30,000 מתנדבים יסייעו לקשישים ואנשים עם מוגבלויות במסגרת מיזם הסיוע ההומניטרי הגדול בישראל “1221 מגיעים לכל אחד”

איחוד הצלה, החברה למתנ”סים, וארגון לב אחד חברו יחד למיזם הסיוע ההומניטרי הגדול בישראל: “1221, מגיעים לכל אחד”. במסגרת המיזם יפעלו 30,000 מתנדבים משלושת הארגונים לסייע לקשישים, אנשים עם מוגבלויות ואנשים אשר שגרת חייהם נפגעה בשל מגיפת הקורונה. המיזם, אשר יצא לדרך בסיוע קרן מריוס וענבר נכט, זוכה לתמיכת שר הביטחון, נפתלי בנט, שבירך על ההתגייסות והבטיח את תמיכת משרדו. המשרד לשוויון חברתי יעביר למוקד את הפניות אשר יתקבלו אצלו.

המוקד הטלפוני של המיזם, שמספרו 1221 (ללא כוכבית ומכל טלפון), יופעל על ידי איחוד הצלה וייתן מענה לציבור כל ימות השבוע בין השעות 08:00 עד 22:00.


כל המתנדבים במיזם צוידו באפליקציה ייעודית מבוססת GPS כך שבמידה ויש קשיש, אדם עם מוגבלות או אזרח הזקוק לעזרה הומניטרית שפנה בבקשה לעזרה, המוקד יאתר את המתנדב הקרוב אליו ביותר מבחינה גיאוגרפית ויבקש ממנו לתת את הסיוע הנדרש. בנוסף – המשרד לשוויון אזרחי ישתף פעולה ויעביר פניות שהוא יקבל לטיפול המוקד.

המיזם “1221, מגיעים לכל אחד”, יספק מענה רחב ומקיף לכל שכבות האוכלוסייה ויעניק:

 • הגשת עזרה ראשונה רפואית ממתנדבי איחוד הצלה לפצועים וחולים עוד טרם הגעת אמבולנס למקום.
 • עזרה לוגיסטית באיסוף ומשלוח תרופות, ציוד רפואי ומזון, והגעה מיידית למבקשי הסיוע בכל הגילאים.
 • תמיכה רגשית לקשישים בודדים הנמצאים בקבוצת הסיכון של הידבקות בנגיף הקורונה
 • עזרה לאנשים עם מוגבלויות.

יו”ר איחוד הצלה, משה טייטלבוים:

גם בימים אלו ממשיכים מתנדבי איחוד הצלה להגיש עזרה ראשונה מהירה לפצועים וחולים בכל רחבי הארץ. לצד זה, ומכיוון שלא יכולנו להישאר אדישים למצוקה של אוכלוסיות רבות בשל השינוי הדרמטי באורחות החיים, החלטנו להתגייס. אנו פועלים יחד עם שותפינו לסייע גם במשימות שיטיבו עם קשישים, אנשים עם מוגבלויות ונזקקים. העמדנו לטובת המיזם את מוקד 1221 של איחוד הצלה ואת טכנולוגיות ההזנקה המשמשות אותנו גם להגשת עזרה ראשונה.

מנכ״ל החברה למתנ״סים, רז פרויליך:

החברה למתנ”סים בישראל ומרכזיה הקהילתיים, בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, מפעילים את מערך ההתנדבות הגדול בישראל, המונה כ-30 אלף פנסיונרים, בוגרים ובני נוער, מכל האוכלוסיות ומכל המגזרים. המרכזים הקהילתיים הפרוסים ב1000 שלוחות מהווים את לב הקהילה בעתות שגרה וחרום. ביחד עם איחוד הצלה ולב אחד נפעל לתת מענה לכל צורך אזרחי תוך חיזוק החוסן הקהילתי בחרום, ובניית התשתית החברתית ליום שאחרי.

ארז אשל יו״ר לב אחד:

לב אחד הינה שותפות של ארגונים בשעת חירום הכוללת ארגונים מובילים כתנועת אור, איילים, השומר החדש, אחרי ומכינות קדם צבאיות הפועלת לייצר רשת של רכזי קהילות בערים וחיבורים בין מתנדבים לצרכים והארגונים השונים, ביחד עם החברה למתנסים ואיחוד הצלה נפעל לתת מענה למירב הצרכים האזרחיים ולטעת את התשתיות ליום שאחרי.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. אייל אמר/ה

  בתחילת פברואר למרות שכבר היה ברור שהוירוס מדביק מאות באיטליה ראש עיר חסר אחריות קיים ארועי חודש מרדי-גרה בלואיסיאנה ויש שם אלפי מקרים והם חסרי אונים.
  בסוף פברואר למרות שכבר היה ברור שיש מעבר מאיטליה אלינו ולכל אירופה עם מטיילים משם בישראל ראשי ערים חסרי אחריות קיימו ארועי המונים לפסח ואת מרתון תל אביב עם 40 אלף שם מספיק היה אחד להדביק מאות.
  פוליטיקאים פחדנים חסרי אחריות לא סגרו את בתי הכנסת, כנסיות ומסגדים ואיפשרו הדבקה גם שם.
  פוליטיקאים פחדנים חסרי אחריות לא דרשו ממערכת הבריאות להכין במשך חודשיים את מערך החירום אצלם לנגיף
  בחיפה אין עד עכשיו שום מערך עירוני של חירום ובעצם אם נוסף לקורונה יש למשל שריפה גדולה שצריך לפנות תושבים אין עדיין שום תוכנית עירונית מסודרת לפינוי שכונות בחרום.
  השורה התחתונה היא שלא תסתמכו על ארגונים ובטח לא על הבטחות שהכל בסדר.
  אתם צריכים להיות אחראיים לעצמכם, לפקוח עיניים ואוזניים למתרחש (כולל כל התקלות הבלתי פוסקות בבתי הזיקוק) לקבל החלטות קשות עבור בריאות המשפחה שלכם, גם במחיר כלכלי לא קטן.
  אל תהיו בטוחים שמישהו אחר דואג שתהיו בטוחים. תשקללו את כל הנתונים לבד ותפעלו לצמצם חשיפה לנזקים ולדאוג לאמצעים עצמיים מבחינת בריאות ובטחון.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו