יותר מ-25% מחולי הקורונה שטופלו ברמב”ם הבריאו

בשורות טובות ממחלקת “כתר” ברמב”ם: לפי נתונים אשר נאספו היום ראשון 29/3/20 במחלקת כתר, יותר מרבע מהחולים אשר טופלו עד כה במחלקה הבריאו ושוחררו לביתם.

מאז נפתחה המחלקה ברמב”ם, טופלו בה 35 חולים מאובחנים. מתוך אותם המטופלים, שמונה נבדקו ונמצאו בריאים ושוחררו לביתם, ארבעה שוחררו לבית מלון, ו-2 לבידוד בית. ביום שישי האחרון נפטר המטופל הראשון במחלקת הקורונה של רמב”ם, שאול פרחי, שהיה בן 73 במותו. בת זוגו, פנינה, אשר מאושפזת אף היא במחלקה, שהתה לצדו ברגעיו האחרונים.

הבוקר ראשון 29/3/20 שוחררו ממחלקת ה”כתר” שני מטופלים שהוגדרו כבריאים, אל ביתם. אחד מהם הוא רון גלאס, תושב מושב גילון שבצפון, אשר שהה ברמב”ם 19 יום. עם יציאתו מבית החולים הוא ביקש להודות לצוות המטפל במחלקת כתר: “תודה רבה לכל הצוות שדאג וטיפל, לילות כימים. זו היתה תקופה ארוכה וטובה. מאחל לכולם שנסגור את המחלקה הזו בקרוב”. את היציאה מהמחלקה עשה גלאס, כשהוא לבוש בחולצה שהכינו בני משפחתו במיוחד לרגע הזה ועליה הכיתוב: “רון גלאס – 27 בצוות הקורונה”.

ברמב”ם, מציינים, כי מחלקת כתר, פועלת מזה כשבועיים ומכילה 30 מיטות אשפוז לטיפול בחולי קורונה. בימים אלו פועלים צוותי רמב”ם מסביב לשעון, כדי לפתוח את מחלקת “כתר” 2, אשר תאפשר אשפוז של עוד 30 חולי קורונה במצבים שונים. המחלקות ממוקמות בבית החולים הישן לילדים ברמב”ם, ע”ש “מאייר” הנמצא במתחם מבודד משאר מחלקות בית החולים. נכון לשעה זו במחלקת ה”כתר” של רמב”ם מאושפזים 19 מטופלים, מתוכם שניים מצב קשה ומונשמים, שניים במצב בינוני, היתר במצב קל.

רון גלאס משתחרר ממחלקת הקורונה ברמב”ם.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. נועם אמר/ה

    מבלבל שהבריאים בבידוד. הם עדיין חולים…. נכון? מה סכום הכולל של חולים בחיפה ובנפרד בקריות? מי מהחולים וכמה אם יש אחד הפסיק להיות נושא שכבר לא מעביר קורונה לאחרים? ומדוע מי שהבריא צריך מסיכה אם לא מעביר המחלה וכבר ניצח את הוירוס כידוע וירוס לא מדביק שנית.