לאן צועד העולם – דר’ אסתיה חטר גזה על תקופת הקורונה מנקודת מבטה של נומרולוגית

אסתיה חטר גזה (צילום: שרון בוכבינדר-מרום)

כדי להבין יותר תהליכים המהווים את התקופה הזאת ראיינו את דר’ אסתיה חטר גזה הנומרולוגית הראשונה בישראל ודוקטור לייעוץ מטפיזי הוליסטי-אזוטרי.

חטר גזה רואה בין השאר גם קשרים בין הקורונה וראש ממשלת המעבר בנימין נתניהו ומה כדאי לעשות בתקופה זו כדי לרפא את המדינה מאסון פוליטי, בריאותי וכלכלי ולהפוך את המצב לקרש זינוק והתחדשות.

מיהי אסתיה חטר גזה?

“נולדתי בקיבוץ, דיסלקטית-דיסגרפית קשה. בגיל 9 פיתחתי אינטואיטיבית כישורי הילינג ומסז’ לטפל באמא שלי, שסבלה ממיגרנות ופוסט טראומה מהוצאת רחם. בסיום יא’ אמרתי לעצמי שאני חייבת לצאת מהבלתי מספיק כדי להצליח בחוץ (ידעתי שאעזוב את הקיבוץ). פיתחתי את הדרך המצליחה הראשונה מתוך רבות לטובת טיפול בליקויי הלמידה, להשתחרר מהלקות לטובת הכישרונות הפנימיים. ההצלחה המוחצת גרמה לי להבין את כוח המוח שלי ומשנת 1972 חקרתי, פיתחתי שיטות והשתמשתי אינטואיטיבית בשיטות שלא היו קיימות בארץ לטפל בטראומות והפצעים העמוקים שהילדות בקיבוץ הטביעה בחיי”.

אסתיה חטר גזה (צילום: יריב דגן)
אסתיה חטר גזה (צילום: יריב דגן)

מאחר ונגיפי קורונה הם סוג שפעת למה דווקא עכשיו זו מגפה?

“את יודעת מה מפליא אותי בעניין נגיף הקורונה?

“מפליא אותי שהעולם שותק בנוגע לסיבה שהמגפה הזאת קיימת, מהעובדה שהסינים ייצרו נגיף מעבדתי שהוא נשק ביולוגי היוצר מוטציות שהגוף לא מכיר ולא מתרגל אליהן, כנראה כדרך נוחה עבור הסינים ליצור מרחב מחייה למיליארד ורבע התושבים שלהם, בלי מלחמה צבאית. על פניו נראה שהם ניסו את זה בעיר אחת, חיכו לראות את ההשפעה של ההידבקות ואז כשזה עבר לעיר שנייה ונדבקו גם אנשים מארצות העולם, שחזרו לארצותיהם, אז הם פתחו במבצע צבאי לעצור את המגפה, לא להרוג את האנשים שלהם, יותר מהמינימום הנדרש במלחמה.
(הערת עורך חי פה: מדובר בתיאוריית קונספירציה שאין לה אישור רשמי כלשהו)
ראינו את המבצע הצבאי היעיל למלחמה בנגיף דרך בידוד מוחלט, מבצע שכל העולם התפעל ממנו, בלי לקלוט שמדובר במערכה צבאית שתוכננה מראש כדי שיצאו ממנו אנשים מודבקים לכלל רחבי העולם. אלמלא רופא אחד שסיכן את חייו והודיע לעולם על הנגיף והעיר את הצורך להתכונן למגפה, רופא שנאסר ומת בגלל שהיה אנושי ולא יכול היה לשאת מאות מיליונים מתים על מצפונו, אלמלא הוא העולם לא היה יודע על המגפה ומה שהיה משתולל בעולם היה הרבה יותר גרוע מהמצב (הגרוע) שיש בעולם בהווה, גרוע יותר מהמגפה השחורה, והעולם היה חושב שזה שפעת, מוטציה שנוצרה מעצמה.”

האם את יכולה לדעת מתי המגפה אמורה להסתיים?

“מאחר ולא אוכפים בצורה מוחלטת את הסגר ואין בידוד אמיתי, אולי מסיבותיו של ראש ממשלת המעבר, במקום שהמגפה תיפסק בפסח כנראה היא תתחיל להתעצם מאמצע אפריל כשהנגיף יפתח מוטציה שתתאים עצמה למזג אויר חם והמצב בכל העולם כנראה יהפוך די קשה במהלך הקיץ ולאחריו. היאוש בגלל הקריסה הכלכלית בכל העולם למעט סין עלולה לגרום להתנהגות לא הגיונית והתקהלויות והתפרצויות שימנעו את הדברת המחלה, למעט בארצות ששם אוכפים בצורה מוחלטת את הסגר, למעט שירותי בריאות, עבודות קטיף בשדות ומשקי חלב וביצים שיופצו דרך שירותים להקצבת מזון שהמדינה יוצרת בהווה, כשהמצב עדיין לא קריטי, המדינה מממנת ומספקת לאזרחים”.

בראיה מטפיזית לאן העולם צועד?

“למטפיזיקה יש שני פנים, פן אחד הוא ההיבט שאנחנו קוראים לו מדעי – מדעי ההסתברות אותו בוחנים דרך היגיון נקי והערכה פורמטיבית. הפן השני הוא הפן הכולל תובנות אזוטריות ומיסטיות ולדעתי כדאי להיות ממוקדים יותר בצד ההסתברותי-מדעי של המטפיזיקה. לשאלה לאן העולם צועד יש שתי תשובות והן תלויות ביכולת של האנשים לרסן את עצמם ולשמור על כללים נוקשים וללמוד איך ההתנהלות החיובית אמורה להיות.”

למה בדיוק את מתכוונת?

“מכל דבר אפשר ללמוד או להמשיך בדפוסי ההרגל ולאפשר להיסטוריה לחזור על עצמה. זה הזמן לרפא כמה מחלות ולצאת מהם מחוזקים ולפתור מספר בעיות”.

מה אפשר לעשות עכשיו שיכול להוביל לצמיחה אישית ולאומית?

“ראשית, ליצור הסגר מוחלט המונע את הטיול, הפעילות הספורטיבית או כל פעילות אחרת שאיננה בגדר בריאות, מזון (לאנשים וחיות, כולל חיות רחוב) וסילוק אשפה ולהטיל קנסות גבוהים על אנשים המפרים את ההסגר. רק כך אפשר יהיה להשתמש במאגרי מזון פוטנציאלים בחכמה לטובת כלל אזרחי ישראל לחלק להם חומרי  טיהור, לטהר את המזון שימסר להם ולקצר את תקופת המגפה לחודש חודש וחצי.

שנית, להכיר בבעיה שסין יצרה כשהרסה במחירים הנמוכים את היצרנות המקומית ולהתחיל להקים מחדש מפעלים, תחילה בחסות המדינה, ובמימון כספים שיוחזרו לקופת המדינה – מהטייקונים שההלוואות הממשלתיות שלקחו נמחקו להם ולכל מי שקבלו מענקים בגובה של עשרות מיליוני שקלים ומעלה. הכסף יגיע גם מישראלים שיש להם חשבונות בנק בפנמה ואחרים, כספים שלא שילמו עליהם מיסים כנדרש בחוק, לכן הם בגדר עברייני מס.

יש לעצור יבוא של מוצרים שמייצרים בישראל. להוציא את משוחררי צה”ל ומסיימי השירות בצה”ל לעבודות שירות חקלאיות כשנת שירות נוספת (בתשלום של משרד האוצר ומגורים שיסדרו להם החקלאים, כפי שמסדרים כיום לעובדים הזרים) ולשלוח הביתה את העובדים הזרים. להתחיל לייצר מוצרים נוספים וכך ליצור מקומות עבודה ולהפחית את הנטל של האבטלה. יש לשלוח את כל הסינים חזרה לסין ולא לתת להם אופציה לתכנן על ארצנו עבורם ‘לאחר המגפה’ ולדרוש פיצויים מסין בגין נזקי הקורונה, למרות מחסור זמני שינבע מכך.”

האם את יכולה לקשר את המשבר החברתי של הבחירות והקורונה מבחינה נומרולוגית לזו של בנימין נתניהו?

“הנומרולוגיה  יכול לבדוק את הפוטנציאל מלידה והלאה אבל גם לבדוק מקרים ספציפיים, ממש כמו שעושים בהתאמת עובדים ומנהלים לעסק. חשוב להבין שסוג כזה של אבחון לא חסר פניות כי הוא מכוון לאדם ולמקרה ולכן למרות שאולי ימצאו דברים דומים בין מה שאני מסבירה לך לזה של אנשים אחרי, זה לא דבר קבוע ואני לא בודקת את ההשפעה של הנחישות של זוגתו על הדרך בה הוא בוחר להתנהג אלא רק עליו.”

הקשרים נראים ברורים בטבלה אבל מה הם אומרים?

“קורונה הוא נגיף שנועד להרוס, לשנות את הקיים, לשנות תפיסות עולם, להוביל למשברים ולא רק פיזיולוגים כי חלק מהמחלה נמצאת בתפיסה ובאורח החיים הפנימי של אזרחי ישראל – אזרחי ישראל בלבד כי אני בודקת נגיף זה עם המוטציה על השפעתו בישראל, בשפה העברית. ההשפעה הזאת ברורה כי מספר המשברים והבעיות נמצא כספרה סופית בתנועות (העולם הפנימי והשפעות פנימיות, 8) ובעיצורים (ההשפעה על העולם החיצוני: אנשים כפרטים וכקבוצות, חברה, לאום וכן הלאה, 8). השהות לבד, בהסגר (7) יכולה לשגע את הנמצאים לבד (1) כי אין להם מוצא לרגשות , לפחדים ובהלה מחוסר הוודאות מה יקרה כשיצאו מהתקופה הזאת במשבר כלכלי אישי לאומי ובינלאומי שלכאורה אין מי שיתכנן את היציאה ממנו בגלל הכאוס הפוליטי הנוכחי “.

מה עצתך להתגבר על המחלה?

“כדי להתגבר על המחלה (6) חשוב הבידוד (1) יותר מכל דבר אחר למרות שבידוד במשפחה (16/7) הוא הבידוד הבריא ביותר כדי להתגבר על הבעיות הנפשיות שתנבענה מהמצב הזה. הלחץ הנפשי פועל בהגברת הקיצוניות הפוליטית, כדי לכסות על הפחד האישי דרך תקיפת אחרים, בעוד התוקפים מחלישים למעשה את עצמם כי הם נמצאים כל הזמן מול היבטים המשפיעים לרעה על המוח שלהם ולכן באופן עקיף על מערכת החיסון ויכולת ההתחדשות שלהם. ודאי שמת לב למוטיב הספרה 8 הנמצא ביסוד קורונה ונמצא בשביל הגורל של נתניהו. בבחינת אותיות שם הלידה במפת הלידה של בנימין נתניהו אנחנו מוצאים שחסרה לו היכולת להבין את הערך של הכסף, את המהות של הכסף, את זה שהכסף איננו ערך העומד בפני עצמו אלא נוצר מכך שהוא מתקבל אודות לדברים בעלי ערך שאנחנו עושים וכשאנחנו משתמשים בו להראות את ההערכה שלנו כלפי דברים של אחרים. לעומת זאת הכסף עצמו נמצא מבחינתו כערך עליון שאיתו הוא ישיג לכאורה חשיבות וכבוד ולכן צריך לאגור כמה שיותר ממנו וגם להשתמש בו לטובת אחרים כדי להשיג שיתוף פעולה, או לנצל אחרים כדי להשיג את היעדים האישיים שלו, בלי כל קשר להרס שזה מחולל (8 בשביל הגורל). מאחר והוא וודאי קבל מידע ממאבחנים אזוטריים, כנראה אמרו לו שלפי מפת הלידה שלו הוא יחווה שערוריות ומשברים כלכליים, ירוויח הון ויפסיד הכל ברמות האישית והכלכלית.”

אז מה צפוי לקרות?

“אם זה מה שקרה, כפי שרואים בנתונים הנומרולוגיים שלו, הוא כנראה ישתמש כדי להציל את עצמו ביכולת המכירה המדהימה שלו, היכולת של יחסי הציבור, איש המכירות הטוב ביותר שיש כיום ( 5פעמים הספרה 5 בשם הלידה המלא) אבל בגלל שיש לו עודף כזה של הספרה 5 בנומרולוגיה העילית יודעים שזה מראה גם על חוסר יציבות, מראה על מכירה לשם מכירה ללא היבט מוסרי או מהימנות איש מכירות מעולה למוצרים חד פעמיים, למרות ההצלחה שלו ברמת המאמינים הפוליטיים (הניתוח הוא מהבחינה הנומרולוגית, אישית אינני מכירה את ראש ממשלת המעבר).”

מה ההסבר לסגר המרושל ולהפחדה מהמחלה?

“אם הניתוח הנומרולוגי הזה צודק הרי שיש לנו גם אפשרות להבין מדוע כשכל העולם יצר הסגר ושיבח את ההסגר ביפן לישראל הגיעו במשך יותר משבוע אנשים, מהמזרח הרחוק וארצות אחרות, בלי כל הוראה שיכנסו לבידוד – האם באופן לא מודע (אני מקווה) היה צורך ליצור רעש מגפה, כדי ליצור עוד זמן התארגנות לפני ההימלטות הסופית מהארץ, תוך כדי הרס כל המערכות כדי שאי אפשר יהיה להתרכז באיתורו והחזרתו לארץ? בכל מקרה רואים ברור שממשבר קורונה לבנימין נתניהו יש רק מה להרוויח.”

 מה אנחנו יכולים לעשות עכשיו?

” מה שאנחנו צרכים לעשות עכשיו זה להכניס את עצמנו בצורה יזומה ובאופן מוחלט להסגר, למעט העובדים בשדות ועם משקי החי שעליהם לשמור על יותר מ 2 מטר מרחק אחד מהשני. לבצע כל מה שמורים לנו לעשות מבחינה בריאותית. להימנע מלקנות ירקות מרשתות המוכרות ירקות יבוא מעזה כי איננו יכולים להרשות לעצמנו שמערכת החיסון שלנו תיפגע, בגלל ההשקיה בעזה במי ביוב. להימנע מסרטים ותקשורת אינטרנטית  הפוגעת רגשית או שהיא תעמולה מפחידה. חשוב להשקיע בעצמך ובמשפחתך בתקופה זו ולשמור על אמונה שהכוונה הטובה ושמירה על הבידוד מלא מחסלים את הנגיף, לא לצאת מהבית, ובמודע לפעול בחשיבה חיובית ועידוד במשפחה  כדי שיעבירו אותנו חודש שלאחריו נהיה נקיים מהנגיף.”

כחולת סרטן עור ולחץ דם גבוה שלא הסתדר למרות התרופות, ובגיל 64 את במסגרת הסיכון, מה את עושה?

“מחוץ לדלת יש שולחן עליו שמים את משלוחי המזון ואני שוטפת הכל בסבון כלים שמה את האריזות בשק הבידוד ואחר כך מתקלחת ומחליפה בגדים, לפני שאני ממשיכה בחיי. אני מחממת את המזרן בסדין חשמלי, כדי להגן על גופי מהתקררות, ושרה שירים ישנים באנגלית, כדי לשובב את נפשי.”

יש לך רעיון איך אפשר להפוך את התקופה הזאת לתקופה טובה יותר?

“האמת שכן. כשהבנתי שאנחנו נכנסים להסגר מיד חשבתי על טרנספורמציה חיובית לאנשים כמו שהייתי, לקויי למידה. אני רואה בזמן ההסגר אפשרות אדירה לעשות שינוי כולל שאפשר יהיה לראות את התוצאות המעולות שלו תוך חודש חודש וחצי. אמרתי לך שהספרה 8 של קורונה מאחר ומופיעה גם בעולם הפנימי ולא רק החיצוני יכולה להוות טרנספורמציה אדירה לטובה וזה מה שאני רוצה לטובת מי שהם לקויי למידה. בספר שלי “אנחנו מצליחנים כי אנחנו לקויות למידה” העליתי את השיטות שפיתחתי כדי להשתחרר מהקשיים ללמוד בבית הספר ובבית וכדי להשתחרר מהתקיעות של מעבר המידע בין אונות המוח, שיטות שיישמתי בהצלחה על מטופלים. כל מי שיישמו את השיטות בתרגול אחת ליום יחוו את השינוי המשמעותי תוך חודש חודש וחצי. אבל הרבה יותר מזה, זאת הזדמנות למשפחה לתרגל יחד וכך להפוך את הזמן המתסכל לזמן איכותי. אפשר להקצות 10 דקות פעם פעמים שלוש פעמים ביום כדי לשבור את השגרה, ולהוציא את הקיטור דרך תהליך שגורם לרגיעה, ולזרז את התהליך של השחרור מהלקות, מהרטלין, מהקיטור הפנימי ותופעות לוואי אחרות של הלקות. כדי לוודא שזה יצליח, כל הרוכשים את הספר הדיגיטלי שלי יכנסו לקבוצות ווטסאפ בהן אתן תמיכה חינמית, שתימשך עד שבועיים לאחר תחילת הלימודים או סיום הקורונה, הראשון מבין השניים”.


אסתיה חטר גזה (צילום: שרון בוכבינדר-מרום)
אסתיה חטר גזה (צילום: שרון בוכבינדר-מרום)

ובחזרה אלייך, אסתיה:
מתי ואיך הגעת לעולם הנסתר?

“לעולם האזוטרי נכנסתי ב 1976 ומהנסתר בתורת ישראל עברתי ב 1977 לחקור את הנומרולוגיה, דרך שמות ותאריכי לידה של אנשים ועסקים במקביל לעבודתי בעולם המסחרי בק.א.ל. קוי אויר למטען בע”מ ומהקבוצה המייסדת של פריץ קומפניז ישראל טי בע”מ ולמדתי בישראל ובעיקר באנגליה תחומים הוליסטים נוספים והכנסתי לישראל, בתחילת העשור האחרון של המאה הקודמת, את תחום התרפיה בצבעים ככלל ואת האורה סומא בפרט של האותיות והמספרים על אנשים ואירועים. 20 שנים חקרתי את הנומרולוגיה לפני שהתחלתי ללמד את התחום. אני מורה מוסמכת לפסיכותרפיה רוחנית, אורה סומא, הייתי אסיסטנטית ומורה מחליפה של מפתח השיטה של תרפיה בצליל בקולנים מאנגליה וכתבתי 2 עבודות דוקטורט ייחודיות בייעוץ מטפיזי. ארגנתי מסעות מדיטציה להבריא מקומות דרך ערוצי אנרגיה ומרכזי  אנרגיה בכוכב ארץ, המסעות היו בישראל, באנגליה, בנורבגיה ויפן. לימדתי באנגליה ונורבגיה וטיפלתי שם ובניו יורק”.

מתי חלית בסרטן עור?

“בשנת 2011 רופאת עור אמרה לי שמתחיל לי סרטן עור, הראתה לי את הסימנים. נתתי למוח שלי לטפל בבעיה אבל משנת 2016, גיל 61, החלטתי להעלות את הידע שלי לספרים דיגיטליים ‘פרויקט מורשת’. כתבתי והוצאתי לאור בשלוש שנים חצי מהספרים המתוכננים, 15 ספרי עבודה עצמית דיגיטליים במגוון תחומים”.

נכון שלמרות מחלותיך את מתנדבת בין השאר בעמותה לנזקקים?

“בחמש השנים האחרונות אני מתנדבת בעמותה חיפאית שמבוססת על 100% התנדבות, אחווה וחסד הממיינים ואורזים מנות מזון ליותר מ 150 משפחות רובן מרשימה שמעבירה מחלקת הרווחה  של העירייה.”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

9 תגובות
 1. מיכל אמר/ה

  תודה לאסתיה על הראיון! אנו באחווה וחסד נשמח למתנדבים נוספים ולתמיכה בהמשך הפעילות שלנו. חג שמח ובריאות טובה לכולם!

 2. אלי אמר/ה

  לא הבנתי למה המילה: “קורונה” היא 8 בכל חישוב שעשיתי היא שווה ל- 7

  1. אסתיה אמר/ה

   אלי החיבור של התנועות שווה 8
   החיבור של העיצורים שווה 8

   הנומרולוגיה שאני משתמשת בה ומלמדת איננה נומרולוגיה שטחית… מה המספר שלך.

   למעשה אני מתכננת בשנותי האחרונות לשנות את המגמה הזאת בישראל דרך קורסי עומק ממוקדי פלחים מתוך נומרולוגיה עילית.

  2. אסתיה אמר/ה

   הפרידי בין התנועות לעיצורים

 3. אסתיה אמר/ה

  אלי החיבור של התנועות שווה 8
  החיבור של העיצורים שווה 8

  הנומרולוגיה שאני משתמשת בה ומלמדת איננה נומרולוגיה שטחית… מה המספר שלך.

  למעשה אני מתכננת בשנותי האחרונות לשנות את המגמה הזאת בישראל דרך קורסי עומק ממוקדי פלחים מתוך נומרולוגיה עילית.

 4. דר' אסתיה חטר גזה אמר/ה

  לכל מי ששאלו “איך רואים את הקשר בין הקורונה לבנימין נתניהו?”
  קורונה:
  =====
  תנועות (ערכים וכוונה פנימית) 17/8
  עיצורים (השפעה על העולם החיצוני ושל העולם החיצוני עליו) 350/8
  שביל גורל (נוצר מהשילוב הנכון או לא נכון בין השניים ובין נתתוני שם הלידה) 367/16/7

  בנימין נתניהו
  ========
  תנועות 41/5
  עיצורים 642/12/3
  שביל גורל 683/17/8

 5. הדס אמר/ה

  הסגר מוחלט? התושבים יכולים להגיע לדיכאון.כמה זמן אפשר כבר להיות בבית במיוחד שיש אנשים שבאים ממשפחה לא טובה ומתעללת

  1. דר' אסתיה חטר גזה אמר/ה

   שלום הדס,
   הסגר בבית קשה וודאי לאנשים שחוו / חווים התעללות בבית.
   אני רק יכולה לקוות שהיא נמצאת בעבר ולא בהווה.

   כדי להקל וליצור בסיס פנימי חזק יותר ונכון למציאות החדשה שאליה יצאו אנשים מהסגר,
   חינם, מהיום (בפרופיל שלי בפייסבוק) אני מדריכה את הציבור
   הדרכה בשלבי, ליצור חוסן פנימי ויסודות צמיחה שיהוו בסיס יציב ויכולת גמישות בעולם המשתנה.

   התהליך לא לוקח הרבה מהיממה אבל כשאת מתרכזת בו את מנקה את עצמך ולו לזמן מה מהסביבה בה את נמצאת.

  2. אסתיה אמר/ה

   את צודקת
   גם במשפחות לא מתעללות עלול להיות מצב קשה.

   אבל אם כולם ברץאמת היו סגורים חודש וחצי ונתניהו חא היה מימבא חולים מניו יורד,
   קרוב לוידאי שהמחלה המדבקת היתה נעצרת.