העתיד ירוק: מאור לוי נפרד מקבוצת הנוער של מכבי חיפה בכדורגל ומשתלב בקבוצה הבוגרת

שנים רבות מדברים על כך שהשתלבות שחקני הנוער בקבוצה הבוגרת לוקה בחסר. שחקנים כמו דוידוביץ’, רפאלוב, כיאל, חמד, בנאדו הם כבר זיכרון רחוק. רחוק מדי.
העונה יש שינוי בכיוון עם השתלבותם של עפרי ארד, נטע לביא, מוחמד עוואד ועיאד חבשי בסגל הבוגר ועוד ככאלה אשר מובילים את הקבוצה.

אחד מבני דור העתיד  הוא מאור לוי, שהגיע בגיל 14 למחלקת הנוער מנשר. מאור לוי מסכם שלוש שנים בקבוצת הנוער, ואת העונה האחרונה בה שימש בחלקה קפטן והוביל את הקבוצה יחד עם חבריו לאליפות ה-15.

“היינו ראויים לתואר מהתחלה ועד הרגע שהכל נקטע”, הוא אומר בגאווה: “זה תואר ראשון שאני גם חלק מאוד משמעותי ממנו וזה בשבילי כבוד גדול. אני חייב להגיד שבלי הכימיה הנהדרת עם כל השחקנים זה לא היה עובד. זו ללא ספק אליפות של יכולת קבוצתית עבודה מאוד קשה”.

11 נקודות הפרש מהמקום השני ונותרו עוד כמה מחזורים לסיום. נראה שזו הייתה עונה של קבוצה אחת.

“זו היתה עונה לא פשוטה. זה אולי נראה קל, אבל כל משחק עבדנו קשה. היינו רעבים מאוד, ידענו שיש רף ציפיות מאוד גבוה והלחץ היה בהתאם. מי שחושב שאין לחץ בנוער וציפיות גבוהות, לא שיחק במכבי חיפה.
המסר הכי חשוב הוא שהאליפות היא ראויה ומוצדקת מאין כמוה. מהרגע הראשון לקחנו את ההובלה ולא הסתכלנו אחורה. זה היה עניין של זמן עד שהאליפות תהיה שלנו. 11 נקודות מהמקום השני אומרות הכל”.

מאור לוי (צילום: האתר הרישמי של מכבי חיפה)
מאור לוי (צילום: האתר הרישמי של מכבי חיפה)

אתה מצטרף לבוגרים. זוהי נקודת ציון חשובה בקריירה.

“אני נפרד השנה מהנוער ואין טעם מתוק יותר להיפרד עם אליפות. יש פה חבורה של גברים ושחקנים נהדרים שיצליחו בעתיד. אני, עוד לפני משבר הקורונה, התחלתי להתאמן עם הבוגרים באופן מלא ואני מתרגש מכל אימון לצד כל השחקנים בבוגרים. להיות בחדר הלבשה שם מרגש אותי. אני מאוד מתגעגע לחזור לאימונים. קיבלו אותי בצורה נהדרת ואני מרגיש חלק בלתי נפרד מהקבוצה. אעבוד הכי קשה שאפשר כדי לקבל הזדמנות”.

היית קפטן הקבוצה במרבית העונה עד התקרית. מה אתה לוקח מהעונה הזו?

“בתחילת השנה קיבלתי את סרט הקפטן וכשחקן חריג בקבוצה, ידעתי שאני אמור להוביל וכל הציפיות הם בעיקר ממני לסחוב את כולם. לצערי הרב גיליתי העונה שיש לזה צד חיובי שאתה באור הזרקורים וגם שלילי. את האירוע הזה והמקרה הזה אני לא מתכוון לשכוח אלא ללמוד ממנו כל יום, כל דקה איך להתמודד עם תסכול רגעי, כעס תוך כדי משחק. אני למדתי ולומד להתמודד. התמודדתי עם זה בצורה הכי טובה שיכולתי, עם הרבה עזרה מהמועדון. אני חושב שהאליפות הזו היא גם גושפנקא לכך שעמדתי בציפיות ובמבחנים והפנים קדימה למבחנים הבאים”.

מילה לסיום…

“מעבר לשחקנים המדהימים, היה פה צוות מדהים שליווה אותנו ועטף אותנו. חשוב לי להגיד תודה לכולם לכל אנשי הצוות, לעוזר המאמן, גיא בוגנים, ליניב ברנשטוק, לניר דוידוביץ’, למנהל הצמוד שלנו ערן לוין ולבני לם, שלא מפסיק לתמוך בנו ולהטריף אותנו ותמיד היה אוזן קשבת ובגב של כולנו. לכל השחקנים, שהכל ייגמר נחגוג ביחד. ליניב, ללואיס, לאסף ובמיוחד ליענקל’ה שחר, שנתן לנו את כל התנאים והבמה להצליח. להתראות שנה הבאה בבוגרים”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    למאור לוי ברכות לרגל הצטרפותך .לעיתונאי אלעד שפירא,איש תקשורת ומגיש רדיו ,כתבת יפה.

הגיבו כאן לכתבה