מחלקת הקורונה בבי"ח כרמל חוזרת לשגרת טיפול במטופלים רגילים תוך שימור היכולת לחזור בתוך שעות לטיפול בחולי קורונה

המחלקה הגריאטרית שהיתה אחת ממחלקות הקורונה במרכז הרפואי כרמל חוטאה והוסבה היום ראשון 3/5/20 שוב לטיפול בחולי השגרה הגריאטריים וזאת  לאחר שמטופלי הקורונה האחרונים שאושפזו בה החלימו ושוחררו. וכן לנוכח הירידה במספר מאושפזי הקורונה בישראל, והנחיות משרד הבריאות לחזור בהדרגה לפעילות האמבולטורית במרפאות, במכונים ובחדרי בניתוח כדי לתת מענה לצרכי המטופלים.

המחלקה שנפתחה ב- 15 במרץ וטיפלה בהצלחה בכ- 40 חולי קורונה בדרגות חומרה שונות, עברה תהליכי ניקוי וחיטוי קפדניים במיוחד כדי לשמור על בריאות המטופלים והצוות הרפואי, והיא תחזור לשגרת הפעילות תוך שימור היכולת לחזור בתוך שעות ל"מוכנות קורונה".  

צוות קורונה בית חולים כרמל (צילום: דוברות בית חולים כרמל)

עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של כרמל:

חיטוי המחלקה והכנתה לקליטה חוזרת של מטופלים נעשה על פי הוראות משרד הבריאות במספר שלבים וכלל חיטוי קפדני בכלור וחומרי ניקוי ע״י צוותים מתוגברים  של בית החולים ובהמשך  – חיטוי ע״י חברת "קלין ביט" בטכנולוגיה המשתמשת בענן ערפל המבוסס על מיי חמצן העוברים דרך מעגל חשמלי. החומר משמיד את כל הפתוגנים הוירוסים ורעלנים והוא אינו רעיל לסביבה או לאנשים. לאחר החיטוי הכפול ואיוורור המחלקה, היא תוכל לשוב לפעילות רגילה.

סגן מנהל ביה"ח ד"ר בני רביב:

ההפרדה המלאה של מחלקות האשפוז לקורונה משאר המחלקות והמכונים נמשכת, וביה"ח כרמל ממשיך לשמור על בטיחות המטופלים והמלווים. כלל הפעילות הרפואית בכרמל תבוצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות תוך, שמירה על מרחק, מניעת התקהלות במרפאות ובאזורי המתנה, תשאול ובדיקת חום לכל המבקרים והמטופלים והקפדה על חבישת מסיכות.

מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג:

למרות החזרה לשגרה בחלק מהמחלקות, בית החולים ממשיך להיות ערוך בתוך שעות לפתוח מחדש את המחלקות כמחלקות לחולי קורונה במקרה של התפרצות מחודשת וזאת בזכות ההכנות האיטנסיביות שבוצעו בהן.
תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    מעולה שבבית החולים כרמל בחיפה יש מחלקה כזו.יישר כוח לצוות

לא ניתן להגיב