עובדי ביה”ח מעלה כרמל שובתים בשעה זו כהזדהות עם צוותי המרכז הרפואי באר יעקב בו הותקפה אחות

מחאה נגד אלימות כלפי צוותים רפואיים בי"ח מעלה כרמל

עובדי המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה כרמל, בטירת כרמל שבתו הבוקר ראשון 17/5/20כאות הזדהות עם צוותי המרכז הרפואי באר יעקב, בו הותקפה בסוף השבוע באלימות קשה אחות ע”י מטופל. השביתה נמשכה שעתיים מ-10:00-12:00.

וועד עובדי המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה כרמל, מגנה בתוקף את ההפקרות הנהוגה ביחס לשמירה על ביטחונם הפיזי של הצוות הסיעודי במרכז, וקורא לכל הגורמים לספק אבטחה ראויה והוספת משאבים להפחתת העומסים וכולל הטיפול בצווי בית המשפט למיניהן .

יו”ר וועד עובדים מרכז רפואי מעלה כרמל ריאד אבו ערישה, אמר במחאה שהתקיימה ברחבת הכניסה של בית החולים במסגרת השביתה: ה

סולידריות של כולנו חשובה. האלימות באופן כללי במדינה גוברת ואנחנו מדברים היום במיוחד על בתי חולים פסיכיאטריים. היום בכל בתי החולים לחולי נפש שובתים משך שעתיים כאות הזדהות עם בית חולים באר יעקב שם שובתים לארבע שעות כולל צעדה בעקבות אירוע האלימות הקשה נגד האחות. אנחנו גם תכננו לקיים צעדה אך בשל מזג האוויר ביטלנו.

אנחנו לא מסכימים להיות שק החבטות וגם בהנהלה מגבים אותנו ומסכימים כי אסור שמישהו מהצוותים הרפואיים ייפגע. כולנו רוצים לחזור הביתה אל משפחותינו שלמים ובריאים. כולנו מודאגים מהמצב ואם אנחנו לא שמים לב לעצמנו ונדאג לעצמנו אף אחד לא יעשה זאת. פנינו להנהלת בית החולים ולשר הבריאות המיועד יולי אדלשטיין, על מנת לשפר את תנאי האבטחה של הצוותים בתוך בתי החולים כי זה בלתי אפשרי להמשיך ככה .

התקיימו וועדות הוצגו המלצות והגיעו להסכמות אך כלום לא נעשה. עם המצב הקיים בו יש צפיפות במחלקות ומחסור במיטות, וחולים שוכבים על מזרונים וחולים שלא נהנים מחווית הטיפול ברור שתהיה אלימות כי צפיפות ועומס גורמים לאלימות ובזה צריך לטפל.

ריאד אבו ערישה יו”ר וועד עובדים מרכז רפואי מעלה כרמל סיפר לחי פה:

אנחנו מקיימים את השביתה כאות הזדהות עם צוותי המרכז הרפואי באר יעקב בו הותקפה אחות באלימות קשה. בתקופה האחרונה הותקפו אצלנו 10 עובדים. כמעט כל יום יש תקיפה של אחד מהצוותים. המצב הזה חייב להשתנות ויש לספק אבטחה ראויה לצוותים.
מחאה נגד אלימות כלפי צוותים רפואיים בי”ח מעלה כרמל
מחאה נגד אלימות כלפי צוותים רפואיים בי”ח מעלה כרמל
מחאה נגד אלימות כלפי צוותים רפואיים בי”ח מעלה כרמל

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    שביתה מיותרת.

  2. חיפאי אמר/ה

    חייבים לצרף לצוות העובדים, מומחים עם חגורה שחורה לקראטה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו