לימודים מרחוק • סיפורה של משפחה מחיפה ביום הראשון ללימודים מרחוק • לינקים ללא תשלום להצגות, תכניות ושיעורים

ענבל – כיתה ו' עובדת על מטלות בחשבון שקיבלה מהמחנכת צילום: מאיה שפירר אבני)

לימודים מרחוק, כנראה לעוד הרבה זמן !
הלימודים מרחוק לבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכון החלו, אז איך עובר על משפחה בחיפה?


משפחה עם שלושה ילדים: יסודי, חטיבה ותיכון, בעל שעובד מהבית, חתול וכלב… ערב לפני בהתרגשות עתידית שיהיו לי 5 שעות של שקט, התכוננתי והכנתי לכולם אזניות עם רמקול, מחשבים ולבעל עמדת קטנה לעבודה מהבית.

הבוקר הגיע, הערתי את הילדים ב 09:00 (זה לא בית ספר אז נתתי להם להתפנק במיטה עוד שעה), בכל זאת, מי רוצה לקום וללמוד…

בשעה 09:55 בקול צוהל עברתי בבית והודעתי בשמחה, עוד חמש דקות מתחילים לכם הלימודים.. אז כנסו לעמדות ולהתראות לכולם ניפגש ב 15:00.

התייצבו די בחביבות (טוב בכול זאת היום הראשון) שלושת הילדים כל אחד בחדרו שלו עם האזניות והתחילו במטלות היום. חיוך ענק על הפנים שלי וכוס קפה ביד לצאת לגינה וליהנות לכמה שעות בלי, אמא מים, אמא אני רעב, אמא אין כלום בבית לנשנש.

ענבל – כיתה ו' עובדת על מטלות בחשבון שקיבלה מהמחנכת צילום: מאיה שפירר אבני)
ענבל – כיתה ו’ עובדת על מטלות בחשבון שקיבלה מהמחנכת צילום: מאיה שפירר אבני)

בעודי מתיישבת על הכיסא עם הקפה, בתי שבכיתה ו’ צועקת אמא אי אפשר להיכנס לאתר הוא קורס.. כולם מתלוננים שאי אפשר להיכנס. אין בעיה, יש פתרון, כנסי ללינק שהמורה שלחה תתחילי משם, אחרי זה משחק קטן במחשב ותחזרי לאתר לנסות שוב. כעבור זמן מה האתר עבד, בבתי הספר היסודיים אין ממש למידה מרחוק זה יותר מטלות באתר אופק, או גלים, העיקר שישבה מול המחשב ועשתה מטלות בחשבון.

תלמיד החטיבה, שיעור ראשון חווייתי בחינוך גופני און ליין (צילום: מאיה שפירר אבני)
תלמיד החטיבה, שיעור ראשון חווייתי בחינוך גופני און ליין (צילום: מאיה שפירר אבני)

בני הלומד בחטיבה התחיל במטלה בתנ”ך, לא האמנתי שאני רואה אותו יושב בשקט מול המחשב וזה לא Fortnite (משחק). תנ”ך הלך נפלא, עברנו להפסקה ואז שיעור מתמטיקה, מתוך 35 ילדים, רק ילד אחד הצליח לשמוע את המורה. כל השאר פשוט עזבו את השיעור, כמובן גם הילד שלי שעבר ישר לשחק מול המחשב עם דלת סגורה, כשאני לתומי חשבתי כי הוא עוד בשיעור. לא נורא כל עוד המשיך להיות שקט בבית.

הילד מהתיכון, הייתה לו חוויה עם השיעור הראשון בחינוך גופני און ליין. לא רע בהתחשב במצב שיש כאלו שלא זזים כל היום וחשוב להפעיל את השרירים שלא נהפוך את עצמנו לבטטות… אז קיבלו לינק לכמה תרגילים העיקר שהזיזו עצמות. 

שיעור בהיסטוריה (צילום: מאיה שפירר אבני)
שיעור בהיסטוריה (צילום: מאיה שפירר אבני)

שיעור היסטוריה – לא הבנתי באמת למה הילד שלי יושב ושומע הרצאה בהיסטוריה ופשוט מחייך. אחלה רעיון היה למורה באמצע הקראת החומר לתת לילד שלו בכיתה ו’ להקריא את מה שהכין לשיעור (נחמד, לא התלוננו, נתן להם גיוון לשיעור). הפסקה 5 דקות ועברו למתמטיקה ואחרי זה אנגלית. לא רע, בכלל כדי לדאוג להפעיל את שרירי המוח. 

כולם מול המחשבים, עובדים. ניגשתי לבעלי, נשתה קפה של בוקר, שאלתי? אין קול ואין עונה. יושב רציני, עובד בשולחן שהכנו ערב קודם, עם האזניות, בלי תלונות, בלי בקשות, פשוט עובד 🙂

בעלי, יושב קשוב ורציני לעבוד (צילום: מאיה שפירר אבני)
בעלי, יושב קשוב ורציני לעבוד (צילום: מאיה שפירר אבני)

שקט בבית, הרגשה לא ברורה, כאילו יצאתי מתוך חלום. כולם בבית ולא מרגישים נוכחותם. תופעה שלא מוכרת לי. בקיצור, בשעה 15:00 הדלתות נפתחו צעקה קטנה מכול אחד איזה כייף סיימו את הלימודים. שמעתי קצת את התלונות וחוסר החשק להמשך והאם ככה זה יהיה כל יום? אמרתי, כמובן כמובן ילדים, זו המטרה של למידה … המשיכו והתלוננו שקיבלו שיעורי בית וצריכים להכין (חשבו שחופשת הקורונה תהייה כמו כל חופשה אחרת). 

בגלל שזה היום הראשון, היו יחסית הרבה תקלות, אך סך הכול היה נחמד, עברו להן  5 שעות נפלאות של ניסיון למידה מרחוק. בטוחה שישתפר. רעיון גדול שנותן המון אוויר לנשימה  – בעיקר לי בתקופה שכזו. אין ספק שליבי עם ההורים לילדם הקטנים, זה לא פשוט ולא קל בכלל – סליחה אבל, מזל שאני כבר לא שם. מצרפת כמה לינקים נחמדים לגילאי היסודי, לצפייה בהצגות, בסרטוני לימוד שקיבלתי בקבוצות וואטסאפ שונות. מקווה שהזמן יעבור על כולנו בצורה הכי קלה וטובה שאפשר. מאחלת לכולם בריאות ולשמור קצת על הומר. 

תאטרון אורנה פורת העלה חלק מההצגות שלהם לצפייה מלאה – ממש שווה, תיהנו. 

מסיבה בגן העכברים (גילאי 3-7)

מבצע סבא (גילאי 4-8)

אי המטמון (גילאי 6-12)

אבודים בריבוע /אחוזים – כיתות ו’

כאן חינוכית ערוץ 23
מהשעה 08:00 בבוקר עד 14:00 בצהריים, משדרים לילדים כולל פעילויות שהילדים יוכלו  להשתתף בהן.

כיתת אצבעוני לימי משבר הקורונה – ללא תשלום

משימות ומשחקים במתמטיקה

הגיבו כאן לכתבה