לואיס ויסנטה מתאו מסכם עונה מוצלחת וזכייה באליפות ליגת הנוער עם מכבי חיפה

כמו אבא גאה
אחרי עונה איומה (עונת המשחקים 2018-2019, שהסתיימה לפני שנה) שכמעט הסתיימה בירידת ליגה, החליטו, לפני כשנה, במחלקת הנוער של מכבי חיפה לעשות שינוי. שמו של אגדת הכדורגל, אייל ברקוביץ’, עלה ואף נוהלו שיחות בין הצדדים לגבי מינויו למנהל המקצועי של המחלקה. הדברים לא עלו יפה והוחלט על מינוי של מנהל מקצועי זר.

היו מספר מועמדים, אך מי שנבחר להגיע הוא לואיס ויסנטה מתאו, המנהל המקצועי שהגיע למחלקת הנוער בתחילת העונה 2019-2020, היישר מקבוצת הפאר הספרדית ולנסיה. יחד איתו מונה המאמן הותיק בני לם, שהחליף את קפטן העבר אריק בנאדו.

לואיס ויסנטה מתאו (צילום: מכבי חיפה - האתר הרישמי)
לואיס ויסנטה מתאו (צילום: מכבי חיפה – האתר הרישמי)

לואיס הוביל את קבוצתו לזכייה בליגה. על כך דיווחנו השבוע (ראו קישור). לואיס קיבל בסיפוק רב את זכייתה של קבוצת הנוער באליפות המדינה. בעונה זו גם חתמו לא מעט שחקנים מהנוער על חוזים ארוכי טווח במועדון והתאמנו באופו שטף עם הקבוצה הבוגרת.

בין השחקנים שחתמו היו: שריף כיוף, מאור לוי, סתיו נחמני, מוחמד גדיר, טימוטי מוזי ואיברהים ג’ואברה.

ויסנטה מתאו, אמר לאתר הרשמי עם הזכייה: “זה רגע מאושר. הייתה לנו העונה קבוצה מדהימה עם צוות טוב שראויה לתואר. הדבר החשוב ביותר זה להמשיך ולהכין שחקנים לקבוצה הבוגרת. האליפות הזו היה תוצאה של עבודה קשה וצוות מיוחד שעבד בשביל להצליח. מגיע לשחקנים לשמוח על האליפות”.

ויסנטה מתאו הוסיף על הפן האישי ואמר:
“זו אליפות ראשונה שלי בישראל וזה מרגש. אבל מבחינתי יותר רלוונטי, זה לפתח שחקנים לקבוצה הבוגרת. זו המטרה והפילוסופיה שלנו ואנו עומדים ונעמוד בכך בעתיד. נעשה הכל להמשיך ולייצר שחקנים לבוגרים. זו מטרת העל ונעבוד קשה לשם כך.

חשוב לי להודות ליענקל’ה, עוזי, אסף ויניב שתמכו בי בכל הרגעים ועושים הכל לשפר את המועדון שלנו בכל יום. בימים לא פשוטים אלו חשוב לי לומר לכל השחקנים באקדמיה שלנו שהמועדון עובד קשה לחזור חזק וטוב יותר לעונה הבאה, אתם העתיד של המועדון. נתראה בקרוב בקצף ונהלל. אני מחכה לזה”

הגיבו כאן לכתבה