2 תושבי דלית אל כרמל נעצרו בגין גניבת תחמושת בסיוע חייל צה”ל

סחר באמצעי לחימה ותחמושת (צילום: משטרת ישראל)

שוטרי משטרת ישראל עצרו 2 צעירים (בני 26) תושבי דלית אל כרמל שבסיוע חייל צה”ל גם הוא תושב דלית אל כרמל, גנבו תחמושת צה”לית ושני נשקים מסוג מא”ג מבסיס צה”ל.

בחקירה משותפת של היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז צפון וימ”ר מצ”ח של צה”ל בצפון עלה כי החייל תושב דלית אל כרמל המשרת בבסיס צה”ל גנב באחד מימי השבת בחודש פברואר השנה, בו נשאר בבסיס, שני מאגים והעביר אותם לחבר שבא לבקר אותו בבסיס.

במהלך החקירה המשותפת התברר כי עוד קודם לגניבת המא”גים, בסוף חודש דצמבר, החייל יחד עם חברו הנאשם גנבו 2,000 כדורים מסוג 5.56 מ”מ המתאימים לרובה M-16.

התחמושת הוצאה מהבסיס על ידי החבר שהגיע ברכב אזרחי מסוג האוודי TT לבסיס בשעות הלילה בזמן שחברו החייל היה במשמרת. החייל וחברו ראו כי טוב והחליטו הפעם לגנוב גם נשקים ותחמושת.

באחד מהימים בהם החייל נשאר ללון בבסיס, לפנות בוקר של יום שבת, 14/02/20, חברו של החיל הגיע שוב לבקר את החיל הפעם ברכב פרטי מסוג קאיה. החייל פירק את המא”גים ומסר אותם לחברו לאחר שלימד אותו כיצד להרכיב אותם חזרה, וזה הוציא לקח אותם מהבסיס ברכבו הפרטי. בהמשך החיל וחברו הנאשם סיפרו לחבר נוסף שלהם מאותו הישוב כי גנבו את המא”גים, וזה הציע להם למכור עבורם את המא”גים ואף לגנוב נשקים נוספים שאותם ימכרו יחד.

בסיום חקירה אינטנסיבית חוקרי היחידה המרכזית העבירו את העדויות, הממצאים ושאר חומרי החקירה לפרקליטות מחוז צפון אשר גיבשו תשתית ריאתית כנגד שני הנאשמים, החברים של החייל, והגישו נגדם בבית המשפט המחוזי בנצרת בקשה למעצרם עד תום ההליכים וכתב אישום חמור המייחס לנאשם 1 עבירות של:
קשירת קשר לביצוע פשע שהעונש הקבוע בחוק הוא – 7 שנות מאסר.
נשיאה והובלת נשק שהעונש הקבוע בחוק הוא 10 שנות מאסר.
גניבה שהעונש הקבוע עליה בחוק הוא 3 שנות מאסר.

הנאשם השני הואשם בעבירה של קשירת קשר לביצוע עבירות בנשק שהעונש הקבוע בחוק הוא 7 שנות מאסר.

משטרת ישראל פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה תוך ביצוע פעילויות גלויות וסמויות לאיתור סוחרי נשק, נתיבי ההברחה ועבריינים המחזיקים ומשתמשים בכלי הנשק. זאת במסגרת הלחימה באלימות והשימוש בנשק על ידי גורמים עבריינים וככלי לפתרון סכסוכים בחברה הערבית. הפעילות נגזרת מהמדיניות החדשה אותה מוביל מפקד מחוז צפון – “ליבש את הביצה במקום לתפוס את היתושים”, ואשר נותנת דגש על תפיסת העבריינים שסוחרים בנשק או באמצעי לחימה ולא רק על תפיסת כלי הנשק עצמם

הגיבו כאן לכתבה