רמב”ם זוכר את הנופלים • הטקס המסורתי של בית החולים יועבר בשלישי 28/4/20 בשידור חי

הקריה הרפואית רמב"ם, ארכיון רמב"ם.

וידאו

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תש"פ 2020

בימים שקדמו לעידן נגיף #קורונה, התכנסו מאות מעובדי הקריה הרפואית רמב"ם לאירוע יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. עם התפשטות הנגיף, הוחלט בבית החולים לקיים את הטקס החשוב ולציינו השנה בדרך שתאפשר לכולם, לקחת חלק ולצפות בו, מרחוק, ולהתייחד עם זכר החללים, ממשפחת רמב"ם והפקולטה לרפואה של הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל | Technion.#יום_הזיכרון#חללי_מערכות_ישראל#רמבם_ביחד#COVID19

פורסם על ידי ‏רמב''ם הקריה הרפואית‏ ב- יום שלישי, 28 באפריל 2020

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה יצוין השנה בצל הקורונה בכל רחבי הארץ. גם ברמב”ם, שם נהוג לקיים מידי שנה את טקס הזיכרון המסורתי בהשתתפות עובדי בית החולים ובני משפחות הנופלים, יציינו מחר שלישי 28/4/20 את האירוע באופן אחר.

הקריה הרפואית רמב”ם, ארכיון רמב”ם.


הטקס, שצולם מראש, ישודר לציבור הרחב דרך הרשתות החברתיות של בית החולים, עמוד הפייסבוק של “רמב”ם הקריה הרפואית” ועמוד היוטיוב “רמב”ם – הקריה הרפואית לבריאות האדם”.

השידור יחל יחד עם הצפירה בשעה 11:00 וילווה אותה. לאחריה יערך הטקס המקוון, בו ייקחו חלק ד”ר מיקי הלברטל – מנהל רמב”ם, הרב אברהם העניך פיעטרקובסקי – רב בית החולים, קובי שיר מוסקוביץ – מנהל תפעול, רפואה ושעת חירום בביה”ח ומנחם דוד.

הטקס המסורתי מוקדש לחללי משפחת הקריה הרפואית רמב”ם והפקולטה לרפואה בטכניון מתוכם 44 חללי צה”ל ו 9 חללים בפעולות איבה, ומצטרף למפעל הנצחה שמקיים אגף משאבי אנוש מחלקת רווחה בביה”ח לאורך השנים, ובמסגרתו הוקם אתר המנציח את הנופלים והודפס ספר המוקדש לסיפוריהם.

נירה שגב, סגנית מנהל אדמינסטרטיבי ברמב”ם ומי שעומדת מאחורי היוזמה:

עבור משפחת רמב”ם בכלל ומשפחת רמב”ם בפרט, היום הזה הוא נקודת ציון חשובה מאין כמוה. רמב”ם היה חלק בלתי נפרד ממלחמות ישראל לאורך השנים כמקום שריכז אליו רבים מהפצועים הקשים שהגיעו משדות הקרב ופיגועי הטרור. חלק מהקורבנות היו מבני המשפחה המורחבת של עובדי בית החולים וצוות הפקולטה לרפואה הסמוכה אלינו. גם בימים הלא פשוטים והמאתגרים האלה, אנחנו מצווים לזכור אותם ואת הקורבן שהקריבו עבורינו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. מריאן קפלון אמר/ה

  בתוך נשמתך הוא הווה.

  את עינייך נגבי עייפות מהשכול,
  מול הקבר דומם בכאב הגדול.
  זיכרון אהובך במסגרת שחורה
  בחוזקה אל לבך תחבקי,
  זה כל מה שנשאר, רק תמונה הקרה,
  לו לנצח לשוב תחכי.

  אין אחד שיכול עתידו לצייר,
  איש איננו נביא גדול.
  ילדים נולדים חופשיים כציפור,
  אך האם הם זוכים גם לגדול?!

  לא, אין זה רצונו שעליו תתייסרי,
  אל ביתו הוא חפץ לחזור.
  בתוך לבך ולנצך את שמו תנצרי,
  כי הוא חי ונפל כגיבור.

  את זוכרת חיוך ואותו המבט,
  כל חייך אותך ילווה,
  הוא כנר- נשמה, – לא בוער הוא לעד,
  אך בתוך נשמתך הוא הווה.

  מריאן קפלון – אמן חריזה

 2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  יזכור עם ישראל את זכרנם של הבנים והבנות מבית החולים הממשלתי רמב”ם בחיפה שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה יהי זכרם ברוך לעד.