פגיית רמב”ם קיבלה תעודת הצטיינות מטעם משרד הבריאות

בטכס הוקרה שנערך אתמול במשרד הבריאות בירושלים,
הוענקה תעודת הצטיינות לצוות הפגייה של בית החולים
“רות” לילדים ברמב”ם, זאת לאור הישגי המחלקה כפי
שהשתקפו במדד בקרת המשרד לשנת 2019.

צוות רמב"ם מקבל את תעודת ההצטיינות אתמול בירושלים (צילום: יח"צ)
צוות רמב”ם מקבל את תעודת ההצטיינות אתמול בירושלים (צילום: יח”צ)

כזכור, פגיית רמב”ם קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בבקרה של משרד הבריאות, שנערכה בכל הפגיות בישראל. לפי נתוני משרד הבריאות, שהתפרסמו במהלך דצמבר האחרון, פגיית רמב”ם עומדת בראש רשימת הפגיות המצטיינות לשנת 2019 בהתאם לציוני בקרת המשרד בין מרכזי העל הרפואיים. ובנוסף, הפגייה של רמב”ם היא אחת משתי פגיות שגם רשמו את השיפור הגדול ביותר בין שנת 2018 ל 2019.

הטכס נערך בהשתתפותם של שר הבריאות, יעקב ליצמן, מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, בכירים במשרד הבריאות ונציגי רמב”ם, בראשם מנהל ביה”ח ד”ר מיקי הלברטל, מנהל הפגייה פרופ’ אמיר קוגלמן ונציגים נוספים מטעם ההנהלה והמחלקה.

ראיון עם מנהל הפגייה ברמב”ם חיפה

לדבריו של פרופ’ קוגלמן:

ההישג המשמעותי ביותר היה הפחתת הזיהומים הנרכשים מצנתרים מרכזים לאפס זיהומים בשנה האחרונה. לאור מורכבות המקרים המאושפזים ברמב”ם, והטיפול הפולשני להם נדרשים התינוקות בשל תחלואתם הקשה, יש להישג זה משמעות רבה. כל אלו הושגו בזכות עבודה מאומצת ובלתי מתפשרת של צוות האחיות, הרופאים, מומחי מניעת הזיהומים של רמב”ם,  וההנהלה שסיפקה את האמצעים האנושיים והחומריים ותמכה בתהליכים שעברה מחלקת טיפול נמרץ ילודים ופגים ברמב”ם בשנים האחרונות.
הפגייה של בית חולים רמב"ם, השוכנת במבנה החדש של בית החולים רות לילדים (צילום: זיו קורן).
הפגייה של בית חולים רמב”ם, השוכנת במבנה החדש של בית החולים רות לילדים (צילום: זיו קורן).

הפגייה ברמב”ם נחשבת למרכז על בשל כמות הלידות בה ובעיקר בשל היותה מרכז שלישוני, כלומר מרכז המטפל במקרים המורכבים ביותר. הפגייה מטפלת לא רק בפגים, (תינוקות שנולדו לפני שבוע 37), אלא גם בתינוקות שנולדו במועד ונדרשים לטיפול נמרץ בילוד עבור תינוקות  שנולדו במועד, אך סובלים מתחלואה נשימתית או זיהומית או אחרת בסמוך ללידה, בעלי מומים מולדים (בלב, במוח, בכליות ובמערכת העיכול) סובלים מבעיות הקשורות במבנה הגנטי, או ממחלות מטבוליות (חילוף החומרים בגוף).

הטיפולים המורכבים מתאפשרים בזכות המומחים בנאונטולוגיה (רפואת הילוד והפג) וצוות סיעודי מקצועי ומיומן ומעטפת של מומחי על בבית החולים לילדים ע”ש רפפורט שברמב”ם. בבית החולים לילדים מומחים בתחומים הכירורגים (כירורגית ילדים, נוירוכירורגיה, כירורגיית לב, אורולוגיה, אא”ג), ומומחים בתחום הלב, הריאות, הכליות, מערכת העיכול, הדמיה, מחלות מטבוליות ומחלות גנטיות בילדים. בשל מערכת מקצועית זאת רמב”ם מהווה מוקד הפניה לכל הפגיות בצפון הארץ.

תגובה
  1. אריה לייב אמר/ה

    אחד מגדולי הרופאים ואציל נפש זה דר הוכולד שעושה עבודת קודש בטיפול נימרץ פגים וילדים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.