שיפוצניק בטלפון בתקופת הקורונה • ראיון עם עדי אטיאס

השהייה בבית מאלצת את הישראלים להתמודד עם יותר תקלות ביתיות. עם חלק מהתקלות הפשוטות ניתן להתמודד לבד, אם ניתנת הנחיה מקצועית בטלפון.  

עדי אטיאס לוקח חלק בקבוצה של אנשי מקצוע, המעניקים ייעוץ טלפוני חינמי לכל דורש. לעתים, כשהתקלה דורשת טיפול מקצועי, והלקוח ירצה, בכל זאת, להזמין בעל מקצוע, תהיה זו הזדמנות הכנסה לבעלי העסקים הקטנים.

"אני הבעלים והמנהל של חברת 'אלדר אחזקות', אומר אטיאס ומוסיף "חברתנו מבצעת את כל סוגי עבודות האינסטלציה, לרבות איתור ותיקון נזילות, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. בנוסף לכך, אנו מבצעים שיפוצים כלליים ברמה הגבוהה ביותר, ע"י צוות עובדים מקצועי ומיומן".

מיהו עדי אטיאס ?

עדי אטיאס הוא שיפוצניק בן 27 מטירת הכרמל. הוא אחד מ-480 אנשי מקצוע מכל הארץ, שהתגייסו לתת ייעוץ טלפוני חינמי לטיפול בתקלות ביתיות.

עדי אטיאס (צילום: אלבום אישי)
עדי אטיאס (צילום: אלבום אישי)

כמה זמן קיימת חברתך?

"חברת 'אלדר אחזקות' קיימת משנת 2006 ועברה התפתחות גדולה ב – 3 השנים האחרונות."

איך הגעת לאינסטלציה?

"אבי הוא אינסטלטור כבר 37 שנים ולאחר שנת קבע בצה"ל, החלטתי להצטרף אליו ולהמשיך את דרכו. מעבר לכך, מילדות תמיד הייתי עובד עם אבא, כך שהכרתי את העבודה מגיל צעיר מאוד. כמובן שגם למדתי ואני אינסטלטור מוסמך."

אילו שרותים אתה נותן? והיכן?

"החברה בנויה משני צוותים, כשצוות אחד משמש כניידת חירום לעבודות אינסטלציה ואיתור נזילות מים, והצוות השני מבצע את כל עבודות השיפוצים. 

אנחנו נותנים שירות לעבודות אינסטלציה באזור חיפה, חוף הכרמל והקריות ועבודות שיפוצים גדולות מאזור הצפון ועד אזור השרון."

עדי אטיאס (צילום: אלבום אישי)
עדי אטיאס (צילום: אלבום אישי)

מה קורה בעסקך בזמן הקורונה?

"בזמן הקורונה, המצב מחייב אותנו תמיד לשמור על ההנחיות. אנחנו עובדים עם מסכה וכפפות ושומרים על מרחק. מבחינת כמות העבודה, ברור שהיא ירדה מאוד, וודאי במגזר הציבורי. כל המסעדות, בתי המלון, אולמות האירועים שאיתם עבדנו באופן שוטף, סגרו את העסקים בגלל הקורונה. לעומת זאת, אנשים נמצאים יותר בבית ושמים לב יותר מתמיד לדברים שמפריעים להם ולכן עולה הצורך להשקיע בתחזוקת הבית. כך שיש יותר פניות של לקוחות פרטיים."

מדוע החלטת להצטרף ליוזמה להעניק שירות חינם בטלפון?

"אני אדם מאמין ואני חושב שכסף זה לא הכל בחיים. אם יש ביכולתי לעזור, אז בשמחה.
חשוב להגיד ש-50% מהתקלות אפשר לפתור בעזרת הדרכה טלפונית של בעלי מקצוע. כל מי שנתקל בתקלה בבית."

האם רוח ההתנדבות תמיד היתה חלק ממך? 

"את יודעת איך אומרים: 'אין הנחתום מעיד על עיסתו', אבל התכונה הזאת מקורה בחינוך שההורים נתנו לי בבית. הם לימדו אותי לנהוג בחסד ובנתינה כלפי הזולת, כך שאם יש לי את האפשרות, אני באהבה אעזור לכל אחד שזקוק. כך אני נוהג במהלך כל חיי."

איך זה בא לידי ביטוי ?

"ביום הראשון שלי בעסק, הדבר הראשון שעשיתי היה לתת ייעוץ וביקור בית בחינם. זה לא רק כדי למשוך לקוחות, אלא כדי לגרום להם להרגיש בנוח ולא לחשוש להזמין בעל מקצוע הביתה כשהם לא יודעים איך זה ייגמר מבחינתם. אני עושה את זה בשמחה רבה. לפעמים פונים אלינו אנשים שקשה להם כלכלית או אנשים מבוגרים שחיים על קצבת הפנסיה. אנחנו לוקחים את זה לתשומת ליבנו ומשתדלים מאוד להתחשב במקרים כאלה, ככל שאפשר."

אילו פניות אתה מקבל לייעוץ הטלפוני?

"פונים אלינו לייעוץ במגוון רחב של נושאים; אנשים שיש להם סתימה בצנרת, נזילה בניאגרה, נזילה בצנרת המים, ואפילו כאלה שזקוקים להרכבת מתקן מים."

אילו דברים ניתן לתקן עצמאית ולא דורשים שרותי אינסטלטור? 

"מקרים של פתיחת סתימות בצנרת, הרכבת אסלה, החלפת ברז, החלפת ניאגרה רגילה או סמויה – תשאירו לנו. החלפת מאיץ חום ועוד תקלות רבות, תוכלו לפתור על ידי הייעוץ הטלפוני שאנו מספקים."

האם קיים פחד אצל אנשים, מבעיות שהיו יכולים להתמודד איתן לבד? 

"הפחד בהחלט קיים ומה שצריך לעשות זה רק לנסות ולהעז. אף אחד לא נולד אינסטלטור, אבל אם מנסים – לומדים. לפעמים נכשלים, אבל בסוף גם מצליחים. אני פונה לכל אחד ואחת – תנסו. הכי גרוע שיכול להיות, זה שבסוף תזמינו אינסטלטור."

האם אתה לא יורה לעצמך ברגל?

"ממש לא. כמות העבודה היא לא דווקא כמות הפרנסה. כאשר אתה נותן במקום אחד – אתה מקבל במקום אחר. לא כל דבר צריך להיות מרדף אחר הכסף, יש דברים בחיים שהם מעבר לכסף, כמו חברות, אחווה, נתינה ולפעמים גם ללא שום תמורה, זה נותן לנו הרבה יותר."

האם אין כעס בקרב קולגות, שמרגישים שאתה פוגע במטה לחמם? 

"ממש לא! קיבלתי רק פרגונים וממש אהבו את הרעיון. רבים הביעו רצון להצטרף לשירות, על מנת לעזור ובכמה דקות של ייעוץ לעשות חסד. זה לא מה שישבור אף אינסטלטור. מי שבאמת צריך ופונה לייעוץ, זקוק, כנראה, לכסף, לא פחות. הוא וודאי יושב כרגע בבית ללא עבודה. אני שמח להיות חלק מהמיזם הזה ואני פונה לציבור, אני תמיד זמין לשרותכם – 'אלדר אחזקות' "

9 תגובות
 1. חני זארד אמר/ה

  אלוף👍כל הכבוד👏👏

 2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  ראיון מעניין עם עדי אטיאס.כל הכבוד עדי.תודה גם לנגה כרמי , בעלת אתר חי פה שמצאה מקום לפרסם ראיון כזה מעניין ומרתק עם עדי אטיאס.יישר כוח ושבת שלום.רק בריאות ושלווה.

 3. אלון אמר/ה

  כל הכבוד , שאפו!!!!

 4. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  שוב כל הכבוד לכם

 5. ציפיסגל אמר/ה

  הפרסום בדיוק בזמן. זקוקה דחוף ליעוץ שבעקבותיו אפילו למסור להם את העבודה. אנא, מה מספר הטלפון שלהם. תודה, ציפי סגל. 0544299632

 6. אורנה אמר/ה

  חייבת לפרגן …. אין הרבה אנשים כאלה
  היו אצלי וקיבלתי שירות מדהים !
  ממליצה מאוד מנסיון

 7. מזל יחזקאל אמר/ה

  היי אין את הנייד שלך אני מעוניינת שתיתקשר אלי 0522488365 שמי מזל מחיפה

 8. רמי אמר/ה

  החבר'ה, האינסטלטורים, הם מטירת כרמל – לא טירת ה כרמל.

 9. גוגו אמר/ה

  נו אז איפה מספר טלפון.גם אנחנו לא תמיד זקוקים לעזרה באינסטלציה אבל כשרואים ושומעים על אנשים כאלה עם טןב לב ציבורי ומוסר יהודי רוצים סתם להרים טלפון וחברך ולעודד להחמיא ולחזק מה שנקרא שירבו כמוהו.כייצאת צדיק זו רק אחת מיני רבות ואהודות מתנות החינם של אהבת חינם וצדק כוללני.אז בכל בהצלחה ותודה ובטוחני שאני מבטא הרבה מאוד אנשים כמוני.

לא ניתן להגיב