ד”ר קטרינה שולמן מנהלת חדשה למערך האונקולוגי בכללית חיפה וגליל מערבי

ד"ר קטרינה שולמן, מנהלת המערך האונקולוגי כללית חיפה וגליל מערבי (צילום: דוברות כללית)

ד”ר קטרינה שולמן מונתה כמנהלת היחידה האונקולוגית המרחבית של כללית, שכוללת את מכוני האונקולוגיה הגדולים במרכז רפואי לין, בקריית בריאות זבולון ובבית חולים כרמל.

ד”ר שולמן סיימה לימודי רפואה באוניברסיטת נובוסיבירסק רוסיה. עם עלייתה לישראל, התמחתה באונקולוגיה בבית חולים רמב”ם. בסיום ההתמחות, הצטרפה לצוות הבכיר של  מכון האונקולוגיה ברמב”ם, בתחום גידולי מערכת עיכול. משנת 2012, ניהלה את היחידה לאונקולוגיה קלינית, בבית חולים הלל יפה, והובילה את פרויקט הקמתו של שירות אונקולוגי ופיתוח מרפאת מעקב, אשפוז יום, למתן טיפולי ציטוטוקסיקה והרכבת צוות תומך. בנוסף, משמשת כיועצת המחלקה לניהול סיכונים בתחום האונקולוגיה, חברה בוועדה מדעית של איגוד אונקולוגי ובוועדת האיגוד בנושא סל תרופות בתחום האונקולוגיה. בשנתיים האחרונות, מכהנת, גם כיועצת משרד הבריאות בתחום תכשירים רפואיים. בנוסף על הכשרתה הקלינית, סיימה, ד”ר קטרינה שולמן, קורס פיתוח, ועוסקת בהדרכת סטודנטים לרפואה, שנה שישית, בטכניון. פרסמה מחקרים רבים ואף קיבלה על כך פרס כחוקרת מצטיינת.

ד"ר קטרינה שולמן (צילום: דוברות כללית) כללית
ד”ר קטרינה שולמן (צילום: דוברות כללית)

ד”ר קטרינה שולמן, מנהלת המערך האונקולוגי של כללית בחיפה וגליל מערבי:

מחלות סרטן מהוות מזה מספר שנים סיבת המוות הראשונה בארץ. אולם, המסר האופטימי הוא, שבצד העליה בתחלואה, יש שיפור ניכר בהארכת חיי החולים בזכות טיפולים חדשניים, כמו תרופות ביולוגיות, בהתאמה לשינויים מולקולריים בגידול והתפתחות תחום האימונותרפיה. אנו בעידן חדש, שבו השתנתה הגישה לבחירת הטיפול תרופתי, כאשר, כיום, מועבר משקל קבלת ההחלטה הטיפולית, ממתן חשיבות ראשונית להגדרת המיקום והגידול הראשוני וסוג ההיסטולוגיה, לעליונות ממצאי בדיקת ביו מרקר, בתאי הגידול ועל פיהם התאמת טיפול אישי.

ד”ר שולמן מייחסת חשיבות רבה לחינוך דור צעיר של רופאים, קידום תחום אונקולוגיה בקהילה, פיתוח נושא של מחקר קליני בקהילה, תוך חיזוק הקשר עם בית חולים כרמל מקבוצת כללית, בדגש על רצף טיפולי עם הרפואה היועצת ורופאי משפחה. זאת, במטרה לתת מענה מקיף ואיכותי למטופל האונקולוגי בכללית על ידי צוות רב תחומי שמעניק מעטפת טיפול רפואי ותומך.

השירות, בניהולה של ד”ר קטרינה שולמן, כולל צוות רופאים בכירים בתחום גידולי שד, ריאות, מערכת העיכול, גינקו -אונקולוגיה, אורו-אונקולוגיה וגידולי עור. פועלים במסגרתו שני אשפוזי יום, במרכזים הרפואיים לין וזבולון, כשבכל אחד גם צוות סיעודי מוסמך ושירותים נלווים של עובדים סוציאליים, רפואה אינטגרטיבית משולבת משלימה וצוות מינהל. במערך זה מבוצעים, בשנה, למעלה מ-8,500 טיפולים ובמרפאות האונקולוגיות, למעלה מ- 27,500 ביקורי מרפאה לצורך מעקב.

ד”ר לילך צולר, מנהלת רפואית כללית במחוז:

להצטרפותה של ד”ר שולמן למערך האונקולוגי של כללית באזור חשיבות רבה נוכח הצורך במתן שירות אונקולוגי, בהובלת אשת מקצוע איכותית ומנוסה. בעיקר במרחב הכולל את חיפה והקריות, שבהן שכיחות גבוהה של תחלואת סרטן, וכן נוכח השיעור הגבוה מהממוצע הארצי של אוכלוסייה קשישה שבה מופיעים כ-67% ממקרי הסרטן, לעומת 11% בלבד במבוגרים הצעירים. חשוב לנו לפתח, עבור מבוטחי כללית, מערך איכותי במיוחד כי מדובר במחלה ששכיחותה הולכת וגדלה. דו”ח שפורסם בארה”ב מעריך כי עד שנת 2030 צפויה עליה בתחלואה בשיעור של כ-45% לעומת 2010. אין לנו ספק שד”ר שולמן תוביל את השירות שלנו בתחום כך שנוכל לתת שירות איכותי, זמין וחומל  וכזה שבו תוחלת ואיכות החיים של החולים ישתפרו מאד.

רמתם הגבוהה של המכונים מעידה שפועלת בהם תכנית התמחות באונקולוגיה והצוות משתתף ומוביל מחקרים קליניים במגוון תחומים רבים.

הגיבו כאן לכתבה