משטרת ישראל עצרה אישה ושלושה גברים שחטפו אדם לצורך סחיטתו הכספית • פרקליטות מחוז חיפה

ניידת משטרה - משטרת התנועה (צילום: ירון כרמי)

שוטרי משטרת ישראל עצרו אישה ושלושה גברים שחטפו אדם לצורך סחיטתו הכספית ופרקליטות מחוז חיפה הגישה כנגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים

לפני כשבועיים (01/02/20) בשעות הלילה המאוחרות התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל אודות גבר, שהצליח להימלט משלושה רעולי פנים, שאיימו עליו באמצעות סכין וחפץ הנחזה כאקדח , תקפו אותו וקשרו אותו, בסמוך לעיר סח’נין, במטרה לסחוט ממנו ומילדיו 400,000 ש”ח.

מיד עם קבלת האירוע כוחות משטרה רבים נפרסו בעיר והחלו בסריקות נרחבות לאיתור הנאשמים ובמקביל נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים לאיתור הנאשמים, שנמלטו מזירת האירוע באמצעות רכבו של הקורבן. חוקרי משטרת ישראל הוזעקו למרכז הרפואי לגליל בנהריה כדי לגבות את עדותו של הקורבן וחוקרים נוספים איתרו את זירת האירוע, אספו ממצאים ופתחו בחקירה.

מספר שעות בודדות לאחר תחילת החקירה איתרו שוטרי משטרת ישראל באמצעות פעולות חקירה מיוחדות, בסמוך לכניסה לעיר טייבה שנייים מהנאשמים (27 סח’נין, 34 שפרעם) עם רכבו של הקורבן. השוטרים חסמו את הרכב ועצרו את שני הנאשמים כאשר ברשותם נמצא הטלפון הנייד של הקורבן. הנאשמים נעצרו והובאו לתחנת המשטרה לחקירה.

מבירור ראשוני עלה, כי באירוע נכחו נאשמת (18,סח’נין) ונאשם נוסף (54, סח’נין). בחקירה מקצועית של שוטרי משטרת ישראל אותרו שני הנאשמים הנוספים תוך פחות מ-24 שעות מתחילת החקירה .

מהחקירה עלה, כי לאחד מהנאשמים (54, סח’נין) הכרות מוקדמת עם הקורבן וזה הציע לשני הנאשמים (27,34) לחטוף את הקורבן ולדרוש ממנו מיליון ₪ , כאשר הכסף יתחלק בינהם.

שלושת הנאשמים, פנו לנאשמת וסיכמו עימה, כי תפתה את הקורבן להפגש עימה למפגש אינטימי ותוביל אותו למקום בו ימתינו הנאשמים לצורך חטיפתו וסחיטתו. לנאשמת הובטח סכום כסף בתמורה למעשה.

ביום האירוע תיאמה הנאשמת עם הקורבן להפגש עימה למפגש אינטימי בעיר עראבה ומשם היא הכווינה אותו ליער סמוך ליישוב הררית. ביער המתינו שניים מהנאשמים (27, 34), אשר ניגשו לרכב בהיותם רעולי פנים ובאמצעות סכין וחפץ הנחזה כאקדח איימו על הקורבן לצאת מהרכב ודחפו אותו למושב האחורי של הרכב. לאחר מכן הנאשמת עזבה את המקום והגיע הנאשם הנוסף (54) אשר הצטרף לשני הנאשמים ואלו כבלו את ידיו של הקורבן בחוט, תקפו אותו ואילצו אותו להתקשר לבנו ולדרוש 400,000 ₪ תמורת שחרורו.

בשלב מסויים הצליח הקורבן להימלט מהמקום לעיר סח’נין וליצור קשר עם בנו ועם תחנת המשטרה.

כאמור, כלל הנאשמים תוך פחות מיממה מהאירוע, נעצרו ובהתאם להתפתחויות בחקירה, הוארך מעצרם מעת לעת עפ”י בקשת משטרת ישראל על ידי בית משפט השלום בחיפה.

לאחר חקירה יסודית של שוטרי משטרת ישראל, ולאחר שחומר החקירה הועבר לפרקליטות מחוז חיפה, הוגש כתב אישום כנגד ארבעת הנאשמים ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בבית המשפט המחוזי בחיפה בגין עבירות של חטיפה לשם סחיטה, סחיטה באיומים, סחיטה בכח, פציעה בנסיבות מחמירות, גניבת רכב ונהיגה ללא רשיון נהיגה.

סינק סנ”צ רן אופיר- מפקד תחנת משגב קרדיט: דוברות המשטרה

תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    כל הכבוד לאנשי משטרת ישראל על עבודתם הנמרסת והמסורה.יישר כוח לכם

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.