חיפה מתגייסת לתרומת צעצועים בפרויקט "משחקים אותה"

מבצע "משחקים אותה" תורמים צעצועים (צילום: יח"צ אוניפארם)

מבצע "משחקים אותה" הוא מיזם חברתי, שמטרתו איסוף צעצועים נרחב, במטרה לסייע, ולו במעט, לילדים שעבורם השהייה בבית אינה פשוטה. המיזם היה דרוש במיוחד בתקופת הקורונה, בה נאלצו אותם הילדים להישאר בבית ללא אפשרות לצאת.

תקופת הקורונה הקשתה על רבים מאיתנו, אך ישנם ילדים עבורם זו היתה סכנה ממשית. מאות ילדים ששהו במסגרות חוץ ביתיות, חזרו לבתים בהם הם אינם מוגנים וסובלים בהם מאלימות ומהתעללות. לשכות הרווחה ברשויות שונות, בהן חיפה, העלו צורך דחוף ביותר, לסייע למשפחות בציוד ובמשחקים עבור הילדים. במיזם מיוחד, מבית "ארץ – עיר", החליטו להרים את הכפפה.

מבצע איסוף צעצועים (צילום: אוניפארם)
מבצע איסוף צעצועים (צילום: אוניפארם)

מבצע "משחקים אותה"

מבצע "משחקים אותה" הוא שיתוף פעולה בין "שינוע חברתי" מבית "ארץ עיר", אשר פועלים בהעברת ציוד לנפגעי הקורונה בישראל, ובין עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון, המאגדת באתר אחד את כל אפשרויות ההתנדבות בישראל. שותף נוסף ביוזמה הוא פרויקט יוסף ועמידר החדשה.

זהו מבצע גיוס ענק בו יצאו ב-40 מוקדים ברחבי הארץ, קולות קוראים לאיסוף צעצועים, ספרים וחומרי יצירה, שאין בהם צורך. למבצע התגייסו חברות, רשויות מקומיות ואף אנשים פרטיים, שהקימו נקודת איסוף אצלם במשרד או בבית, וקראו לציבור להביא את הצעצועים והספרים שאין בהם שימוש. הרבה אנשים ניצלו את השהייה הארוכה בבית לסידור ולמיון, והצעצועים החלו לזרום כמו מים למוקדי האיסוף.

מאלביט, שלקחו חלק בפרויקט, מספרים

מעורבות בקהילה הוא ערך ליבה ודרך חיים רציפה באלביט מערכות. עובדי החברה מצויים בפעילות התנדבותית בקהילה בכל ימות השנה. במשבר הקורונה חילקנו מנות חמות לקשישים וניצולי שואה, רכשנו פרחים מחקלאים במטרה לסייע לענף במשבר לטובת משפחות עובדינו. פנינו לכל עובדי החברה בבקשה לתרום מה שיכולים בארגזי איסוף ייעודים שפיזרנו באתרי החברה. ההיענות הייתה גבוהה מאוד, אספנו מאות צעצועים ומשחקים
תורמים צעצועים לילדי הקהילה (צילום: יח"צ אוניפארם)

כל הציוד שנאסף עובר חיטוי

משאית גדולה אוספת את התרומות מרחבי הארץ ולאור המצב הנוכחי נדרשת התארגנות מיוחדת, שכן, נגיף הקורונה עלול לעבור דרך משטחים וחפצים. לכן, כל הציוד שנאסף, עובר חיטוי בטרם יועבר ליעדו הסופי.
עשרות מתנדבים למלאכת מיינו וחיטאו את הצעצועים טרם הגעתו לידי הילדים.

אבישג מאוניפארם מספרת

כשהייתי מגיעה בבוקר לעבודה כבר היו מחכים לי ארגזים מלאים בצעצועים מחוץ למשרד והיה כיף לפתוח ככה את היום. תחושת השליחות והסיפוק היא אדירה. מעורבות ותרומה לקהילה הם חלק מערכי הארגון וניתן היה לראות זאת בהתגייסות של כלל העובדים להצלחת הפרויקט. כולנו התמלאנו גאווה גדולה לראות את התוצאה ומחכים כבר להזדמנות הבאה לעשות טוב.
מבצע "משחקים אותה" תורמים צעצועים (צילום: יח"צ אוניפארם)
מבצע "משחקים אותה" תורמים צעצועים (צילום: יח"צ אוניפארם)
2 תגובות
  1. דין+דין אמר/ה

    איפה תורמים בחיפה?

  2. שמשון אמר/ה

    במקום לקחת את ההורים האלימים ולכלוא אותם למאסר ממושך ובנוסף לקחת להם את הילדים,פועלים הפוך.חכמי חלם,אוספים להם צעצועים כדי שימשיכו לקבל מכות.אוי ארצי מולדתי…ארץ חלם..

לא ניתן להגיב