שיתוף פעולה ישראלי-סיני בפארק מדעי החיים חיפה

שיתוף פעולה אסטרטגי בין פארק מדעי החיים חיפה ופארק CIIP הסיני
פארק מדעי החיים חיפה, הנבנה בימים אלה במבואות הדרומיים של חיפה, חתם על הסכם שיתוף פעולה עם CIIP- פארק תעשיות המים והסביבה הסיני – ישראלי הנבנה בימים אלה בדונגואן, שבדרום סין. שני הפארקים יפתחו משרדים כל אחד במתחם האחר במטרה ליצור שיתופי פעולה אסטרטגיים בין החברות הישראליות והסיניות. את פעילות הפארק הסיני מלווים נציגיה בישראל, מומחים בתחומי העולם הטכנולוגי והעסקי במזרח אשר יקימו את מרכז הפיתוח המשותף בפארק מדעי החיים חיפה.

“המשרד המשותף שיפעל בפארק מדעי החיים חיפה ייתן מענה הן לחברות ישראליות המבקשות להיכנס לשוק הסיני, והן לחברות סיניות המבקשות להיכנס לארץ” אמר גל פלג, מנכ”ל החברה הכלכלית חיפה, שמקימה את פארק מדעי החיים חיפה בשיתוף עם חברת מבנה של אליעזר פישמן, “פעילות המו”פ של חברות ביומד, מכשור רפואי וגופי מחקר מקומיים מושכים עניין רב בקרב קהילת הביומד העולמית, קרנות הון ומשקיעים בינלאומיים ובתקופה זו העמיקה החברה הכלכלית לחיפה את פעילותה ומעורבותה בבניית פלטפורמה לשיתופי פעולה אסטרטגיים, כמו זה שנחתם עם CIIP לטובת קידום פארק מדעי החיים ומשיכת יזמים, משקיעים וחברות בתחומי הפעילות המשותפים לפארק”.
הקמת פארק מדעי החיים חיפה נמצאת בשלבי בנייה מתקדמים וניתן לראות בשטח את עבודות הקמת הבניין הראשון בשטח כולל של 17,000 מ”ר. עלות הקמת הבניין הראשון כ-100 מיליון שקל הממומנים ע”י החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבנה. אכלוס הבניין יחל ברבעון הראשון של שנת 2015.
מדובר בפארק הייעודי הראשון הנבנה בארץ כחלק מאסטרטגיה אותה מובילה עיריית חיפה להמשך פיתוח תעשיות עתירות ידע בכניסה הדרומית לעיר. הפארק נבנה על שטח של 31 דונם והתכניות כוללות חמישה בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ”ר.

פארקCIIP הוא מיזם משותף לחברת DOWELL ולממשלה הסינית. הוא הוכר כפארק המוביל בתחום המים, אנרגיות מתחדשות והסביבה ברמה הפדראלית, ומהווה נדבך חשוב ביחסי סין-ישראל. הפארק נהנה מתמיכתן של שתי הממשלות – ישראל וסין – שחתמו על הסכם משולש עם הקמתו. CIIP שונה מפארקים אחרים בהיותו גם אינטגרטור עם נגישות לפרוייקטים ציבוריים, ובכך מאפשר לחברות נגישות לפרוייקטים הסגורים בד”כ בפני חברות זרות.

ראש העיר חיפה יונה יהב בירך עם חתימת הסכם שיתוף הפעולה וציין כי “פארק מדעי החיים יביא ליצירת מקומות עבודה חדשים בהיקפים שלא הכרנו. בפארק יקלטו ויתבססו חברות מובילות שימקמו את חיפה בחזית הטכנולוגית של תעשיית הביו-טק בשיתוף פעולה עם גורמים בינלאומיים מובילים ועם מוסדות האקדמיה, המחקר ובתי החולים בעיר”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.