יונה יהב: "תושבי חיפה נושמים אוויר נקי" – אסטרטגיית ההכחשה

בישיבת מועצת העיר חיפה עלתה הצעה לסדר במועצת העיר בנושא זיהום האוויר. בהצעה, שמואל גלבהרט ניסה לשכנע את חברי המועצה כי יש לקיים דיון בנושא זיהום האוויר והתחלואה. בקהל ישבו מספר צעירים חברי מגמה ירוקה, אשר השתעלו בכבדות. חברי הקואליציה הסירו מייד את ההצעה לדון בנתוני זיהום האוויר בטענה שמדובר במסע יחצ"נות של הירוקים

00_יונה_יהב_-_מרוצה.JPG
יונה יהב – מרוצה
יהב ציין כי תושבי חיפה נושמים אוויר נקי וכי במהלך השנה האחרונה חל שיפור משמעותי באיכות האוויר.
חברי הקואליציה השתכנעו מיד מדברי ההרגעה של יהב והסירו את ההצעה מסדר היום.

כתבת וידאו מאת חדשות חיפה – סיקור הדיון במועצת העיר

לידיעתכם, ההכרזה על חיפה כאזור מוכה זיהום היא ממילא לא בידי מועצת העיר חיפה, אלא הכרזה של השר להגנת הסביבה אשר עשוי להפעיל את סמכותו ולחייב את עיריית חיפה להציג בפניו תכנית חירום לטיפול בזיהום.
אנחנו מהמרים כי השר יעשה זאת קצת לפני הבחירות המונציפאליות ובכך יפעיל כלי רב עצמה לנגח את עיריית חיפה

במהלך הדיון, התפתח ויכוח בין יהב לגלבהרט בנוגע לפרשנות על האמירות המיוחסות לדוקטור גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות ופרופסור גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. למען הסר כל ספק ועל מנת שתוכלו לפרש בעצמכם את העניין, קיבלנו באדיבות מר צבי דביר מהתנועה הירוקה את הציטוטים המדויקים. לעיונכם ולעיונו של החיפאי מספר 1, כבוד ראש העיר, מר יונה יהב.

מה חושב פרופסור גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, על זיהום האוויר בחיפה
מה_חושב_פרופסור_גרוטו.jpg

מה חושב פרופסור גרוטו

תחלואה חריגה בחיפה


זיהום אוויר בחיפה

תגובה
 1. abmm אמר/ה

  מהם תפקידיו של ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות לפי אתר משרד הבריאות?
  הנה:
  פרופ' איתמר גרוטו
  לוגו משרד הבריאות
  תפקיד: ראש שירותי בריאות הציבור
  יחידה:שירותי בריאות הציבור
  טלפון:
  02-5080510, 02-5080511, 02-5080512
  פקס: 02-6233058
  דוא"ל:

  ​אודות התפקיד

  ראש שירותי בריאות הציבור מנהל את מטה שירותי בריאות הציבור ואת לשכות הבריאות המחוזיות. משמש גם כיועץ להנהלת משרד הבריאות בכל התחומים של בריאות הציבור: מניעת תחלואה וקידום בריאות.

  תחומי אחריות

  מניעת תחלואה וקידום בריאות;חיסונים ומניעת מחלות זיהומיות;אפידמיולוגיה סביבתית; בטיחות מזון; בריאות הסביבה;שחפת ואיידס; גנטיקה קהילתית ומניעת מומים מולדים;מעבדות בריאות הציבור;ניהול הפעילות של טיפות חלב;בקרה ופיקוח על שירותי בריאות התלמיד;התמודדות עם מגיפות ואירועי תחלואה חריגים.

  האם הוא ממלא את חובתו על פי הנתונים והתגובה האנמית שלו בכתבה?
  ראשית קראו עליו בשתי פרשיות שבהם היה מעורב:
  http://doctorsonly.co.il/2014/08/82967/

  https://www.facebook.com/permalink.php? … 6165982447

  שמא אנו בסיפה של פרשת רמדיה חדשה (פרשה הזכורה לכל בעקבותיה סולקה ד"ר דורית ניצן קלוסקי מהתפקיד הנ"ל)בניצוחו ובהכחשותיו של מר יונה יהב.ימים יגידו.אומרים לנו ששתיית מים מהברז בבית בטוחה.אני באזור הכרמל אפילו לא מסוגל להריח את מיי הברז מרוב שהם מעופשים שלא לדבר על שתייתם. לטעמי בגלל מצב הצנרת העגום (בתוך שבוע נוכחתי בשני פיצוצים בצנרת הרקובה הראשית שהיו ברחוב מוריה כשהשני היה על המדרכה של הגלידריה בפינת מוריה ומאפו לפני מספר חודשים).
  נראה לי שסיפורה של חיפה יועלה בבוא היום כסרט בערוצי הבריאות של מדינות המערב כמו הרבה אזורים חרבים אקולוגית בעולם השלישי שמדינות וחברות מערביות הותירו אחריהן במאה השנים האחרונות.אם תושבי חיפה.
  הקריות.עכו.נהריה(רווית האזבסט)לא יתעוררו בזמן.לא תיוותר משפחה אחת שמהדור הצעיר שלה לא יהיה יצוג בבתי הקברות.מילא פריפריה,אבל שתהיה נקיה לפחות כמו כל הפריפריות בעולם.

לא ניתן להגיב