עומרי חותם מחיפה נבחר למצטיין מפקד יחידה 636

טקס מצטייני מפקד יחידה 636 לרגל יום העצמאות, נערך ביום רביעי 6/5/20 במחנה עופר, בסיסה של היחידה במתכונת מצומצמת אשר כללה את החיילים המצטיינים בלבד. בין המצטיינים עומרי חותם בן 20 מחיפה, לוחם ביחידה 636.

בשל ההיצמדות להגבלות הקורונה- הטקס נערך 3 פעמים: ללוחמים, תצפיתניות, מפקדת היחידה ואחזקה ושודר במקביל לעמוד הפייסבוק של היחידה- שם כלל הורי החיילים צפו בבניהם ובנותיהם מקבלים את אות ההוקרה והגיבו בזמן אמת. היחידה לא נשארה אדישה לנוכח ביטול הטקסים האחרים, והעניקה את אות ההוקרה גם למצטייני מפקד האוגדה, מפקד הגנת הגבולות והנשיא.

עומרי חותם, למד לפני הצבא בבית הספר 12 יחידות צילום ומרגיש שזה ממש עזר לו בשירות- כי התפקיד שלו משלב הרבה מודיעין וצילום. עומרי התגייס ביולי 2018 לאיסוף קרבי. רצה להגיע ליחידה 636 לאחר ששמע שבחים על היחידה.

דברי מפקד היחידה, סא״ל ר׳ בטקס:

אני גאה לעמוד כאן היום אתכם ולהעניק תעודות הצטיינות לטובי בנינו.
מדינת ישראל ציינה 72 שנים לעצמאותה- עצמאות אשר מתבססת בראש ובראשונה על איכות אנשיה, ואתם המצטיינים- משקפים הלכה למעשה איכות זאת.

עוצמתה של יחידה 636 נובעת מאנשיה – היוזמים, המובילים, המקצועיים והערכיים.
המצטיינים מובילים את אנשינו ובזכות העשייה המתמדת והשאיפה לשיפור מתמיד, אנו כיחידה מסכלים ומונעים פיגועים ומפגעים רבים ושומרים יום יום על בטחון תושבי מדינת ישראל.
במציאות בה גזרת איו”ש, הבקעה והעמקים נמצאת בדריכות גבוהה, יחידה 636 עומדת איתנה, דבקה במטרה וחותרת לניצחון במעשיה וזאת בזכות יצירתיות, נחישות, יעילות וכוח אדם איכותי המרכיב אותה.

אני גאה לקחת חלק בהובלת הצבא לעמידה במשימתו. הצטיינות אינה יעד להשגה, היא אבן דרך. לכל אחד ואחת סיפור הצטיינות משלו, אבל אחת היא הרוח המשותפת לכולם – רוח של מסירות, מקצועיות ואחריות שהיוותה השראה לאין ספור משימות שונות ומגוונות. בכל אחד ואחת מכם, מצטייני היחידה, יש את הברק בעיניים אשר מקדם אתכם יום יום ובזכותו הנכם מבצעים את תפקידכם, כל אחד בתחומו, בהצטיינות. אני קורא לכולנו ללכת בדרכי המצטיינים, לשאוף גבוה, לראות רחוק ולבצע את המשימות בצורה הטובה ביותר.

עומרי חותם, מספר על השירות, על אירועים מיוחדים מהשירות ועל ההרשה להיבחר כמצטיין:

השירות מאוד מעניין, אני אוהב את העיסוק בגזרה. ההרגשה הזו שאתה יוצא לפעילויות ומרגיש שמנעת פיגוע, גורמת לך להבין שאתה עושה שירות משמעותי. בתחילה, ההורים שלי לא רצו שאהיה לוחם אך לבסוף סיכמנו שאשרת בתפקיד המשלב לוחמה אבל גם פעילות מודיעינית על מנת שאוכל גם לחשוב ולהפעיל את הראש – וכך הגעתי לאיסוף קרבי.

אירוע שזכור מהשירות : מארב תפיסה בו עצרנו זורק בקבוקי תבערה בחטמ”ר עציון אשר איים על המכוניות העוברות ושבות בציר. הוא עשה זאת מס’ פעמים וידענו שאם לא נעצור אותו מישהו ייפצע, ולא היינו מוכנים שדבר כזה יקרה.

על הבחירה כמצטיין: הייתי ממש מופתע, ברור לי שכל אחד שיקבל הצטיינות יהיה מופתע, אבל באופן אישי לא הרגשתי שונה מהרבה אנשים פה שנותנים את המאה אחוז שלהם כל יום. הרגשתי שאם אני מקבל הצטיינות, מגיע גם להם לקבל. אני לוקח את זה כהצטיינות פלוגתית.

על הבחירה: איסוף עובד בצוותים. בכל צוות יש לכל אחד תפקיד מסוים, כשיוצאת פעילות כל אחד מבצע את התפקיד שלו בשביל שהפעילות תצא הכי טובה שיש. יש לי הרבה תפקידים בזמן האחרון, עבדתי המון ונתתי את הנשמה ואני שמח שמעריכים את זה וצ’יפרו אותי, זה רק מדרבן אותי להמשיך קדימה. אני מעריך את התפקיד אפילו יותר עכשיו, אני מרגיש שמעריכים את העבודה הקשה שאני נותן פה ולכן אני רוצה להמשיך לתת בראש.

הגיבו כאן לכתבה