רופאי ווהאן לרופאי רמב”ם: נראה שהצלחנו לנצח את הקורונה

רופאים סינים מווהאן מוקד התפרצות הקורונה בעולם הפתיעו את רופאי בית חולים רמב”ם בחיפה כששלחו להם מסר בו הם מבשרים כי ככל הנראה הצליחו לנצח את הקורונה, דרשו לשלומם ושיתפו אותם בידע שצברו במלחמה שלהם בטיפול בחולי הקורונה בסין.

את הפניה לרופאים ברמב”ם עשו שני רופאים סינים המוצבים בעיר ווהאן ומטפלים מאז החלה ההתפרצות בתושבים הרבים. השניים שהו בעבר ברמב”ם במסגרת פרויקט חשיפה לצוותים רפואיים מסין, אשר הגיעו לחיפה לפרקי זמן של שלושה חודשים, כדי ללמוד מקרוב כיצד מתנהל בית חולים ציבורי גדול בישראל.

הרופאים, ששהו ברמב”ם בין נובמבר 2017 לינואר 2018, יצרו קשרים במרכז הרפואי ושולחים מסרים מעת לעת לחברים שהותירו בארץ.

הרופאים הסינים החליטו להשתמש בכל הידע שנצבר אצלם בחודשיים האחרונים כדי לעזור לקולגות בישראל, והעבירו קבצי מידע גדולים המתעדים את ההתנהלות שלהם מול החולים השונים והמחלה המסתורית, מאז התפרצה בינואר השנה ועד היום, כאשר הם מתארים את המצב מנקודת מבטם של אלו העומדים בחזית ההתמודדות עם מוקד ההתפרצות הראשון בעולם והגדול ביותר שהיה עד לאחרונה. בימים אלו בוואהן כבר מתארים תמונת מצב שונה, כאשר הלך הרוח שם הוא של “ניצחון” על הקורונה.

הרופאים הסינים בוואהן מתמודדים עם הקורונה וחוגגים את הניצחון על הנגיף. בתמונה: ד”ר וואנג לינה (שניה מימין) במהלך שהותה בישראל ב-2017-18. צילומים: באדיבות דוברות רמב”ם.

לי וואנג לינה, אחת הרופאות כתבה לגורמים ברמב”ם באמצעות אפליקציית וויצ’ט:
היי, הייתי סטודנטית במחלקת קרדיולוגיה של רמב”ם בין החודשים נובמבר 2017 עד ינואר 2018. אני קרדיולוגית, אבל מטפלת בוואהן בטווח של מחלות ובכל החולים – קלים וקשים. המפתח לניצחון על המחלה הוא בידוד. כולם פה בבידוד, להוציא את הצוות הרפואי.

אני עובדת בימים אלו בבית חולים המכיל 400 מיטות, אך מאז שהתחלתי לעבוד בוואהן, לפני כחודשיים, ראיתי יותר מ-2,000 חולים. עכשיו אנחנו חוגגים את הניצחון שלנו על הנגיף, ומוכנים לעזור לחברים שלנו בישראל.

ברמב”ם אומרים בעקבות הפניה: אין ספק שאנחנו מסוקרנים לדעת יותר על המתרחש בוואהן. אנחנו מודים לחברים שלנו בסין על הדאגה ומקווים שגם אנחנו נוכל להיות שותפים לתחושות הניצחון בקרוב.

הרופאים הסינים בוואהן מתמודדים עם הקורונה וחוגגים את הניצחון על הנגיף. צילומים: באדיבות דוברות רמב”ם.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. גיהאן אמר/ה

    איזה שקרים איך הכל מנוהל מראש לא מבינה מה קורה לעולם שלנו קודם כל הורגים אנשים ופתאום פותרין הבעיה עם רופאים מישראל אבל יש אלוהים מעל כולם
    אף אחד לא נתן הסבר מלא על הווירוס הזה מה שבטוח שזה מטבחון פוליטקאי אכזרי

  2. ולנטינה אמר/ה

    ברור שהווירוס לא יצר את עצמו למצב קטלני הכול נעשה במעבדה ושוחרר לאוכלוסייה הרבה בכדי לעשות בלאגן בכלכלה של סין וכי התמותה נמוכה העולם צריך לעשות קיזוזים, לכן אני לא מאמינה לשום שקר שהממשלה מספרת לנו ז לא קרה סתם .הכול נעשה בכוונה.