רונן נודלמן מנהל כללית מחוז חיפה וגליל מערבי בראיון לחי פה על הערכות כללית בצל הקורונה

מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי רונן נודלמן, בראיון לחי פה, על הערכות הקופה בצל הקורונה, שירותי מרפאות, הנחיות והמלצות.

נהל כללית מחוז חיפה וג”מ רונן נודלמן על הערכות כללית בצל הקורונההאם בכללית במחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכים לתת שירות רגיל בימים אלה?
אנחנו עובדים כרגיל. אין צורך להיכנס לפאניקה. אין ספק שהמצב מלחיץ אבל הצוותים שלנו הם צוותים טובים וערוכים כמו שצריך, וכל המרפאות שלנו פתוחות ופעילות.

האם יש לכם תוכניות אם בהמשך המצב יחמיר וההנחיות יהיו נוקשות יותר?
יש לנו תוכניות מגירה. ברגע שראש הממשלה יכריז על מצב אחר אנחנו ערוכים לצמצום מספר המרפאות. אבל כשאני מדבר על צמצום בכל אזור גיאוגרפי יהיה מענה רפואי, הריכוזים יהיו סביב מרפאות גדולות שיעבדו בזמן ממושך יותר ותהיה מאסה של עובדים שיוכלו לעבוד במשמרות על מנת לתת מענה לאוכלוסיה.

מי יכול להגיע היום למרפאה ומי לא? האם ישנן הנחיות מיוחדות?
צריך להצמד להנחיות משרד הבריאות. נכון להיום עדיף שאנשים יגיעו כמה שפחות למרפאות. גם ההנחיות החדשות מדברות על מי שיש לו חום ומי שמשתעל ומי שסובל מקשיי נשימה שלא להגיע למרפאות. צריך לבדוק ולעקוב במשך 48 שעות אחרי המצב ולהיות בקשר עם המוקדים השונים שעובדים 24/7 גם המוקדים שלנו וגם שלא מד”א. להיות קודם כל בקשר לפני שממהרים לצאת מהבית ומדביקים אחרים.

מי שנמצא בבידוד וחולה מה אמור לעשות?
אצלנו נמצאים בבידוד שתי אוכלוסיות שונות. יש חולים ויש אנשים בבידוד. מי שנמצא בבידוד הצוותים שלנו נמצאים איתו במעקב יום יומי, עוקבים ובודקים שהכל בסדר איתו ואם יש החמרה נותנים מענה. האנשים החולים ברובם נמצאים בבתי חולים. יש מקרים קלים יותר שנמצאים באשפוז בית והם בקשר איתנו. אנחנו יכולים לתת להם מענה באמצעות מיכשור בו אנחנו מנטרים אתם בבתים שלהם כך שבהחלט אנחנו יכולים לתת מענה גם לאוכלוסיות.

האם גם בקופת החולים מורגש עומס כמו ברשתות הפארם?
העומס מתחלק לשניים. בהתחלה הגיעו הרבה אנשים למרפאות והיום אני באמת שמח שלאור הנחיות משרד הבריאות וראש הממשלה אחנו רואים שפחות אנשים מגיעים. מצד שני בתי המרקחת “מפוצצים” בדיוק כמו שנוהרים למרכולים ורשתות השיווק ואין צורך. אין צורך כי יש מספיק תרופות ויהיו תרופות. לא צריך להיכנס להסטיריה. יותר מזה יהיה לנו שירות חדש בתי מרקחת שנפרסם את הרשימה שלהם דרכם ניתן להזמין את התרופות והם ימתינו ללקוח או שיגיעו במשלוח עד הבית.

האם אתם נתקלים יותר בפניות בשירות בריאות הנפש בגלל מצוקה בעקבות הקורונה?
יש פניות בנושא זה ויש מוקד מיוחד שמטפל בנושא זה. יש בשירות בריאות הנפש פסיכולוגים, ועובדים סוציאליים שנותנים מענה לכלל האוכלוסיות.

מה לגבי בתי החולים השייכים לכללית?
כלל בתי החלים באזור חיפה ערוכים גם בתי החולים הממשלתיים וגם בית חולים השייך לכללית. יש לנו מחלקה ייעודית שיש בה כבר שני מטופלים באשפוז והם יכולים לקלוט עוד עשרות. בהמשך אם יהיה צורך אנחנו נוכל להגדיל את המחלקה. עם הזמן ככל שהמטופלים הופכים להיות במצב קל משחררים אותם לקהילה ואנחנו ממשיכים איתם במסגרת אשפוז בית והיחידה להמשך טיפול, יחידה שלמעשה נותנת מענה לאנשים המרותקים בבית. אנחנו ערוכים לכל מצב ולכל תרחיש.

מה לגבי הצוותים האם הם ממוגנים?
הצוותים שלנו זה המשאב הכי יקר שלנו. אנשים נהדרים שלמרות הקושי ולמרות שיש להם ילדים בבית רובם מתייצבים לעבודה ונותנים את השירות. רכשנו עשרות ערכות מיגון לצוותים שלנו ונעשה הכל כדי לתת מתן שירות למטופלים.קורונה – כל הכתבות


תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    כל הכבוד לרונן נודלמן מנהל כללית מחוז חיפה וגליל מערבי על הראיון המיוחד לחי פה לסמר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.