הקורונה: 60 תלמידים מקריית חיים נכנסים להסגר

הקורונה: צוותי מד"א בכוננות - ארכיון (צילום: מד"א)

תלמידי כיתות ט’ 2, ט’ 4 בחטיבת הביניים בבית הספר “דגן” שבקריית חיים, ייכנסו להסגר לאחר שהיו בקרבת התיירים הקוריאנים במצדה.

מכתבה של מנהלת בית הספר בקריית חיים, חני גרינברג:

חני גרינברג - מנהלת חדשה לתיכון קריית חיים (צילום: אלבום פרטי)
חני גרינברג – מנהלת תיכון קריית חיים
(צילום: אלבום פרטי)

למשפחת תיכון קרית תלמידים הורים וצוות יקר, שבוע טוב.
אל חלקכם כבר הגיעו שמועות ולכן אני מבקשת לעדכן.
בתאריכים 11-13 בפברואר, לפני כ-10 ימים, יצאו תלמידי כתה ט’, מחט”ב “דגן” לטיול שנתי. ככל הנראה, במהלך הטיול, בהיותם ב “מצדה” פגשו קבוצת תיירים מדרום קוריאה.

היום, 22/2/20, יצאה הודעה בתקשורת עם הנחייה לכל מי ששהה במחיצתם של הקוריאנים, עד 15 דקות (גם אם לא ברצף) ובמרחק של 2 מטרים, כי הוא נדרש לדווח לרופא המשפחה.
הוראת משרד הבריאות ומשרד החינוך היא להיכנס לבידוד ביתי עד לתאריך של 26/2/20, כולל.

מרגע פרסום הדיווח בתקשורת, הנהלת בית הספר מקיימת דיונים רציפים, לצורך קבלת הנחיות מקצועיות ממשרד הבריאות, ממשרד החינוך ומעירית חיפה.

לתלמידים והמורים שמתבקשים להיכנס לבידוד ולהישאר בביתם, אנו נתקשר בשעות הקרובות. תלמידים ומורים אלו יקבלו ליווי של הצוות החינוכי ייעוצי ושפ”ח (שירות פסיכולוגי חינוכי של עיריית חיפה).

חשוב לציין, כי בישראל החליטו ללכת לחומרה, כדי ללכת על הצד הבטוח ולכן נחכה בסבלנות את מספר הימים הבודדים, בהם התלמידים והמורים של כיתות ט’ 2 + ט’ 4, המתבקשים להישאר בביתם. אנחנו מאמינים שבעוד מספר ימים נחזור כולנו לשגרה בטוחה ובריאה.

הורים יקרים – שימו לב הנושא מאוד רגיש בימים  האחרונים ומעלה חששות בקרב אנשים רבים. זהו מצב טבעי, יחד עם זאת חשוב להיאחז בעובדות להירגע ולהרגיע.

אנחנו רוצים להדגיש כי לכל שאלה, התייעצות או התלבטות אתם מוזמנים ומתבקשים לשתף את הצוות החינוכי בבית הספר במקביל לרופא המשפחה.

משרד החינוך פתח קו פתוח לשיחות עם הורים ותלמידים. קו זה יאויש  ע”י השרות הפסיכולוגי ייעוצי ויינתן מענה רגשי להתמודדות עם המצב.

הקו יחל לפעול מחר בשעה 8:00 בבוקר.
מספרו 1800-25-00-25 או 073-3931122.

אנחנו מאחלים בריאות שלמה ואיתנה לכל התלמידים המורים ומשפחותיהם.

בברכה,
חני גרינברג,
מנהלת בית הספר

ממשרד החינוך נמסר לחי פה

בתאריך ה- 12/2/2020 טייל בית ספר מקריית חיים במצדה. גם הם שהו לצד המשלחת מדרום קוריאה. מדובר ב- 60 תלמידים, 5 מורים ובמאבטח. נכון לעכשיו אין בקרב התלמידים, המורים והמאבטח תסמינים.
משרד החינוך פותח קו פתוח לשיחות עם הורים ותלמידים.
המספרים: 1800-25-00-25 או 073-3931122

הקו יאויש על ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ וחירום מטעם השירות הפסיכולוגי ייעוצי. הקו ייתן מענה מענה רגשי להתמודדות עם המצב והוא יחל לפעול ממחר (ראשון) בשעה 08:00 ועד לשעה 19:00.
הקו לא ייתן מענה בנושאים בריאותיים (הנחיות בעניין הקורונה). בעניין זה, יש לפנות למשרד הבריאות.
שר החינוך, רפי פרץ והמנכ”ל המשרד, שמואל אבואב, ומנהל מחוז חיפה, ד”ר סער הראל עומדים בקשר רציף ותמידי עם משרד הבריאות ומעדכנים את המערכת בהתאם.

כמו כן, צוות הפיקוח במחוז חיפה מלווים את בית הספר במעגלים השונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה, מסר לחי פה:

בהמשך לדיווח כי 60 תלמידים, חמישה מורים ומאבטח מבית הספר “דגן” שבקריית חיים יכנסו לבידוד על פי הוראת משרד הבריאות לאחר שב-12 בפברואר טיילו במצדה וייתכן כי באו במגע עם התיירים מדרום קוריאה, חשוב להדגיש שאין בקרב אף אחד מהם תסמינים לנגיף קורונה – פשוט נזהרים ואין צורך להיכנס לפאניקה.
כרגע גם אנחנו מחכים להוראות משרד הבריאות ועובדים על פיהן. נקווה לבשורות טובות, התעדכנו באמצעי החדשות והקפידו לעקוב אחר הוראות הגורמים המקצועיים.
שבוע טוב לכולם.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה – חדשות חיפה:

עיריית חיפה נמצאת בקשר ובתיאום מלא מול משרד הבריאות והחינוך ופועלת על פי הוראותיהם בנושא הטיפול בתלמידי קריית חיים שנמצאים בבידוד עד יום רביעי. ככל שיהיו הנחיות לציבור, אלה יפורסמו בדף העירייה.
ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, שוחחה הערב עם הגורמים המקצועיים במשרד החינוך ובעירייה, העומדים בקשר ישיר עם משרד הבריאות. צוותי העירייה יעניקו לתלמידים, להוריהם ולצוות החינוכי ליווי מלא, ככל שיידרש.
לשאלות נוספות פתחה העירייה קו פתוח לתלמידים ולבני משפחותיהם במספרים הבאים:
04-8356530/1/2/3

תגובה
  1. סימה אמר/ה

    תאמינו לי שיש תלמידים נוספים שרוצים להצטרף לחגיגה כדי לא להגיע לביצפר… הרי משנכנס אדר מרבים בשמחה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.