נדל”ן: השכונה במבואות הדרומיים של חיפה תקרא “נאות פרס”

מועצת העיר אישרה את המלצת ועדת השמות העירונית לקרוא למרחב העירוני המתפתח במבואות הדרומיים של העיר : “נאות פרס” לכבודו של נשיא המדינה שמעון פרס. יהב: “נפגשתי עם הנשיא לפני שלושה חודשים, הצעתי לו את הרעיון והוא נתן את הסכמתו”.
בן_ארצי.JPG

יו”ר ועדת השמות פרופ’ בן ארצי במועצת העיר.צילום: סמר עודה
אישור המועצה התקבל לאחר שהמועצה קיבלה דברי הסבר להמלצת הוועדה מיו”ר הוועדה פרופ’ יוסי בן ארצי, אשר ציין כי המתחם בו מדובר משקף במידה רבה את פועלו וחזונו של נשיא המדינה שמעון פרס. וועדת השמות סבורה כי יהיה זה לכבוד לחיפה לקרוא לאזור “נאות פרס” וכבוד לנשיא שמרחב רב-גוני זה המשקף את דמותו ייקרא בשמו”.

עוד הוסיף בן ארצי: “אני בטוח שהרבה אנשים ישאלו האם מקובל או נהוג לתת שמות לאדם שבעודו בחיים כי זה יוצא דופן. בוועדת השמות היה לנו תקדים אחד מהסוג הזה בחיפה ואחד הדברים החשובים שצריכים לזכור שיהיו הרבה טקסים ובקשות הנצחה לנשיא המדינה עם סיום תפקידו. הועדה סברה שחשוב ורצוי במקרה הזה שחיפה תהיה ראשונה ותקרא למקום שמתאים גם לאישיות וגם לתחומי הפעולה שלו והדבר יביא כבוד לשני הצדדים. בשכונה הזו במיוחד הועדה קיבלה המלצות של חברי מועצה אחדים ונתנה רשימה של מספר שמות ניטרלית שקשורה בנאות, במובן של נאה ובסוף הוחלט כי פרס הכי מתאים”.

[topic:1vj3882a]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=14&t=2260/[/topic:1vj3882a]

ראש העירייה יונה יהב הוסיף ואמר כי, הוא נפגש עם הנשיא שמעון פרס לפני שלושה חודשים הציע לו את הרעיון ופרס נתן את הסכמתו לדבר. “בלי הסכמתו לא היינו עושים זאת. הנשיא יוזמן לטקס הנחת אבן הפינה למרחב שיישא את שמו”.

מדובר במתחם שיכלול: אזורי מגורים חדשים הנבנים באתר, פארק מדעי החיים הנמצא בשלבי הקמה, אצטדיון סמי עופר הנמצא בשלב ה”פינישים” שהוא אצטדיון ייחודי בעיצובו. ופארק ההיי-טק הגדול והוותיק בישראל, מרכזי קניות ובילוי גדולים ומשרדי חברת החשמל. המתחם המתחיל בשפת הים משתרע עד לשלוחות הכרמל. שכונות המגורים המתוכננות בהיקף של 4.400 יחידות דיור (בשלב הסופי) מאפשרות הליכה ברגל בין אזורי המגורים ומבני הציבור ע”י מעבר דרך השטחים הציבוריים הפתוחים וחציית דרכים ראשיות בגשרים להולכי רגל ומערכת שבילי אופניים. מגרשי המגורים ייהנו מגישה בלתי אמצעית לשטחים הציבוריים הפתוחים הגובלים.
00-123_נאות_פרס.jpg

הדמייה לנאות פרס – עיריית חיפה
“מתחם זה ייחודי בישראל. אומר יהב ומוסיף, השילוב של מותגי היי-טק בינלאומיים, חברות ביוטק, מגורים הנבנים באיכות יוצאת דופן, מרכזי קניות ותרבות פנאי , הקרבה לחופי הים מחד ולכרמל, למוסדות האקדמיים האיכותיים אוניברסיטת חיפה והטכניון יהפכו את “נאות פרס” למותג בינלאומי כפי שמסמל נשיא המדינה שמעון פרס לתושבי העיר, המדינה והעולם כולו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. irir אמר/ה

  1. מביש – פרס עדיין בחיים. שיהיה קצת צנוע.

  2. מה זה

  "
  יו"ר ועדות השמות
  "

 2. irir אמר/ה

  אמנם תקנתם מ פיו"ר ליו"ר
  אבל עדיין נשאלת השאלה מה זה:
  "ועדות השמות" , כמה ועדות צרכים בחיפה כדי להחליט על שמות? לי נראה שמספיקה ועדה אחת.