סגר קורונה • סגר כמעט מוחלט על אזרחי ישראל • הנחיות ראש הממשלה נתניהו • מה מותר ומה אסור – תקנות לשעת חירום • 20/3/20 | צפו

בנימין נתניהו

ההנחיות הוחרפו ביום 25/3/20 – שימו לב להפניה שכאן להנחיות החדשות

הנחיות לקראת ליל הסדר 06/4/20

סגר קורונה – הנחיות משרד הבריאות – מה מותר ומה אסור – מיום 20/3/20

סגר קורונה - הנחיות משרד הבריאות - מה מותר ומה אסור - מיום 20/3/20
סגר קורונה – הנחיות משרד הבריאות – מה מותר ומה אסור – מיום 20/3/20

הנחיות סגר הקורונה בישראל

בתום ימים ארוכים מדי של גמגום, ממשלת ישראל אשרה אתמול, ו’, 20/3/20, בהצבעה טלפונית של שרי הממשלה, את התקנות לשעת חירום, הכוללות סגר כמעט מלא על תושבי ישראל, הגבלת תנועה, הגבלת התקהלות, תקנות לעסקים, יציאה לחופשות כפויות.
הכל כאן בכתבה המפרטת את כל החלטות הממשלה. נא לקרוא בעיון עד הסוף.

ראש הממשלה נתניהו בהנחיות לציבור – סגר כמעט מוחלט בישראל

סגר קורונה – תקציר הנחיות רה”מ נתניהו:

 • הממשלה תאשר הלילה תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה – סגר כמעט מלא: אזרחי ישראל נדרשים להישאר בבית. הנחיה זו תיאכף על ידי גורמי האכיפה.
 • רק עובדים שעבודתם הותרה על ידי משרד האוצר יורשות לצאת מהבית.
 • ניתן לצאת מהבתים רק בתנאים הבאים: לצורך הצטיידות במזון וציוד רפואי ולצורך טיפול רפואי.
 • תקנות אלה בתוקף למשך 7 ימים.

הרשמה לעדכוני חי פֹּה בערוצים הבאים:
וואטסאפטלגרםאפליקציהניוזלטריוטיוב

סגר – דברי משה בר סימן טוב – מנכ”ל משרד הבריאות:

 • אנחנו חייבים לעצור את קצב ההדבקה – בכל יום שעובר אנחנו מרוויחים זמן: נערכים, מצטיידים, רוכשים ציום, קולטים סטודנטים לרפואה לסיוע, מכינים תשתיות, מחלקות ומתקנים. אנחנו למדים על המחלה.
 • מסר מהצוותים הרפואיים: אנחנו באים לעבודה כדי שאתם תישארו בבית.
 • תשמרו על עצמכם: על משפחתכם, על סבא וסבתא שלכם. זהו החוסן שלנו כחברה.
 • אנחנו נערכים לתרחישים ארוכים.
 • אנו נרגשים מהעוצמה של העמידה האזרחית.
 • אנו נרגשים מההירתמות האדירה של כוחות הבטחון: המשטרה, הצבא, השב”כ, המוסד ועוד.
 • אני משוכנע שיחד נצלח את המשבר הזה ונצא ממנו מחוזקים.
משה בר סימן טוב (צילום: משרד ראש הממשלה)
משה בר סימן טוב (צילום: משרד ראש הממשלה)

תקנות לשעת חירום – הודעת משרד האוצר:

הממשלה אישרה, ביום ו’, 20/3/2020, תקנות לשעת חירום המגבילות את מספר העובדים במקום העבודה


פעילות המשק בזמן חירום - הנחיות משרד האוצר
פעילות המשק בזמן חירום – הנחיות משרד האוצר

התקנות קובעות כי מספר העובדים יצומצם ל-30% במגזר העסקי והציבורי. עם זאת, משרד האוצר מבקש להדגיש כי עסקים יוכלו להישאר פתוחים כל עוד יעמדו בכללים שנקבעו. משרד האוצר ימשיך לפעול על מנת לאפשר למנועי הכלכלה הישראלית החזקה להמשיך לעבוד חרף המצב. המשק הישראלי ימשיך בפעילותו ומפעלים ועסקים חיוניים ישמרו על פעילותם הסדירה. 

מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד מסר:
“תפקידנו לשמור על משק פעיל בתקופה זו ולוודא  שהמשק הישראלי יהיה חזק גם ביום שאחרי”.

הממשלה אישרה ביום ו’, 20/3/20, תקנות לשעת חירום שנועדו להגביל את מספר העובדים במקום העבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה. על פי התקנות, יעבור החל מהיום המגזר הממשלתי למתכונת חירום, שתאפשר אספקת שירותים חיוניים לאזרח אך תצמצם לכ-30% את מצבת כוח האדם המוגדרים חיוניים אשר ימשיכו לעבוד מהמשרד ומהבית. זאת, למעט גופים שיוכלו לעבוד ביותר מ-30% ובהם גופי הבריאות, הרווחה והביטחון.

מתכונת החירום תחול גם על גופים שאינם ציבוריים, שגם בהם תתאפשר עבודה מהבית. באשר לעסקים פרטיים קובעות התקנות כי יחול הכלל הרוחבי על פיו במקום העבודה לא ישהו בעת ובעונה אחת יותר מ-30% ממצבת כוח האדם או עד 10 עובדים (לפי הגבוה מביניהם).

על מנת לוודא שהציבור לא יחוש מחסור במזון, בתרופות, בשירותים פיננסים, באיסוף אשפה, באספקת אנרגיה ועוד, הוגדרו גופים חיוניים שיכולים לחרוג מהכלל הרוחבי. גופים אלה יוכלו לפעול  עם יותר מ-30% ממצבת כוח האדם על מנת להבטיח את מתן האספקה הסדירה והשירותים הנדרשים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. אמצעים אלה נועדו לאפשר לכמה שיותר עובדים לשהות בביתם, למזער את היקף ההדבקות ובמקביל לאפשר תפקוד חיוני של המשק.

רוצים לדעת אם מקום העבודה שלכם חיוני? ניתן לעיין בקובץ התקנות המופיע באתר משרד האוצר- קישור…

קורונה – כל הכתבות

10 תגובות
 1. אברהים אמר/ה

  כן

 2. שמשון בר יעקב . אמר/ה

  מה פתאום סגר מלא בחיפה ,הרי יש לנו את החזירים החמודים …שמטיילים חופשי ברחובות ,אוכלי כל מכל וכל . מי אנחנו בני האדם שנצר את צעדיהם של החמודים מהוואדי …עכשיו ,לאף אחד לא אכפת מכלום ,אנשים מחופשים ברחובות במסכות פינגווינים בשלל צבעים …דרך אגב יקרים שלנו .כמה מהמסכות מאוד רעילות .כי הם בעצם חומר פלסטי דמוי דבק פלסטי ,לכן אנו נושמים לראות שלנו חומרים רעילים מאוד ,תוצרי פלסטיק ,וגם …החיידקים נשמרים על המסכה .יש לשתוף את המסכה כל שעתיים עם אלכוהול .לנשום רעל פלסטי ,פלוס חיידיקים חמודים כאלה …וגם להסתובב עם פרצוף מנתח משוגע ושיכור …וגם להפוך קצת לפרצוף פינגווין ..כמובן ,שיש לדאוג למסכה הראויה והנכונה לחולי נשימה .וגם .לסתם כאלה שרוצים עדיין לנשום .לבריאות .מאמר זה נכתב באהבה .

  1. נועם אמר/ה

   תגובתך לא בנושא הכתבה. חבל על המאמץ שלך.

 3. אייל אמר/ה

  אז ידוע לנו שהמגיפה הזו כמו הרבה וירוסים קטלניים קודמים היא תולדה של מגע לא טוב בין חיות בר נשאיות הוירוס כמו עטלפים במערות בואדיות ועצים עירוניים, לבין חיות בר אחרות שיכולות להיות החוליה שמפיצה אל בני אדם (למשל חזירי בר המשוטטים בסמיכות לאדם בשכונות מגורים כמו תנים, חזירי בר). הממ, מעניין איפה יש לנו סיטואציה כזו…

 4. נועם אמר/ה

  כתבה נגד ההיגיון. לפני שהיו מאתיים חולים, לא היה מצב חמור לדרוש סגר. ואף עכשיו, כשלוש מאות בערים נפרדות, רק אותם ששהו עם חולה ראוי לסגר. רעיוני סגר מלא הוא מוגזם והחלטה טפשית לאור סטטיסטית סיכון קטן להסתובב. בביבה זו מתירים לקנות מזון ולא רק משלוח. רק אותם שבאו במגע עם חולה ראוי להעניש עבור הבעיה שמדביקים. וגם שיקול בריטי לא לבצע סגר. אז ‘לא מובן מאליו’ כדברי הכותב ירון. ביבי עשה טוב להמתין וביבי טעה לא לקבוע לפי סטיטסטיקה של ערים. כואב לי שעלי להוסיף שאני עצמי נכנע לסגר וממליץ לכולכם לא לקבל קנס.

 5. ששי אמר/ה

  מחדל מערכת הבריאות של שר הבריאות נתניהו וניהול כושל של המאבק בוירוס. בתמורה הוא סוגר את הכנסת מובטל את בתי המשפט אשכרה פשע מאורגן. צריך למכור את רכושו כולל המטוס לטובת מדינת ישראל!

 6. חנה מורג אמר/ה

  טבעת, רק להיות קשובים להנחיות , ליישם, לא להסתובב
  למען כולנו.

 7. ניסים אמר/ה

  אני לא נשאר בבית ולא מעניין אותי .אני ממשיך לצאת לא ראש הממשלה ולא אף אחד יכול לעשות לי מעצר בית .

 8. ניסים אמר/ה

  יש אנשים לא יכולים להשאר בבית חייבים לצאת לעבודה .

 9. מיקי אמר/ה

  תתחילו להתכונן לסדר עולמי חדש
  אנשים תתעוררווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.