רונן נודלמן מנהל מחוז כללית • בברכה לחגים שמחים ואיחולי בריאות טובה

רונן נודלמן מנהל כללית מחוז חיפה וגליל מערבי

רונן נודלמן מנהל כללית מחוז חיפה וגליל מערבי • ערב חגי הפסח והפסחא חשוב לי לשלוח ברכה לחגים שמחים ואיחולים לבריאות טובה.


בימים אלו, יותר מתמיד אנו זקוקים לברכות ולתקווה. כמי שעומד בראש שירותי בריאות כללית באיזור, אשר נותנת שירות למרבית מתושבי האיזור באמצעות מאות מרפאות, בית חולים משלה ושני מרכזים רפואיים גדולים, לין וזבולון, ברצוני להרגיע ולעדכן כי הכללית מגוייסת לחלוטין למתן שירות רפואי גם בימים אלה ושותפה מלאה למאבק בנגיף קורונה.

המרפאות שלנו ממשיכות לתת שירות מלא. נוכח העובדה שרבים נמנעים מהגעה פיזית למרפאה, נערכנו בתוך ימים למתן שירות טיפול בשיחה טלפונית או בוידאוצ’ט, עם רופאי המשפחה, הילדים והיועצים המומחים שלנו. מתי בפעם האחרונה ניהלתם שיחה אישית בטלפון עם מנהל מחלקה בכיר? בכללית זה מתאפשר. ניתן לזמן תור מסודר באמצעות האפליקציה או אתר כללית. רבים כבר התנסו בשירות זה ומדווחים על שביעות רצון גבוהה. זאת בנוסף לשירות ייעוץ און ליין בשעות הערב הפועל בהצלחה מזה זמן ואף הורחב משעות הבוקר עבור מבודדי בית.

רונן נודלמן

בנוסף, חזקנו את רשת המיונים הקהילתיים שלנו ושעות הפעילות של המיון הקהילתי בלין הורחבו עד הערב מידי יום.
לאחר שבימים הראשונים למשבר נוצר עומס על בתי המרקחת שלנו, כעת נרשמת רגיעה. חשוב לי להדגיש כי יש די תרופות ולא צפוי מחסור. דאגנו גם להקל מאד ולחסוך מכם יציאה שלא לצורך מהבית: כידוע, מרבית המרשמים משוגרים באמצעות המחשב לבתי המרקחת שלנו או בהסכם, אנו מספרים תרופות למספר חודשים, ניתן לזמן תור לבית המרקחת ועתה הנהגנו חידוש: הכנת מארז התרופות לאיסוף עצמי או על ידי שליח על פי הזמנה שתבצעו באפליקציה או באתר.

עבור חולי הקורונה הקמנו מחלקה ייעודית עם חמ”ל המאוייש במיטב הרופאים והאחיות 7 ימים בשבוע, מבוקר עד ערב. צוות המחלקה מלווה כל מטופל באשפוז בית או במלון ועוקב אחר מצבו בעזרת ערכה שניתנת על ידי כללית הכוללת מד סטורציה ומד חום. כמובן שאנו דואגים לספק תרופות לחולים ולשוהים בביתם.

לבדיקות הקורונה חשיבות רבה באיתור וניטור התחלואה. בתוך מספר ימים הקמנו את המעבדה הראשונה בקהילה לבדיקת קורונה הממוקמת בתוך המעבדה המחוזית שלנו בנשר והיא מבצעת מאות בדיקות ביום, 7 ימים בשבוע. כדי להנגיש את הבדיקות, הקמנו מתחמים מיוחדים בישובים השונים, ומתחמים נוספים יפתחו בימים הקרובים בקריות ובישובים ברחבי המחוז הגדול. בנוסף, בקרוב יופעל גם קרו-נע שיתנייד בין ישובים.

איננו שוכחים לרגע את החולים שאינם חולי קורונה. הצוותים שלנו יוזמים קשר עם החולים שאותרו כנמצאים בסיכון בשל מחלות רקע ועם בני הגיל השלישי והרביעי- מברר באשר למצבם הגופני והנפשי, נטילת תרופות ומעקב רפואי.

הבריאות הנפשית חשובה לא פחות ועל כן, הפעלנו במכוני התפתחות הילד שלנו קו חם, הפועל מידי יום, בו הורים שלילדים שטופלו או מטופלים במכונים מוזמנים להיעזר בצוות מסור של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים התפתחותיים. מערך בריאות הנפש שלנו ממשיך לטפל בחולים בשיחות טלפון או וידאו בעזרת תשתית דגיטלית ייחודית שהקמנו.

לקוחות ומטופלים יקרים, כללית ממשיכה כל העת להתאים את השירות למציאות המשתנה ולהעניק לכם מעטפת טיפול מיטבית גם במציאות מורכבת זו. הדבר מתאפשר תודות למי שנמצא בחזית המלחמה במחלה – הלא הם צוותי המרפאות שלנו בשטח, שעל אף החששות, הילדים שבבית והקשיים מגיעים מידי יום למרפאות במיוחד כדי לטפל בכם – מגיעה להם תודה ענקית!
מאחל לכולם בריאות טובה וחג שמח

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    לרונן נודלמן חג פסח כשר ושמח לך ולמשפחתך ולכל עובדי המחוז בכללית..חג חירות שמח.