שני חולי קורונה אובחנו בהליך בדיקה במיון בבית חולים רמב"ם בחיפה • צוות המיון נשלח לבידוד

מיון בית החולים רמב"ם בחיפה - ארכיון (צילום: פיוטר פליטר)

תוך כדי הליך בדיקה במיון רמבם בחיפה נמצאו שני גברים חולים בקורונה מצבם של החולים: אחד קל והשני בנוני – קל. גבר אשר הגיע על רקע פציעה קלה, אובחן גם הוא כחולה קורונה. תשעה אנשי צוות המיון נשלחו לבידוד.

מרמב"ם נמסר לחי פה:
למחלקת הכתר – קורונה ברמב"ם הובאו גבר בן 50 וגבר בן 71. מדובר בחולים הראשונים שאובחנו, עד היום, בתוך בית החולים עצמו, בהליך בדיקת הגעה למיון, אחרי כמעט 3 שבועות של בדיקת קורונה במיון ובאוהל הבדיקה. (לא בדיקה בבית ע"י מד"א).
אחד מהחולים במצב קל, והשני במצב קל עד בינוני.
נציין כי אחד החולים הגיע על רקע טראומה – פציעה קלה ובהליך קליטתו למיון אובחן כחולה גם בקורונה.
מספר המאושפזים כעת במחלקת הקורונה (מחלקת כתר), עומד כעת על 15.

תשעה אנשי צוות המיון נשלחו לבידוד

מרמב"ם נמסר לחי פה:
לאחר ששני חולים התקבלו הערב במיון רמב"ם ואובחנו כחולי קורונה, תשעה אנשי צוות העובדים במיון רמב"ם נשלחו הערב לבידוד.
בין אנשי הצוות שנשלחו לבידוד: רופא אחד, 4 אחים ואחיות, שני טכנאי רנטגן ושני אנשי שינוע.

3 תגובות
 1. צעדי חירום מתבקשים אמר/ה

  טוב אז הנה 3 תובנות לא נעימות הבוקר:

  א. בגלל שכבר יש הדבקה קהילתית די רחבה, יעילות הסגר הולכת ופוחתת. סתם לדוגמה: רופאים שנכנסים לבידוד ומדביקים קרוב משפחה, אחיות שנוסעות לבידוד בדרך השומר בבית החולים נדבק מהן הוא לא יודע מדביק את משפחתו, אמו עושה קניית תרופות בבית מרקחת מדביקה את הרוקחת שמדביקה את משפחתה, הכל בלי סימפטומים. נמצאים אצל קרובים לכאורה כולם בריאים אבל כולם חטפו ומדביקים הלאה. הסגר חסר יעילות.

  ב. בגלל זה, יש לבצע בדיקות רנדומליות באוכלוסיה לאיתור חולים כמוקדי התפרצות אפשריים. בעיקר בציבורים שלא נשמעו להוראות הסגר. ואם מתגלים שני מקרים בסמיכות לסגור אן שכונות או אותם ישובים במלואם, כולל עובדים חיוניים שכנראה יידבקו או נדבקו. כמו שקרה בקרית יערים ובאפרת. הסגר המלא צריך להיות על בסיס התפרצות מוקדים. כל השאר צריכים להיות בסגר חלקי שמאפשר חזרה הדרגתית לעבודה. מוקדי תחלואה צריכים להישאר סגורים הרמטית כולל כח האדם החיוני בהם אחרת לא עשינו כלום עם הסגר.

  ג. בגלל שנגיע לאלפי נדבקים כבר בשבועיים הקרובים (אנחנו ב-1000 כבר עכשיו, למעשה) אז צריך להפסיק הכנסה לחלוטין של פועלי בנייה. לא יקרה כלום אם 3-4 חודשים לא יבנו פה. צריך לקחת מלונות נוספים להפוך אותם לבתי חולים בחירום באופן מיידי להחלמה למקרים קלים כדי לבודד כמה שיותר מקרים קלים שלא ידביקו בתוך המשפחה, ולא לאפשר להם להישאר בבית בכלל.

  1. לילי אמר/ה

   יותר חשוב מזה..מי שנוחת מחו"ל לא עושים לו כלום חוץ מקח פתק שהיית בחו"ל שיסגרו כבר את שדה התעטפה ואז ניתן לפחות להשתלט על המצב..

 2. ציפי שורק אמר/ה

  רפואה שלמה לכולם!!!

לא ניתן להגיב