ראש עיריית חיפה וסגניה יקצצו כ 20% משכרם לטובת רכישת מחשבים לילדי חיפה

רותם ארנברג

ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, וכל סגניה: נחשון צוק, מיכי אלפר, לזר קפלון, דוד עציוני ודובי חיון, קיבלו החלטה משותפת לקצץ כ 20% משכרם לתקופה של שלושה חודשים, בהסדרים שונים. כאשר מרבית התרומות יעברו לבקשת ראש העיר לרכישת עשרות מחשבים לתלמידי העיר שאין בבתיהם מחשב וחלק אחר יועבר לצרכים נוספים, על פי בקשת הסגנים.

מי שיזם את הרעיון לקיצוץ השכר הוא סגן ראש העיר, לזר קפלון, וראש העיר נרתמה מיד ליוזמה המבורכת וגייסה גם את יתר הבכירים. הבקשה לקיצוץ השכר כבר הועברה לגזבר העירייה, שאישר אותה כמו גם את הקצאת הכסף שייחסך לטובת רכישת המחשבים.

ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם:

אני רוצה להודות ללזר על הרעיון ולכל הסגנים שמיד התגייסו לטובת המטרה הקדושה הזאת. עד כה, במהלך ימי הקורונה, הצלחתי לגייס תרומות שמימנו יותר מ – 220 מחשבים חדשים עבור ילדי העיר, אך יש צורך בעוד מחשבים בדחיפות. הצעד של בכירי העירייה מהווה לא רק דוגמא אישית אלא עוד מהלך משמעותי בהשגת היעד שהצבתי: מחשב לכל ילד בחיפה. זו אחת הדרכים לצמצום הפערים בחינוך, ומתן הזדמנויות לכולם. כמובן שכל סגן יהיה חופשי לבחור את מהות התרומה החשובה לו.

יש לציין שהעדיפות לחלוקת המחשבים היא בראש ובראשונה לתלמידי התיכונים, כדי לאפשר להם לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות. לאחר שכל תלמידי התיכון יקבלו מענה, תתחיל העירייה בהדרגה בפתרון לתלמידי כיתות נמוכות יותר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

13 תגובות
 1. חנה+מורג אמר/ה

  יפה. כתבתי וכתבתי וכתבתי
  והנה זה בא.

 2. רחל אמר/ה

  סוף סוף משהו חיובי מבכירי העיריה שלנו

 3. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  כל הכבוד על הרעיון של ראש העיר וסגניה.רעיון מצוין.יישר כוח

 4. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  עינת תמיד תורמת לחלשים.מקסימה וגם סגניה

 5. מירי אמר/ה

  כל הכבוד לראשת העיר ולצות המוביל. דוגמא ומופת.

  שאפו.

 6. Vivet אמר/ה

  שאפו ענק ! דוגמא למופת !

 7. אתי אמר/ה

  לשבת וליכתוב ולהשלות את התושבים את עושא את זה המון זמן אנחנו רוצים הוככות לו סתם ליגזור קופה על חשבוננו.תוככי לנו שזה הכן כך

 8. סופי נקש וחדוה אלמוג תודה! אמר/ה

  תודה לחברות המועצה סופי נקש וחדוה אלמוג שלולא השאילתא שהגישו בנושא למועצת העיר ספק אם היינו זוכים לראות גילוי של יוזמה כזאת מצידה של עינת קליש ראש העיר. תודה לחברות המועצה שדרשו מראש העיר ומחמשת סגניה לקצץ בשכרם המנופח בשל משבר הקורונה, כפי שכבר נעשה בערים רבות אחרות, כאות סולידריות עם התושבים, שאלפים מהם נמצאים היום בחל״ת, או מפוטרים, או עצמאים שעומדים בפני קריסה. מעניין שעד להגשת השאילתא איש בהנהלת העיר לא חשב ליזום מהלך כזה על דעתו. הנהגת העיר חיפה בראשותה של קליש מתגלה שוב כנגררת, או ככזו שנדחקת לפינה, לעולם לא מובילה. ואגב, רכישת מחשבים לתלמידים שבבתיהם אין מחשב היא יוזמה מבורכת שהחלה עוד בתקופתו של ראש העיר הקודם יונה יהב, כמו גם התכנית לשיקום שוק תלפיות. יהב הגה, תכנן, והניח את היסודות וקליש עכשיו קוצרת את הפירות. אף אחת משתי התכניות היא לא יוזמה מקורית של קליש, אבל זה כמובן לא מפריע לה לקחת את הקרדיט לעצמה, או במקרה של הקיצוץ בשכר, היא מעניקה אותו לסגנה לזר קפלון ומשתמשת בו כעלה תאנה להסתיר את ערוותה של ההנהגה בראשותה. לא אופתע אם יתברר שהמניע ליוזמה הוא סיכול דיון בנושא במועצה. אז להגיד לקליש תודה? אולי ביום שבו היא תודיע על קיצוץ במספר הסגנים ועל קיצוץ במשכורות, שלהם ושלה, עד סוף הקדנציה. אז נגיד תודה. בנתיים, תודה גדולה לסופי נקש ולחדוה אלמוג. תמשיכו להיות שומרות הסף והמתריעות בשער – הציבור מאזין וקשוב לכן, ומסתבר שלפעמים – אפילו ראש העיר מקשיבה (גם אם היא לא מודה…) תודה.

 9. סיבה למסיבה? אמר/ה

  כנראה שאין. ראש העיר של חיפה לא מובילה שום דבר בעצמה, תמיד אחרי כולם, תמיד בקול תרועה גדולה. חשוב לזכור שהקיצוץ במשכורות הגבוהות של ראש העיר ושלל הסגנים בהם היא הקיפה את עצמה, הוא לתקופה מוגבלת וקצרה – שלושה חודשים בלבד! סיבה למסיבה? כנראה שאין. יתרה מכך, נאמר שהקיצוץ יעשה ב״הסדרים שונים״. מישהו מבין מה זאת אומרת ״הסדרים שונים״? נקווה שלא יהיו לנו כאן, כמו תמיד, הפתעות ותירוצים שונים ומשונים. בהחלט אפשר היה לוותר באופן קבוע על חלק מהסגנים, ובמקום לממן הופעה של אייל גולן אפשר היה לרכוש עשרות מחשבים לילדים נזקקים.

 10. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  עינת תמשיכי להוביל את חיפה לדרך הנכונה כפי שאת עושה זאת בהצלחה.אני מצדיע לך ומשבח אותך כל הזמן בפני תושבי חיפה ומחוץ לה.מעולה .מקסימה את,עינת.

 11. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  מדבר עליך דברים טובים.כי זאת האמת.ויש כאלה אומרים לי “את משת”פ של עינת”.אני מתעלם מהם,כי אני יודע כי יש כאלה שמקנים בך.אני סופג הכל וכאמור מתעלם מהם ומכבד את כולם בין אם הצביעו לך ובין אם לא הצביעו לך.אני איתך כמו תמיד באש ובמים.

 12. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  מדבר עליך דברים טובים.כי זאת האמת.ויש כאלה אומרים לי “אתה משת”פ של עינת”.אני מתעלם מהם,כי אני יודע כי יש כאלה שמקנים בך.אני סופג הכל וכאמור מתעלם מהם ומכבד את כולם בין אם הצביעו לך ובין אם לא הצביעו לך.אני איתך כמו תמיד באש ובמים.

 13. עלי אמר/ה

  כל הכבוד, אנשים שבאו לעשות באמת.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.