החברה הכלכלית לחיפה אירחה משלחת בכירים אמריקנית מדייטון, אוהיו

החברה הכלכלית לחיפה אירחה משלחת בכירים, הכוללת נציגי ממשל וציבור מדייטון, אוהיו, ארצות הברית, בראשות נציבת מחוז מונטגומרי, קרולין רייס. את המשלחת אירחו יו”ר החברה וסגן ראש העירייה, עוה”ד דוד עציוני ומנכ”ל החברה, אור שחף. המשלחת הגיעה לישראל, בתיאום עם הנציגה הכלכלית של אזור דייטון, מדינת אוהיו, בישראל, הדס בר אור. יוזמת “DRITA” – ראשי תיבות של: “Dayton Region Israel Trade Alliance” נועדה לקדם את קשרי הכלכלה, המסחר והטכנולוגיה שבין אזור דייטון, המורכב מ-14 מחוזות ובו מתגוררים כ-1.8 מיליון תושבים, לבין מדינת ישראל.

צילום: ראובן כהן

עוה”ד דוד עציוני, יו”ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש עיריית חיפה סיפר: 

היוזמה לשיתוף פעולה עם דייטון צמחה בחיפה כבר לפני מעל לעשור, כשנחתם, בין הערים, הסכם הבנות לקיום עסקים. יש חשיבות לשימור קשרים ולטיפוחם לאורך שנים. בזמן שעבר, לא קפאנו על השמרים. תעשיית ההיי-טק בחיפה התפתחה עם עוד חברות שנכנסו למת”ם. פארק מדעי החיים החל להיבנות והיום, הבניין הראשון, כבר, מאוכלס, כולו, בחברות מובילות בתחום. התפתחה גם סצנת סטארט-אפים משמעותית בעיר התחתית. כל זאת, לצד המוסדות האקדמיים המובילים, הטכניון והאוניברסיטה, שגם נכנסו הרבה יותר לעובי הקורה בתחומי היזמות. כעת, יש הרבה יותר דברים לדון בהם והרבה יותר שיתופי פעולה שניתן לבדוק את היתכנותם.

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה, אמר: 

בדייטון, ריכוז המהנדסים הרביעי בגודלו, בכל ארה”ב, ונמצא ברשימת 10 הערים המובילות בארה”ב במשרות בתחום ההנדסה. בעיר, יש 2200 חברות יצרניות שמייצרות היקף מכירות שנתי של 448 מיליון דולר. אנו מאמינים שיש לנו הרבה מאד מן המשותף ואנו שמחים על ההזדמנות להחליף ידע וניסיון ועל כך שמשלחת רמת דרג מגיעה לחיפה ונחשפת לאקו-סיסטם הייחודי שאנו מתחזקים בעיר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    “הסכם הבנות לקיום עסקים” “הזדמנות להחליף ידע ונסיון”
    בואו חברים תקראו לזה בשם האמיתי: “הסכם טיולים הדדיים ואירוח על חשבון משלמי המיסים”
    החברה הקלקלית לחיפה לא מרימה שום עסק בחיפה וחיה על הרווחים של מת”ם כשפעם לפני הרבה זמן גם עסקה בפיתוח כלכלי ולא באירוח משלחות והצטלמויות לעיתונים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.