חיפה: הוקפא פרויקט ניקוי הקישון. אין היתר להשבת המים

בעקבות התעלמות רשות המים, הוקפא פרויקט הקישון

בעקבות התעלמות רשות המים מהמלצת ועדה מקצועית שקראה להתיר את הזרמת מי הקישון המטוהרים חזרה לנחל, הוחלט להקפיא את פרויקט שיקום הנחל. מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, דוד לפלר, פנה ביום חמישי במכתב לראש רשות המים, אלכס קושניר, בדרישה לדעת האם בכוונתו לאשר הזרמת מים מטוהרים לנחל הקישון.

יודגש כי במסגרת הפרויקט מטוהרים מי הנחל ולכן במסגרת ההזרמה חוזרים המים לנחל כשהם מטוהרים ונקיים יותר מאשר לפני הטיפול. על כן אי מתן היתר ההזרמה לנחל על ידי הרשות נובע מסיבות ביורוקרטיות בלבד ומנציח את הזיהום בנחל. על אף השיפור האפשרי באיכות מי הנחל ובשל סיבות שאינן מובנות לנו, מעכב ראש רשות המים את האישור הפורמלי וזאת בניגוד לעמדת הצוות המקצועי.

מחפר_היניקה_הימי_2.JPG
ניקוי הקישון: מחפר היניקה הימי . צילום: סמר עודה

על כן, על מנת להימנע מהמשך הפרויקט ללא האישור הפורמאלי, הורה מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה לרשות הניקוז להפסיק את העבודות במקום. צר לנו שבשל סיבות לא ענייניות שאינן ברורות לנו נפגעים מאות אלפי תושבי חיפה המשוועים לפארק מטרופוליני במקום נחל מזוהם. אי מתן האישור הפורמאלי יוצר בזבוז כספי ציבור ועיכוב מיותר בפרויקט הלאומי לשיקום הקישון.

השר להגנת הסביבה, ח״כ עמיר פרץ, מתכוון להמשיך ולהשקיע את המשאבים הנדרשים על מנת להמשיך ולבצע את שיקום נחל הקישון שמראה בשנה האחרונה סימנים של חיים חדשים, ולא ניתן לאיש לגדוע זאת

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.