חיפאים יהודים וערבים, חיילים וחניכי צופים חילקו חבילות מזון לערבים נזקקים לחג הרמדאן | צפו בווידאו המרגש מהשטח

ביאדסי פאחר

חיפה מצטיינת בערבות הדדית יום הזיכרון, עצמאות ורמדאן כולם מאוחדים | חלוקת מזון לנזקקים מהמגזר הערבי.

ביום שני ה 27/04/20 התארגנו עובדי עיריית חיפה, צעירים משבט הצופים, פיקוד העורף ועוד הרבה הרבה מתנדבים ערבים ויהודים כאחד לחלוקת ארגזי מזון למשפחות והפעם לכבוד הרמדאן למגזר הערבי

וידאו – חלוקת מזון לנזקקים מהמגזר הערבי לרגל הרמדאן (צילום: אקי פלקסר)

תושב העיר חיפה שחוגג את הרמדאן וקיבל חבילה מספר לחי פה:

"ראשית כל רמדאן כרים וחג שמח, ומקווה שנדע ימים טובים יותר. שמעתי על היוזמה הברוכה של העירייה לחלק לתושבים החוגגים את הרמדאן, לא הייתי בטוח שאקבל למרות שפניתי לסיוע.

כשאתה זוכה לקבל זה מאוד מפתיע אותך ומאוד מרגש, פתאום אתה מרגיש שאתה לא לבד, שיש מי שחושב עליך, וכאשר קשה לך יש מי שיעזור, זה קשה להיות יותר מחודש וחצי בלי פרנסה, גם אני וגם אשתי לא עובדים, וכל מה שקיבלנו עד כה גרושים, אנחנו באמת זקוקים לעזרה, ואת האמת, זה לא רק המזון שקיבלתי וגם לא רק הירקות, זה יותר ההרגשה שאתה לא לבד, ואף אחד לא ינטוש אותך, וההרגשה שחושבים עליך, היא לבדה מחממת את הלב.

זה פשוט שילוב נהדר, זאת חיפה היפה, העירייה דאגה לך, פיקוד העורף הביא אליך עד הבית, אין מילים, באמת שאין מילים, זה לא רק האוכל, זה האנרגיות האחווה וכמות האהבה והמסר שאנחנו כאן איתך.

עבדתי קשה בחיי ולה הייתי זקוק לעזרה, והפעם באמת חיכיתי והתרגשתי, אז אני מודה  מכל הלב לכל מי שדאג למבצע החלוקה הזה, ומקווה שבעתיד נדע כולנו רק אירועים שמחים  ושנחזור לבודה הכי מהר ונהיה בריאים " 

איתי - מדריך בצופים - שבט כרמל (צילום אקי פלקסר)
איתי – מדריך בצופים – שבט כרמל (צילום אקי פלקסר)

איתי, מדריך בשבט כרמל, מסר לחי פה – חדשות חיפה:

הגענו דרך הנהגת חיפה של הצופים, הגענו 20 חברה בגלל הקורונה אם לא הקורונה היינו מגיעים יותר. אנחנו כאן כדי לעזור, יש משפחות שנזקקות אנחנו אוהבים את כולם ובאנו לעשות רק טוב

ביאדסי פאחר
ביאדסי פאחר

ביאדסי פאחר פעיל חברתי חיפאי מספר לחי פה:

הייחוד של הפרויקט בעצם שיש פה התגייסות המונית לחלוקה 700 חבילות מזון. לא היה מעולם דבר כזה בעיר חיפה. לרגל הרמאדן, הדבר נדרש, בשל המצב הכלכלי הקשה שהוסיפה הקורונה.

אני תומך במדיניות שכל שקל יילך לרכישת מזון בימים אלה של מצוקה אמיתית. אלו הפנים היפות של חיפה. התגייסות מדהימה של עובדי עירייה, פיקוד העורף ההרגשה שיש על מי לסמוך. אחת התמונות הכי יפות של הקורונה שלא מבדילה בין אף אחד ותמיד. התגייסות ערבות הדדית. אחווה וכולנו ביחד והלוואי ככה יישאר בחיים שלנו.

ניר שאול - מנהל אגף הספורט בחיפה (צילום: אקי פלקסר)
ניר שאול – מנהל אגף הספורט בחיפה (צילום: אקי פלקסר)

ניר מנהל אגף הספורט והיום מנהל אגף ההפצה של נזקקים בעיר חיפה, מסר לחי פה:

אנחנו מפיקים כאן פרויקט ייחודי של העיר חיפה ומחלקים 700 סלי מזון לכבוד חג הרמדאן, על מנת שלא יצאו מהבית עבודה ברוכה של חיילי צהל ומתנדבים ביחד.

עו"ד מוסטפה ראפע (צילום: אקי פלקסר)
עו"ד מוסטפה ראפע (צילום: אקי פלקסר)

עו"ד מוסטפה ראפע מסר לחי פה – חדשות חיפה:

האמת שאני היום הרגשתי הכי טוב בעולם, כשעזבתי את עבודתי בתור עו"ד וגם את ביתי והתפניתי, רק כדי שאוכל לעזור להביא מצרכים לאנשים שצריכים עזרה.

האמת שהדבר חשוב ומרגש כפליים, כי היום אנחנו בחודש הרמדאן שהוא חודש של עזרה ומתן לזולת ואני בצום ולא היה קל לעלות לכמה וכמה בתים עם שני קרטונים כבדים לכל בית, כשאתה בצום, אבל לא הרגשתי בשטח עייפות והלכתי וחזרתי וביקשתי לקבל עוד כתובות לחלוקה עד אשר אמרו לי שהכל חולק.

אין כמו ההרגשה ובמיוחד בימי הרמדאן שבאים בתקופה קשה זו של לעזור לאחר הצריך עזרה.

9 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  כל הכבוד לכם.אני גאה בכם ובפועלכם למען הזות בני הדתות יהודים וערבים ביחד.יישר כוח לכם.

 2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  למען הזולת בני העדות יהודים וערבים בעיר המשותפת חיפה.זה מראה על דו קיום וחיים משותפים.ראש העיר ד"ר עינת קליש יכולה להתברך בכאלה תושבים .אהבה ואחווה ורעות.

 3. לודמילה אמר/ה

  כל הכבוד, זה דו קיום 👍🏼
  מה עם הרשימה המשותפת?

 4. חיפאי אמר/ה

  חבל שלא ידעתי, על זה הייתי שמח להתנדב גם

 5. עלי שבלי אמר/ה

  זו היא דוגמא מבורכת ומאלפת ומפוארת השונה וההפך מהשיסוי של חלק לצערי לא מבוטל ממנהיגי העם ובתפילה שישרור השלום ובהזדמנות זו חג עצמאות שמח

 6. נעמה הוז אמר/ה

  …יותר ממחווה …אנושיות מעגלית חובקת +
  מרגש עד דמע…תודת עיניים ולב +
  תודה על תיעוד מחמיא… +

 7. מירי אמר/ה

  גם אני מעוניינת להתנדב. איך ולמי לפנות בבקשה?

 8. אלונה אמר/ה

  נהדר מחמם את הלב שנר

 9. אלונה אמר/ה

  מחמם את הלב לראות שבעיר חיפה דואגים לכל האוכלוסיות כשצריך עזרה

לא ניתן להגיב