למרות משבר הקורונה מבחני הבגרות יערכו במועדם • בחיפה נערכים לעזרה לכל תלמידי כיתות י”א / י”ב

בעקבות הודעת משרד החינוך כי מבחני הבגרות יערכו במועדם – אגף החינוך בעיריית חיפה נערך מבעוד מועד למתן מענה וסיוע מוגבר לתלמידי התיכון להבאתם להצלחה

על פי החלטת משרד החינוך, בחינות הבגרות יחלו בחודש מאי – חודש בו ירוכזו הבחינות במקצועות הבחירה, ולאחר מכן – בחודשים יוני ויולי – יתקיימו המבחנים במקצועות החובה.

עם קבלת ההודעה על מועדי הבגרויות, ביצעה עיריית חיפה מיפוי עירוני שבחן לכמה תלמידי כיתות י”א י”ב אין מחשב בבית, מה שמגביל את יכולתם להתחבר לתכניות “הלמידה מרחוק”. לשם פתרון הנושא, חברת “אינטל” הפועלת בקשר הדוק עם אגף החינוך בימי שיגרה, גייסה באמצעות עמותת תפו”ח עשרות מחשבים, שהועברו לבתי התלמידים. על פי דיווח של מנהלי בתי הספר התיכוניים בעיר חיפה, המחשבים מסייעים לתלמידים להשתלב במעגל הלמידה באופן מיידי, להתקדם ולהצליח בבחינות. 

הלמידה כעת מתמקדת בהכנה לבגרויות. מעל מאה מורים מקצועיים, עובדי עיריית חיפה, החלו במתן שיעורי תגבור במגוון רחב של מקצועות. השיעורים נערכים במתכונת של למידה כיתתית, קבוצתית ופרטנית, ותלמידים הזקוקים לתגבור נוסף- יקבלו בקרוב סיוע של “מורה פרטי” בזכות התנדבותם של סטודנטים מהטכניון ובוגרי מערכת החינוך העירונית.
 
המורים מקיימים שיחות אישיות עם כל תלמיד, ובוחנים היכן הוא עומד ביחס לחומר שעליו ללמוד לבחינה. בהתאם לכך, נבנות תכניות המסייעות להם להצליח בכל אחת מהבחינות, על ידי סיכומי שיעור, תגבורים לימודיים, דפי תרגול באתרים לימודיים חינמיים וכן קיום מתכונות בלמידה מרחוק ומבחנים בעל – פה, על מנת שלתלמידים יהיה ציון “מגן”. 

ספר מתמטיקה – אילוסטרציה (צילום – ירון כרמי)

נושא חשוב נוסף שעיריית חיפה לא התעלמה ממנו הוא העובדה שבתקופה מורכבת זו, מתמודדים תלמידים רבים עם קשיים רגשיים גדולים, המקשים עליהם בלמידה רגילה ונורמטיבית. מיום הפסקת הלימודים ועד היום, התקבלו בשירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה מעל ל- 800 פניות מתלמידים והורים הזקוקים לתמיכה רגשית. בנוסף לכך, קציני הביקור הסדיר ורכזי העוצמה של אגף החינוך מלווים 2,450 תלמידים בסיכון וילדי פנימיות שחזרו לביתם בתקופה זו. היעד שהוצב באגף החינוך הוא שכל תלמיד יקבל את המעטפת הרחבה והמענה והסיוע הטובים ביותר להתמודדות בכל הפרמטרים הנדרשים הן הלימודיים והרגשיים והן הטכניים תפעוליים שיאפשרו הצלחה בבחינות הבגרות

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה