובדים בשל התפשטות נגיף הקורונה, ובהם 40 אלף עובדים בעלי תארים אקדמאים. התכנית היא תכנית הכשרה להסבת אקדמאים שנבנתה על פי המתווה המחייב של משרד החינוך להכשרת מורים (מתווה אריאב). בהתאם לתכנית, ייבחרו כ-450 סטודנטים מכל הארץ , על מנת לענות על הצורך של מערכת החינוך בכוח אדם איכותי להוראה במקצועות נדרשים. המועמדים יבחרו על בסיס תואר אקדמאי במקצוע ההכשרה, ראיון אישי ומבחן התאמה ארצי – מסיל”ה או מקביל אליו, ויקבלו מענק לימודים ממפעל הפיס. ההכשרה תתקצר וכבר לאחר 3 חודשים יוכלו להשתלב בעבודה בבתי הספר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. שיר טריטו אמר/ה

  אשמח שתחזרו אלי 0526702612

 2. דן כהן אמר/ה

  חחחחההה….שיתנו כבר בלי שום קורס הסבה…פח אשפה

 3. ישי סנא אמר/ה

  אשמח שתחזרו אליי
  ישי סנא
  0523455171

 4. א אמר/ה

  אשמח לפרטים
  0546442009

 5. Tal אמר/ה

  אשמח לפרטים 0502881689

 6. חנה אמר/ה

  אשמח שתחזרו אלי
  0507818554

 7. יפית אמר/ה

  האם התוכנית עדיין קיימת ?