בכירים מפנמה התארחו באקדמית גורדון על מנת להיחשף לטכנולוגיות למידה מתקדמות שהמכללה מובילה

משלחת פנמה בכתת העתיד במכללת גורדון (צילום: האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון אירחה 40 מורים ואנשי חינוך בכירים מפנמה. חברי המשלחת הגיעו על מנת להיחשף ולהתנסות בדרכי החינוך באמצעות טכנולוגיות למידה מתקדמות שהמכללה מובילה.

הביקור התקיים במסגרת פעילותה של המחלקה האיברו אמריקאית המקיימת שיתופי פעולה הדוקים של חילופי ידע, דרכי חינוך ומחקר עם 27 מדינות ברחבי העולם, ובעיקר בארצות דרום אמריקה. שיתוף הפעולה ההדוק כולל משלחות למידה של המכללה לארצות הנבחרות, החושפות את אנשי החינוך במדינות השונות לדרכי הלימוד במכללה ואירוח משלחות בארץ, כדוגמת המשלחת הנוכחית.

במהלך הביקור נערך סיור חווייתי במתחם הלמידה הטכנולוגי. ראשית ביקרו בכיתת העתיד, ובה התנסו המשתתפים בלמידה באמצעות מציאות רבודה. הם לבשו חולצה מקודדת אליה כיוונו טאבלט, אשר קרא את החיישנים על החולצה והדגים את האיברים הפנימיים של בית החזה, הלב הפועם והדם הזורם בעורקים. בכיתה נחשפו גם לרובוטים שעליהם לקודד כדי שילכו בתוך מבוך בלי לסטות ממנו או גלובוס, שלימד אותם על המנהגים והאוכלוסיה בכל ארץ. בתחנה השנייה הגיעו “למרחב האימרסיבי”, חדר רב-חושי המפעיל את חושי הראיה השמיעה, המגע ואפילו הריח. על פי השיעור המתוכנן על ידי המורה, המידע מוקרן באופן חוויתי על הקירות והרצפה ואנשי החינוך נחשפו אליו באמצעות תזוזה בחדר ומגע בקירות. הדרך לחדר האימרסיבי עוברת דרך חדר הבריחה, שכדי להגיע אליו יש לפתור חידות יצירתיות ולהעזר גם כאן בטאבלטים כדי לקרוא ברקודים שיסייעו בפתיחת הדלת הבאה.

משלחת פנמה בחדר האימרסיבי במכללת גורדון (צילום: האקדמית גורדון)
משלחת פנמה בחדר האימרסיבי במכללת גורדון (צילום: האקדמית גורדון)

ד”ר אריאלה לונברג, מרצה במחלקה לחדשנות בטכנולוגיות הוראה, הסבירה כי:

התלמיד החדש כיום, החשוף לכל כך הרבה מידע, דורש גישה חדשה של למידה בכל העולם. לכן. שימוש בכלים טכנולוגיים המדברים את שפת התלמיד, יוצרים למידה חווייתית. שמחנו לארח את המשלחת ובמהלך הביקור גם אנחנו נחשפנו לגישות לימוד שונות אותן נבחן ליישם.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו