קורונה • תקנות שעת חירום מיום 25/03/20 בשעה 17:00

הודעה משותפת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות

הממשלה אישרה הלילה תקנות שעת חירום להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל. התקנות כוללות צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי, הטלת אחריות על מעסיקים, סגירות חנויות שאינן חיוניות והטלת הגבלות על תחבורה ציבורית.

התקנות יכנסו לתוקפן היום 25/03/20 (ד’) בשעה 17:00 ולמשך תקופה של 7 ימים.

על פי תקנות החירום החדשות לא ניתן יהיה לצאת ממקום מגורים או ממקום שהייה קבוע למרחב הציבורי אלא לאחת מהפעולות או המטרות הבאות:

• הגעה של עובד למקום עבודה מותר על פי התקנות.
• הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
• קבלת שירות רפואי.
• תרומת דם.
• הליך משפטי.
• הפגנה.
• הגעה לכנסת.
• לצורך טיפול במסגרות רווחה.
• יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.
• סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה הדורש סיוע.
תפילה במקום פתוח בלבד (עד 10 אנשים במרחק 2 מטר אחד מהשני), הלוויה/ חתונה/ברית במקום פתוח בלבד ( עד 20 איש במרחק 2 מטר האחד מהשני) וכן יציאת אישה לטבילה במקווה נשים ובלבד שתיאמה מראש את מועד הגעתה.
• העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות (בהתאם לפקודת צו בריאות העם).
• העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.
• העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

עוד הוחלט כי יצומצמו שירותי התחבורה הציבורית לכדי 25% מהקיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
שירותי מוניות יתאפשרו רק עם נוסע אחד או עם מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי כשחלונות הרכב פתוחים.

התקנות קובעות כי במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. בנסיעה חיונית ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים. כן מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

נוסף על כך נקבע כי על המעסיק מוטלת החובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה. לא תותר כניסת אדם עם חוץ גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס.

לצד זאת, יורשו לפעול שירותי משלוחים למזון, עיתונים וכן שירותים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי חשמל, מוצרי ושירותי תקשורת ואביזרים רפואיים. מכירה מקוונת עם משלוח מותרת לכל סוגי המוצרים. בשירות משלוחים למקום מגורים, המשלוח יונח מחוץ לפתח בית המגורים.

עסקים למכירת מזון לצריכה מחוץ לבית האוכל ובשירות משלוחים בלבד, בתי מרקחת, מכוני אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, יפעלו בכפוף לשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אנשים, ומניעת צפיפות של אנשים, כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ-4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

נקבע כי הפרת האיסורים תהווה עבירה פלילית, שתאפשר גם הטלת קנס מנהלי על המפרים, וכן נקבעו בתקנות סמכויות לשוטרים לצורך אכיפת ההוראות הרלוונטיות.

כלל תקנות החירום כפי שאישרה הממשלה יופצו בהקדם בהודעת משרד הבריאות.

מעבר לתקנות האמורות, נחזור ונדגיש את הצורך המשותף להישמע לכללים על מנת למגר את התפשטות הנגיף. על אוכלוסיית בני ה-60 ומעלה, בדגש על קשישים ואוכלוסיות בסיכון להשאר בביתם ולא להסתכן ביציאה למרחב.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יהודית אמר/ה

  זה לא שווה כלום, כל עוד במאה שערים אנשים מתגודדים ומצטופפים, המסחר כרגיל (גם חנויות נעליים וכד’). הם יציפו את בתי החולים בקרוב הבעיה היא הרשויות, שלא מצאו דרך לעדכן אותם המתרחש בדרכים מתאימות (שכן זה ציבור שאינו צורך תקשורת כמונו), ובנוסף – אין שם אכיפה בכלל.

 2. משה שמש אמר/ה

  לפי התקנות החדשות, החלות מהיום בשעה 17: נוסעי המונית צריכים לשבת במושב האחורי. נוסע המרותק לכסא גלגלים ו/או עם הליכון, עם רגלים תותבות ו/או משותקות לא יכול לשבת במושב האחורי, ויכול רק לשבת ליד הנהג ? האם הוא ייקנס ?????????. יש לתקן את התקנה ומיד, כדי לאפשר לנכה להיות מוסע לטיפול רפואי ואחר במונית, בישיבה ליד הנהג. ולהבא להיוועץ בנכה ( בטוחני שיהיו הרבה מתנדבים שיעשו זאת), לפני הוצאות תקנות חדשות, המוטלות עלינו מידי יום ולילה !!!!!!!!!. מספיק שניסגרו הבריכות והמועדונים, שנתנו חיים ורווחה לנכים !!!!!!!!!!!

 3. תמי אמר/ה

  לא יעזור שום דבר רק הסגר מלאאאאאאאאאא
  חלאס להרוג את האוכלוסיה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו