מזג האוויר הקיצוני • חל איסור בצו על הדלקת אש – מדורות, עבודות ריתוך ושריפת גזם

הפרת הצו תביא לעד חצי שנת מאסר או לחילופין קנס בגובה של עד 75,300 ש״ח.

בשל תנאי מזג האוויר הקשים, נציב כבאות והצלה – רב טפסר דדי שמחי, הורה בצו על איסור הדלקת מדורות, החל מהיום יום א’ ה – 17/05/20 מהשעה 9:00 ועד יום ו’ ה – 22/05/20 בשעה 16:00 בכל שעות היממה. כמו כן אסורות ביצוע עבודות ריתוך ושריפת גזם.

צו איסור מכבאות והצלה

עיריית חיפה פונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים ולהזמין באופן מידי את לוחמי האש בכל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש

היערכות העירייה מתבצעת על פי תחזית השירות המטאורולוגי, על פיה תנאי השרב ימשכו לאורך כל השבוע, וילוו ברוחות מזרחיות יבשות אשר יגבירו מאוד את סכנת התפשטות השריפות.

בהתאם לתחזית זו העלה אגף הביטחון בעיריית חיפה, את דרגת הכוננות והמוכנות של יחידות העירייה לשרפות: מאגרי המים של תאגיד מי כרמל מולאו כבר בשבוע שעבר עד למפלס העליון ביותר. ניידות סיירת הביטחון ואגף הפיקוח מבצעות סיורים יזומים באזורי חורש ובשכונות הגובלות ביערות הכרמל. מצלמות האבטחה והמצלמות הטרמיות של העירייה כוונו גם הן לאזורים אלה במטרה לאתר מוקדם ככל הניתן כל התפתחות של שריפה.

הוגדרו מרכזי קליטה ומונו כוננים למקרה בו יתעורר צורך בפינוי תושבים. בתוך כך, רעננו עם חברת אגד נוהלי פינוי בתי אבות ומוסדות חינוך. במקביל בוצעו שיחות תיאום עם קציני הביטחון של הטכניון ואוניברסיטת חיפה למקרה בו יידרש פינוי ממוסדות אלה. העלאת הכוננות מתבצעת על בסיס הלקחים והמסקנות שהופקו על ידי העירייה בעקבות השריפה הגדולה והתרגילים המשותפים שנערכו עם גורמי החירום השונים.

העירייה חוזרת ופונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, לגלות ערנות ולדווח למוקד כיבוי אש [102] או למוקד העירוני [106] על כל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    תושבי ישראל,אנא הקפידו שלא להדליק אש וכך למנוע שריפות.

  2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    אני מצטרף לנציב כבאות והצלה ראשי רב טפסר דדי שמחי.כל הכבוד לכם.אני מצדיע לכם.