קורונה בבתי הסוהר • בבית הסוהר “דמון” ובבית המעצר “קישון” פועלים למניעת חדירת והידבקות נגיף קורונה

בבית הסוהר “דמון” ובבית המעצר “קישון” ממשיכים במאבק למניעת חדירת נגיף קורונה והידבקות בתוך מתקני הכליאה


שירות בתי הסוהר ממשיך לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות למיגון ומניעת הדבקה בנגיף קורנה. באיזור חיפה נמצאים כאמור בית הסוהר “דמון” שהוא מתקן כליאה השוכן על הר הכרמל ובית המעצר “קישון” (בימ”ר קישון) הידוע בכינויו גם בית המעצר ג’למה.

לצד הארכת משמרות סוהרי הביטחון בכל בתי הסוהר למשמרות בנות שבוע בכדי לצמצם כניסות ויציאות מהכלא, פורסמו הנחיות חדשות המחייבות את הסוהרים לחבוש מסיכות ולעטות כפפות באגפים ובשטחים הציבוריים בבתי הסוהר. יש לציין שבכל עצור חדש הנקלט בשב”ס שוהה באגף סינון למשך 14 יום טרם קליטתו באגף רגיל בכדי לוודא שהוא איננו נושא את הנגיף.

קורונה – שירות בתי הסוהר

בשב״ס מודעים לחששות בקרב האסירים בזהה לחשש שקיים בחלקים רבים באוכלוסייה מחוסר וודאות המצב בו אנו מצויים. לכן, חשוב להבהיר למשפחות הכלואים ולציבור כי שב”ס רואה חשיבות עליונה בשמירה על בריאות האסירים והסגל והוא פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובשיתוף פעולה מלא איתם. אין במתקני שב”ס כלואים חולים או כאלה שנושאים את נגיף הקורונה.

חומרי ניקוי, חיטוי והיגיינה מחולקים לתאי האסירים ומבוצע חיטוי בכדורי כלור של כל האגפים, המשטחים, המכלולים והשטחים הציבוריים. מכלולי קליטה ורחבות כניסה חוטאו באמצעות שטיפת רכבי כיבוי ולוחמי אש ממערך הכבאות הארצי.
ככל שצריך יירכש עוד ציוד חיטוי והיגיינה אישית וימשיך להיות מחולק לכל בתי הסוהר במדינה. כמו – כן הערכות מצב מתקיימות מידי יום, בהשתתפות הפיקוד הבכיר, לבחינת מכלול ההיבטים החיצוניים והפנימיים בתוך בתי הסוהר ושימור הרציפות התפקודית בשגרת החירום. כל זאת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הבריאות וכוחות ביטחון נוספים.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.