חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

על חתולים ובני אדם – גרגורים, חיוכים ואהבה ללא תנאי

דומה שהקשר בין בני אדם לחתולים התחיל לפני אלפי...

אודיטוריום חיפה – כשהון חובר לתרבות

אודיטוריום חיפה הינו חלק ממכלול מבנים הקרוי "מרכז רפפורט...

גן חיפאי בהשפעה ספרדית

מי לא מכיר את גן האם בחיפה? זהו הגן...

גלגולי בית החולים היהודי הראשון בחיפה

בית החולים העירוני ״בני ציון״ , השלישי בגודלו בחיפה,...

10,000 ש"ח לצוות המנצח בהאקתון העיר החכמה 2020 של IN-Vent של רשות הצעירים – עיריית חיפה

ההאקאתון החיפאי "ערים חכמות 2020" המתקיים זו השנה השלישית ברציפות התקיים בסוף השבוע בהאב In-Vent של רשות הצעירים – עיריית חיפה. במסגרתו המשתתפים (150 יזמים, מתכנתים ומעצבים) עמלו על פתרונות טכנולוגיים לאתגרים העומדים ספציפית בפני העיר חיפה. הצוות שהציג את הרעיון המנצח זכה בסכום של 10,000 ₪ שניתן בחסות החברה הכלכלית לחיפה, משרד עוה"ד ש. פרידמן ו-AUGURY.

הצוותים שהשתתפו בהאקתון בחרו אתגר מתוך רשימה של 10 אתגרים שנבחרו מראש במטרה להציג פתרונות לבעיות איתן מתמודדת חיפה. בין הנושאים מהם ניתן היה לבחור: חניה, תחבורה ציבורית, חזירי בר, ניקיון העיר, השתתפות תושבים, תיירות, מחזור, חקלאות עירונית, איכות וחיסכון במים ואיכות הסביבה. האירוע נמשך 48 שעות רצופות וכלל ארוחות, שתייה, פינוקים, מדפסות תלת מימד, ערכות AI של INTEL, סדנאות הכנה לשימוש בכלים הטכנולוגיים ובמידול תלת-מימד ועוד.

מיזם AQUALITAS, שמציג מערכת סנסורים לבדיקת איכותי המים הביתית הם המנכ"ל ד"ר גרגורי מייקוב, מנהל הטכנולוגיה ד"ר ג'ניה טילצ'ין ומנהלת התפעול נינה טקאצ'וב, זכה במקום הראשון ובסכום של 10,000 ₪, כאשר בפרס השני זכו צוות OZMO שהציגו מערכת לאיתור וזיהוי מראש של הצפות כפתרון לימי חורף קשים בדומה לאלה שהיו השנה הפועל בטכנולוגיה של חיישן היושב בתעלה של כביש ויכול לדווח לשירותי ההצלה ולעירייה על מפלס המים בזמן אמת. חברי המיזם, עלאא אבו אלהיג'א, חוסני עזאם, סאמא מנאדרה וסרין מנאדרה זכו בכרטיס כניסה לתערוכת הערים חכמות הגדול בעולם בברצלונה – Smart City Expo-World Congress שייערך בחודש נובמבר.

את החסות לאירוע העניקה החברה הכלכלית לחיפה, יחד עם AUGURY, משרד עו"ד ש. פרידמן, INTEL Smart City Expo-World Congress, מכללת "תלתן" ו-t-hub.

עו"ד דוד עציוני סגן ראש העיר חיפה (צילום: החברה הכלכלית)
עו"ד דוד עציוני סגן ראש העיר חיפה (צילום: החברה הכלכלית)

עו"ד דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר חיפה: קיום האקתון עיר חכמה בחיפה, שנולד במטרה לייצר פתרונות יצירתיים ומענה לאתגרים הייחודיים שמאפיינים את העיר, הוא עוד לבנה בחומה שנקראת פיתוח העיר. ישנה חשיבות גדולה ברתימת האקו-סיסטם העירוני כדי לשפר את היבטי החיים השונים בעיר עבור התושבים ואני שמח על ההיענות ועל המשתתפים הרבים שהשקיעו מזמנם, מכישרונם ומכישוריהם כדי להציע פתרונות מקוריים.

צוות השופטים הורכב מהאנשים המובילים בתחום היזמות, משקיעים ואנשי מקצוע וכלל את מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, מנכ"ל Lime  ישראל, יניב גודר, מנכ"לית Isratech Ventures, שני זאנסקו, שותפה מנהלת ב-AfterDox, אירית ישראלי-כהנא, מנהלת Samurai Incubate ישראל, שירלי בינדר ומנכ"ל Bird ישראל יניב ריבלין.

את מהלך העבודה בשלושה ימים של התחרות ליוו מנטורים בכירים מתחום ההייטק: גדי הורנשטיין, לשעבר מנהלת תחום המוביליטי ברשות החדשנות, ארז מזרחי, מייסד המכון לערים חכמות בישראל, בועז מזרחי, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות ב-Tactile Mobility, אריאל נוימן מ-MIT, סרג'יו ויניצקי, נציג כנס הערים החכמות הגדול בעולם Smart City Expo-World Congress  בישראל, מיכאל פיהא, מנכ"ל ישראל קונקט, ליאור בר שלום מ SMB-IT -ועוד רבים וטובים. גם החברה הכלכלית לחיפה יוצגה עם מנטור, מנהל הפיתוח העסקי מוטי מאיר, שסייע גם בהרכבת מנטורים לאירוע.

In-Vent הינו האב טכנולוגי עירוני של רשות הצעירים, המנהל את הקהילה הגדולה ביותר בתחום היזמות בחיפה רבתי. ההאקתון שנערך בחסות החברה הכלכלית לחיפה הוא חלק מקידום וחיזוק קהילת היזמות החיפאית, לצד פעילות שוטפת לאורך כל השנה של עזרה ופיתוח תחום היזמות בעיר.

אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: הפתרונות שהוצגו לחבר השופטים היו מקוריים, מעניינים ולא שגרתיים. שמחתי על ההזדמנות לשבת בחבר השופטים ולעזור לבחור את הזוכים. החברה הכלכלית מקדמת בשנים האחרונות את העיר החכמה בחיפה והחיבור מתבקש לאירוע מסוג זה הנותן במה ליזמים, מתכנתים ואנשי מקצוע הפועלים בתחום. לחיפה יש אקו-סיסטם מפרה ותוסס ואנחנו גאים לטפח אותו בכל דרך.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

מינהור הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונתה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...