משבר בקורונה: עיריית חיפה מקימה מוקד לטיפול בבקשות ארנונה לעסקים קטנים ועסקי תיירות ונרתמת לסייע למשפחות ולקשישים נצרכים השוהים בבידוד

בהמשך להנחיית ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם, הקימה עיריית חיפה מוקד לטיפול בבקשות בעלי עסקים קטנים ועסקי תיירות בנושא משבר הקורונה. המוקד ירכז את הבקשות ויתן מענה לפריסת חובות הארנונה ולבקשות להפחתת הריבית, במטרה להקל על בעלי העסקים בתקופת משבר הקורונה.

המענה ינתן בימים א- ה בין השעות 08:00 – 14:00 באמצעות המוקד העירוני- 106

כמו כן הנחתה ראש העיר את אגף אכיפת הגביה להפסיק מיידית את כל פעילות קבלני ההוצאה לפועל החיצוניים ובכלל זה הורתה על הפסקת כל פעולות עיקולי בנקים, עיקולי מיטלטלין ועיקולים ברישום וזאת עד לקבלת הודעה אחרת בעניין.

ראש עיריית חיפה בנושא טיפול בבקשות ארנונה לעסקים בצל הקורונה

בנוסף, למוקד לטיפול בבקשות ארנונה לעסקים קטנים ועסקי תיירות עיריית חיפה נרתמת לסייע למשפחות ולקשישים נצרכים השוהים בבידוד.

במסגרת שיתופי הפעולה של אגף הרווחה העירוני עם ארגוני ועמותות הסיוע השונות הפועלות בעיר, יעניקו עובדים סוציאליים מאגף הרווחה ומתנדבי העמותות שירותי פרט מגוונים למשפחות רווחה ולקשישים נצרכים, המצויים בבידוד בביתם.

בימים אלה, בהם נדרשים תושבים רבים לשהות בבידוד בביתם, פועלת עיריית חיפה למתן סיוע לקשישים ולמשפחות, באמצעות מערך עובדים סוציאליים ומתנדבי ארגוני סיוע ועמותות רווחה הפועלות בעיר, במטרה להקל עליהם את תקופת השהייה בבידוד.
 
בין יתר השירותים שיוענקו, יכלול הסיוע רכישת מזון ותרופות לתושבים נצרכים, אשר אין באפשרותם לעשות זאת בעצמם, השאלת ציוד רפואי, ליווי תושבים לבית החולים ובחזרה, הכנת ארוחות חמות וסיוע בעבודות הבית השונות.
 
תושבים, הזקוקים לקבלת סיוע, מוזמנים ליצור קשר עם המוקד העירוני באמצעות הטלפון, במספר 106, באמצעות דף הפייסבוק של עיריית חיפה
ובאמצעות הווטסאפ במספר: 050-5831106.

הפניות, אשר ירוכזו במוקד העירוני, ינותבו, לאחר בחינת הצרכים שעלו בהן, לאגף הרווחה העירוני, הפועל לאורך השנה למתן עזרה לתושבים המצויים במצבי מצוקה ומשבר, וזה יפעל, במסגרת שיתוף הפעולה, אותו הוא מקיים עם ארגוני הרווחה השונים, להענקת הסיוע הנדרש.

קורונה – כל הכתבות

תגובה
  1. נתי אמר/ה

    צריך להפחית את תשלומי השכירות של העסקים בחצי או לבטל התשלום אם אין פעילות בעסק וצריך לאגד את זה בחוק במצב של משבר או פגעי טבע מלחמה ועוד ההסכם לתשלום בטל לבעל המבנה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.